Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Autogrāfu mednieces, maldinošā prese un miesassargu parāde Jūrmalā

Autogrāfu mednieces, maldinošā prese un miesassargu parāde Jūrmalā
29.07.2007 18:55

0

Atslēgvārdi

Ja sapņojat kādreiz nokļūt Holivudas ballītē, bagātnieku apmeklētā sarīkojumā, kurā viesi ierodas glaunos limuzīnos, pastaigājas pa sarkanu paklāju un viņus pavada nervozi miesassargi, tad ziniet – šis sapnis nemaz nav tik nerealizējams. Atliek vien sakrāt vai paņemt kredītā naudiņu un iegadāties biļeti (tās cena no 10 līdz 10000 latu) un aizbraukt uz starptautisko jauno izpildītāju konkursu “Jaunais vilnis” Jūrmalā. Laikā, kad norisinās konkurss “Jaunais vilnis”, pateikt, ka Jūrmala ir viena no Latvijas pilsētām, ir grūti. Pa tās ielām pārvietojas, naudiņu tērē citzemju tūristi, no kuriem lielākā daļa runā krievu valodā, pie kafejnīcām izvietotie paziņojumi, ka vakarā uz lielajiem ekrāniem var noskatīties “Jaunā viļņa” tiešraidi, izcelti plašās kaimiņzemes valodā, afišu stabus rotā plakāti ar paziņojumiem par Krievijas zvaigžņu koncertiem, kioskos, suvenīru bodītēs sastopamas pārdevējas, kuras skaidro, ka neprot vai latviski runā slikti. Arī “Jaunā viļņa” personāls uzrunājams tikai krieviski.

Latviešu valodu nedzirdēt

To, ka pilsētā norisinās konkurss “Jaunais vilnis”, var just ik uz soļa. Par to vēsta lielākas un mazākas afišas un auto, uz kuru sāniem uzrakstīts, kāda sarīkojuma apmeklētājus apkalpo. Par to ļauj nojaust Jomas ielā sastopamās Krievijas slavenības un mūzikas skaņas, kas gandrīz bez pārtraukuma atvējo no koncertzāles “Dzintari”, kā arī pārpildītie vilcieni, no kuriem izveļas jauniešu bari, kas dodas jūrmalas virzienā, kur notiek tradicionālās nakts diskotēkas ar Krievijas jaunās paaudzes mūziķu piedalīšanos, kā arī sastrēgumi vakara stundās.

Lai ieraudzītu savus mīluļus, fani ir gatavi gaidīt stundām ilgi. Starp viņiem ir gan pusaudžu vecuma meitenītes, kuras kautrīgi uzrunā savas simpātijas, gan pensijas vecuma kundzītes, kuras, sastapušas slavenos māksliniekus, steidz skaidrot, cik labi viņš uzstājies un cik ļoti par viņiem fano viņas mazmeitiņas. “Vienu stundu jau esam nostāvējušas, vēl kādas divas pagaidīsim,” sacīja Maša, kura kopā ar draudzeni Juļu jau otro gadu konkursa “Jaunais vilnis” laikā no Rīgas dodas uz Jūrmalu, lai kurnētu koncertzāles tuvumā un mēģinātu ieraudzīt tuvplānā mūziķus. Meitenes rāda blociņus ar daudzajiem savāktajiem autogrāfiem, viens no tiem pieder arī Andrim Ērglim.

Ja pa dienu pie koncertzāles ieejas sastopami vairāki desmiti cilvēku, kuru starpā arī tie, kas cenšas noķert kādu, kurš būtu gatavs pārdot savu biļeti (vienalga, par kādu summu), tad vakarpusē to ir simtiem. Talkā jānāk policistiem un miesassargiem, kuri cenšas paretināt pūli, lai pa vārtiem varētu izbraukt melnās mašīnas, kurās aiz tumšajiem stikliem paslēpušās slavenības, kas pēc koncerta dodas uz saviem luksusa numuriņiem viesnīcās.

 Lai arī vietējie iedzīvotāji saka, ka “Jaunais vilnis” uz viņiem neattiecas, jo dārgos koncertus atļauties nevar un sacelto cenu dēļ kafejnīcas neapmeklē, kāds labums no šī jampadrača tomēr esot – centrā ielas kļuvušas gludākas, kaut gan domes pārstāvji cenšoties jūrmalniekiem ieskaidrot, ka ne jau konkurss pie tā vainīgs. Vēl varot salūtu paskatīties, ar ko noslēdzas katrs “Jaunā viļņa” koncerts.

Fanes ik uz soļa

Nenoliedzami, jūlija beigas ir pļaujas laiks tirgotājiem. “Jā, cilvēku ir ļoti daudz, sabraukuši no dažādām valstīm,” priecājas Andželika, kura Jomas ielā pārdod un turpat ada krāsainas cepures. Darba netrūkst, jo pieprasījums liels. Bet laiku, lai pamestu acis uz garāmgājējiem, viņa tomēr atrod. Jo ik pa brīdim paiet garām kāda Krievijas mūzikas un televīzijas zvaigzne. Daža piestāj arī pie viņas un iegādājas kādu rokdarbu. Lai arī diendienā jāmēro ceļš no Rīgas uz Jūrmalu, vismaz “Jaunā viļņa” laikā tas atmaksājas. Peļņa laba. Naudiņas skolniecei pietikšot visai atlikušai vasarai.

Gadus piecpadsmit vecu meiteni sastopam indiešu suvenīru veikaliņā. Inna stāsta, ka arī viņas bodīte iegriežas skatuves mākslinieki. Visbiežāk viņai neizprotama iemesla dēļ tie jautājot pēc dekoratīvajiem spogulīšiem, kuri jau esot beigušies. Viņa arī labprāt redzētu konkursantus no Latvijas un Moldovas, par kuriem tur īkšķus, bet līdz šīm tuvumā nav manīti.

Labākā situācijā gan atrodas Tatjana, kura tirgo saldējumu pie pašas koncertzāles ieejas. Aptaustīt viņa māksliniekus nevar, taču acis pamielot sanāk. “Man ļoti patīk Ērglis. Redzēju viņu netālu – skaists, vienmēr smaidīgs. Biju ievērojusi grupā “Bonaparti.lv”, labprāt paklausītos kādu viņa koncertu,” sajūsmā par liepājnieku bija Tatjana, kas pačukstēja, ka gribētu dziedātājam palūgt autogrāfu, bet nevar atstāt kioska būdiņu. Kad Andri aizvedam pie savas fanes, meitene sakautrējas un atsakās no iespējas kopā nofotografēties – neesot tik skaisti sataisījusi matus. Palūdza pienākt nākamajā dienā, tad gan sapucēšoties. “Nevajag maksāt!” noteica starojošā Tatjana, kad Andris sniedza naudu par iegādāto saldējumu.

“Un tā visu laiku,” nogurušā balsī piebilst Andris, turpat pie saldējuma būdiņas beidzis fotografēties un sniegt autogrāfus pulciņam meiteņu. Mazliet atelpas dziedātājs gūst, nonākot viesnīcā “Pegasa pils”, kurā viņš apmeties. Turpat grozās arī citi konkursanti. Citiem līdzi pavadošās komandas – menedžeri, vecāki, draugi, atbalstītāji. Andris viens. Ik pa laikam iegriežas Guntars Račs, garāmbraucošie kolēģi, lai novēlētu veiksmi. Andris viesnīcā uzrunā gandrīz ikvienu, papļāpā arī ar bārmeni, kurš apvaicājas, vai dziedātājam naktīs netraucējot skaļais troksnis, kas nāk no pilsētas. Netālu arī kafejnīca, viesnīcas pirmajā stāvā akreditācijas centrs žurnālistiem. Tā durvis virina nepārtraukti, pie ieejas nolikts pat dusmīgs apsargs, kuram centra darbinieki ik pa laikam uzsauc, lai nelaiž iekšā tik daudz cilvēku. Žurnālistu interese par šā gada konkursu liela, lielākoties ieradusies krievu prese, kas ik uz soļa seko savas zemes slavenībām. Akreditācijas centra darbinieki lielās slodzes dēļ ir nervozi. Un pieļauj kļūdas. Kad Liepājas laikraksts saņem savu akreditācijas kartiņu, uz tās rakstīs: “”Kyrzelis Varde”, Germany”. Darbinieki gan atvainojas par pieļauto kļūdu, bet to labot negrasās.

Nekādas izklaides

“Ērglis ir žurnālistu mīlulis,” rīta pusē, sastapta vēl tukšajā preses centrā, sagaidot stāsta tā vadītāja Svetlana un steidz rādīt internetā ievietotu kāda slavena Krievijas žurnālista rakstu. Tajā uzsvērts, ka beidzot bez Nikolaja Baskova parādījies vēl kāds vīrišķīgs dziedātājs. “Ērglis ir atvērts, atsaucīgs pret žurnālistiem,” iepazīstina Svetlana.

Vienmēr smaidīgo Ērgli “Kurzemes Vārds” sastop piektdienas pusdienlaikā, konkursantu vienīgajā brīvdienā. Dodamies uz restorānu “Jūra”, jo pēc ilgākas pagulēšanas solists vēlas pabrokastot. Uz jautājumu, vai konkursantus labi baro, Andris atbild: “Uzraksti, ka ēst deva.” Sīkākus komentārus nesniedz, vien piebilst, ka ne visam var ticēt, ko rāda televīzijā un par ko raksta prese. Maldīgas esot arī tās laikrakstos un žurnālos ievietotās bildes, kurās dalībnieki redzami atpūšamies, piemēram, golfa laukumā. Nekādu golfu neesot spēlējuši, katrs tikai trīs reizes bumbiņas ieripinājuši bedrītēs, lai noskaidrotu pirmās konkursa dienas kārtas numuru, un visi uzreiz aizvesti atpakaļ uz mēģinājuma norises vietu. Līdzīgs scenārijs noticis klubā “Vudu”, kurā izlozēts kārtas numurs trešajai konkursa dienai. Arī afterpārtijas dalībnieki lielākoties neapmeklē – slodze, saspringtais dienas režīms, bažas par vērtējumu dara savu un prātā neesot nekāda izklaide. Andris atzina, ka sapņo, kad konkurss beigsies un varēs doties mājās kārtīgi izgulēties.

Kaut gan lielākais pārbaudījums esot jau garām. Dziedātājs visvairāk baidījies, vai nesajauks Raimonda Paula dziesmas “Ješčo ne večer” tekstu, jo ar krievu valodu ir uz jūs. Bet viss bijis kārtībā, viņaprāt, nodziedājis labi. Lai arī otrajā konkursa kārtā viņš ar Ukrainas pārstāvjiem duetu “Barselona” dalīja tikai 6.vietu, vienalga jūtas kā uzvarētājs – publikas lielo ovāciju dēļ.

Svētdien – konkursa trešā kārta, kurā Andris dziedāja savas grupas “Cacao” kolēģa Jāņa Strazda un Guntara Rača dziesmu “Ripoja akmens”. Vai Andris būs ierindojies pirmajā trijniekā un vai publika būs viņam piešķīrusi skatītāju simpātijas balvu, to uzzināsim rītvakar, kad notiks vērienīgs “Jaunā viļņa” nobeiguma koncerts. Turam īkšķus.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

 

Andris vislabāk iedraudzējies ar dalībnieku no Ukrainas Vasīliju Lazaroviču.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz