Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ballīte dzelzceļa vagonā

Ballīte dzelzceļa vagonā
24.08.2009 14:31

Atslēgvārdi

Vai atceraties šūpuļdziesmu par miega vilcieniņu, kas dienu un nakti ripo dziedādams? Tas cauri tumsai aizvizina cilvēkbērnu līdz gala stacijai, ko improvizēti varētu nosaukt par rītu. Un kas tik nevar notikt šī brauciena laikā! Arī dienas laikā, nomodā esot.

Uzklausot dažādu cilvēku stāstus un atgadījumus, jāsecina, ka šķietami garlaicīgais un lēnais brauciens ar vilcienu no punkta A līdz punktam B, var izvērsties par interesantu piedzīvojumu. Piemēram, Antra (23) pagājušajā vasarā kopā ar draudzenēm maršrutā Jelgava – Rīga sarīkoja vecmeitu ballīti. Viņa stāsta: “Bijām tērpušās kā medicīnas māsas un ārstējām vagonā esošos vīriešus – likām viņiem sūkāt vitamīnus, pūst improvizētās alkometra trubiņās, izrakstījām receptes utt. Jautri bija! Arī publika atsaucīga, degunus nerauca.” Pasākuma vaininiece – vecmeita – dzīvoja Jelgavā, taču galamērķis – ballītes vieta – atradās Siguldā, un, lai ceļā pavadītais laiks nebūtu velts, sarīkotas iepriekš minētās atrakcijas, papildus arī dažādi uzdevumi ar ķīlas izpirkšanu un citas jautrības. “Nē, dīvainā kārtā sievietes, kas noraudzījās mūsu izdarībās, nepatiku neizrādīja, viņas pat mudināja savus vīriešus izpalīdzēt un piedalīties balagānā,” atminējās Antra. Turklāt pasažieru ārstēšanu viņas veikušas ne tikai vienā, bet visos vilciena vagonos. “Mēs nebijām ne skaļas, ne vulgāras, un domāju, ka nevienam netraucējām,” uzskata Antra, piebilstot, ka arī kontroles darbinieki, redzot izdarības, iebildumus necēla.

Arī Līgai (25) ir līdzīgs stāsts, tikai šoreiz pasākuma centrālā persona – vecmeita – bija viņa pati. “Ballītes pirmās trīs stundas pavadīju ceļā no Rīgas uz Liepāju, un viss bija, kā pienākas – ar parakstu vākšanu, preču pārdošanu, stiprākiem dzērieniem, meiteņu sarunām utt.,” pastāsta jaunā sieviete. “Nezinu, ko domāja citi pasažieri, taču neviens negatīvas emocijas neizrādīja – visi smaidīja un atbalstīja, kad tas bija vajadzīgs.”

“Cik nu smieklīgs, bet interesants gan bija šis brauciens!” savu stāstu iesāka Aigars (22). Tas noticis pagājušā gada augustā, kad plašam jauniešu pulkam – ap 100 cilvēku – bija beidzies seminārs un vajadzējis nokļūt no norises vietas Rēzeknē uz Rīgu. “Mums bija sarunāts atsevišķs vilciena vagons, un tad tur ālējāmies uz nebēdu – ar atrakcijām, spēlēm, dziesmām, dejojām, stāvot uz krēsliem utt. Bija arī grādīgie dzērieni. Un, kā par nelaimi, nākamajā pieturā iekāpa policijas darbinieki, kas vairākiem sastādīja protokolus par alkohola lietošanu publiskā vietā. Atzīstu, ka tas nebija labi, taču tobrīd tas likās jautri, tāpēc katru nākamo noformēto protokolu pavadījām ar dziesmu,” pastāsta Aigars. Vēl viņam atmiņā palikusi citu pasažieru reakcija: “Tie, kuri nejauši iemaldījās, pat sabijās, visu ieraugot, tāpēc saprotams, ka daži no viņiem izvēlējās ceļu pavadīt nevis kopā ar mums, bet vagona priekštelpā.” Taču brauciena laikā noticis arī kas patiešām patīkams. “Mūsu kompānijā bija puisis, kuram ļoti patika viena meitene, taču visu piecu dienu laikā, esot šajā seminārā, viņam, kā saka, nepietika dūšas, lai meiteni uzrunātu. Tā nu, braucot mājās ar vilcienu, sākām spēli “Baumu kaste”, kur uz lapiņas bija jāuzraksta kaut kas interesants un jāiemet cepurē, bet pēc tam mutīgākais no mums šīs falšās baumas nolasīja. Un ko izdarīja šis puisis? Ar spēles palīdzību viņš beidzot sev simpātisko jauno dāmu uzrunāja! Tas izpaudās šādi: pirmajā riņķī uz lapiņas viņš uzrakstīja: “Zane, es tevi mīlu”;  otrajā pajautāja: “Zane, vai es tev patīku?”; trešajā izteica piedāvājumu: “Zane, ko tu teiktu, ja mēs aizietu uz kino?”, bet ceturtajā jau aicināja apmainīties telefona numuriem. Galu galā viņš savā īpašumā ieguva ne tikai telefona numuru, bet arī uzsāka sarunu. Lai gan viņu attiecības nebija ilgas, tas bija jauks veids, kā atklāt savas simpātijas un iepazīties. Un tas viss notika pa ceļam no Rēzeknes uz Rīgu,” smaidot nobeidza Aigars.

Savukārt Kristīnei (23), pārcilājot prātā braucienus ar vilcienu, atmiņā nāca vairāki citu cilvēku piedzīvoti atgadījumi. Viens stāsts bija par to, cik nelāgi izgājis kādam tūristam Anglijā. “Nesen tur bija notikuši vairāki sprādzieni, tādēļ policijas darbinieki attiecībā uz aizdomīgiem un publiskās vietās atstātiem priekšmetiem bija ļoti uzmanīgi un necentās noskaidrot atrasto mantu īpašniekus. Tā nu gadījās, ka šis puisis, kas pēc dabas ir visai izklaidīgs, bija nejauši aizmirsis vilcienā somu. Paspēja to izglābt pēdējā brīdī, kad jau bija sākts tās neitralizēšanas process,” smejoties pastāstīja Kristīne. Otrs atgadījums saistīts ar “Stop” krānu, ko viens jaunietis nezināmu iemeslu dēļ parāvis, tādējādi liekot satraukties gan vilciena pasažieriem, gan tajā strādājošajiem, kad pēkšņi sākušas darboties vilciena bremzes. “Acīmredzot bija kāds pamatots iemesls, lai tā rīkotos,” domā Kristīne, jo šādas situācijas parasti redzētas tikai filmās. Taču, braucot ar vilcienu, viņai pašai neuzmanības dēļ radušies pārpratumi. “Bija jau diezgan vēls oktobra vakars, kad ierados stacijā. Man vajadzēja nokļūt Ikšķilē, taču, lai gan pirms tam cītīgi biju izpētījusi tablo, kur minētas visas pieturas, pārskatījos un iekāpu nepareizā vilcienā. Jutu, ka kaut kas nav kārtībā, tāpēc pārjautāju turpat blakus vienai pasažierei, vai tas patiešām dodas uz Ikšķili. Un labi, ka tā, jo tas devās pavisam uz citu pusi. Vēlreiz atgriezos stacijā, un izrādījās, ka uz tablo bija redzamas tās pieturas, kurās tieši nepietur. Būtu uz Lielvārdi vai Koknesi aizbraukusi. Un ko tad es darītu?” ar šausmām retorisku jautājumu uzdeva Kristīne. Kaut gan viņa min, ka nevienam vien gadījies, ka, piemēram, aizmiegot attopies vietā, ko nepazīsti un nepavisam neesi plānojis apmeklēt.

Ligita Kupčus,
“Kurzemes Vārds” pielikums “Latvijas Dzelzceļam 90”

Kādam draudzeņu pulciņam reiz vilciens kļuva par vecmeitu ballītes norises vietu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz