Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Bērnus aizrauj piedzīvojumi un fantastika

Bērnus aizrauj piedzīvojumi un fantastika
Foto: Egons Zīverts
07.03.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Leļļu teātrī notika skolēnu lielie lasīšanas svētki. Tajos pulcējās “Bērnu un jauniešu žūrijas” dalībnieki – zēni un meitenes, vecāki, bibliotekāri. Leļļu teātra mākslinieki Agnese Kuplēna un Normunds Karpičs parādīja kustību un skaņu piepildītu  izrādi “Ieklausies vējā”, kas tapusi sadarbībā ar zviedru horeogrāfi un režisori Ingrīdu Oltermani.  Pēc tās noskatīšanās bērnus aicināja nodziedāt izrādē izskanējušo dziesmu un vienoties kustību aplī. Kā jau tradicionāli ierasts, arī 2016. gadā visaktīvākie lasītāji un izlasītāko grāmatu vērtētāji bija paši mazākie – kā pirmsskolas audzēkņi, tā sākumklašu skolēni. Žūrijā piedalījās 16 Liepājas bibliotēkas – piecas publiskās un vienpadsmit skolu grāmatu krātuves.

Bija pavisam četras vecuma grupas, kā arī darbojās vecāku un pat tēvu žūrijā. Katrai grupai bija ieteikts izlasīt sešas vecumam atbilstošas grāmatas. No Liepājas uz Rīgu aizsūtīja 316 anketu. Lielajos lasīšanas svētkos sveica aktīvākos lasītājus – 46 bērnus, kuri saņēma bibliotēku Pateicības rakstus. “Mums ir ļoti svarīgi bērnu ievirzīt lasīšanai, pamudināt viņu, un šādi svētki ir suminājums tiem, kuri lasa, un tiem, kas viņus mudina to darīt –bibliotekāriem un skolotājiem, kā arī vecākiem,” sacīja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas metodiķe Anita Zūna. Katram jaunajam lasītājam ir sava mīļākā grāmata.

10 gadu vecā Emīlija sacīja, ka viņai patīk lasīt pasakas, piedzīvojumu grāmatas, tādas, kurās var izzināt un atklāt kādu noslēpumu. No grāmatu varoņiem Emīlijai visvairāk paticis Negantais Niks. Grāmatas par dažādiem piedzīvojumiem un fantastiksiem notikumiem aizrauj arī 13 gadu veco Saniju un viņas vienaudzi Nikolu. Nikola atzina, ka viņa ar aizrautību lasa Henrika Tamma aprakstītā Nindzjas Timija piedzīvojumi, savukārt Sanijai no Bērnu žūrijas piedāvātā klāsta vismīļākais ir Keileba Krispa darbs “Tikai ne Aivita Pokita”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)