Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Bigbends Šveicē plūc uzvaras laurus

Bigbends Šveicē plūc uzvaras laurus
Foto: No dalībnieku arhīva
22.07.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Jānis Ivuškāns plūca uzvaras laurus festivālā/konkursā Šveicē ”Welt Jugendmusik festival Zurich”. Konkurējot ar 120 dažādiem muzikālajiem kolektīviem, Melngaiļskolas bigbends izcīnījis visvairāk punktu – 98,25 no maksimālajiem 100. Ar šādu sasniegumu liepājnieki nodēvēti par pasaules čempioniem.

Melngaiļskolas bigbends bija vienīgais festivāla dalībnieks no Latvijas un startēja kategorijā ”Bigbends ar vokālu”, kurā bija dalībnieki arī no Šveices, Ungārijas un Holandes. Žūrija atzinīgi vērtēja izcilo Katrīnas Kabiņeckas vokālu, saksofonista Edgara Jāņa Kārkliņa sniegumu, kā arī laba līmeņa sitaminstrumentālistu Martas Keidānes, Andra Žabra un Rūdolfa Kolerta darbu. ”Bigbenda uzstāšanos kopumā žūrija nodēvēja par ekselentu priekšnesumu,” ar iespaidiem dalās bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns. Liepājas bigbendam nācies cīnīties ar dažādiem bigbendiem, pūtēju orķestriem, parādes mūzikas pārstāvjiem, šovu grupām un citiem.

Bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns dalās iespaidos: ”Katru gadu, braucot uz konkursiem un festivāliem, meklējam arvien nopietnākus, profesionālā ziņā augstvērtīgākus un lielākus pasākumus. Šogad Cīrihē bija līdz šim lielākais un konkurences ziņā nopietnākais konkurss, kāds mums ir bijis – ap 3500 dalībnieku no visām pasaules malām, pat no Japānas, un šajā milzīgajā konkurencē mēs ieguvām visaugstāko novērtējumu. Uzvara vienmēr ir negaidīta, bet līdz šim vienmēr godam nopelnīta, jo tādu atbildību, spēlēt gribēšanu un prieku esmu sajutis tikai un vienīgi mūsu kolektīvā!”

Priekšnesuma beigās žūrija stāvējusi kājās un skanējuši bravo saucieni. Gan vadītājs, gan dalībnieki jūt milzīgu gandarījumu un novērtējumu ieguldītajam darbam. Tas bērniem liek novērtēt, ka smags darbs atmaksājas.

Visaugstāko novērtējumu bigbends saņēma tieši par par saspēli, intonāciju un stila izpratni. Vairāki žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja atraktīvo bigbenda vadītāju Jāni Ivuškānu. Viņš saņēma titulu ”dejojošais diriģents”. Pats vadītājs apbalvojumu komentē smejoties: ”Nu, pie tā nekad neesmu īpaši piedomājis, tas ir tas, kas nāk no manis ārā mēģinājumos un koncertos, lai emocionāli paceltu bendistus, un, protams, ir prieks, ja kādam tas šķitis ciešami.”

Konkursā Melngaiļskolas bigbends atskaņoja 20 minūšu programmu, kurā bija iekļauti trīs dažādu stilu skaņdarbi, to skaitā arī LMMDV skolotāja, latviešu bigbendu mūzikas komponista Ritvara Garozas skaņdarbs ”Without the Present”. Vadītājs skaņdarbu izvēli raksturo kā ļoti interesantu. ”Protams, bija jāņem vērā konkursa nolikums, kurš paredzēja programmā iekļaut vismaz trīs dažādu stilu mūziku. Esmu pats spēlējis profesionālos kolektīvos un kā trompetists esmu iepazinies ar ļoti plašu repertuāru. Programma, ko spēlējām Cīrihē, ir profesionāla bigbenda repertuārs, kuru bendisti apguva īsā laikā un tika ļoti augstu novērtēti no profesionālas žūrijas,” lepojas J. Ivuškāns.

“Mūsu grupā tuvākais konkurents bija “Bogerman bigband” no Nīderlandes, kas pastāv jau 30 gadu – viņi ieguva 91 punktu. No kolektīva vadītāja saņēmām uzaicinājumu nākamgad braukt uz Nīderlandi, jo viņu kaimiņpilsēta būs Kultūras galvaspilsēta, kam par godu viņi rīkos divreiz lielāku festivālu – līdz pat 7000 dalībnieku.”

”Papildus konkursam mums tika piedāvāts nospēlēt koncertu, piedalīties visu dalībnieku gājienā, bet tā kā tas sakrita ar konkursa dienu, tad atteicāmies, lai koncentrētu visus spēkus uz labu startu priekšnesumā. Pēc konkursa baudījām atpūtu – kopīgas fiziskas aktivitātes un aktīva atpūta, kopīgi iekarojām Cūgšpici – augstāko Vācijas kalnu virsotni. Bendisti pēc saspringta mācību gada to bija pelnījuši,” piedzīvotajā dalās vadītājs. 

Šobrīd no 17. līdz 24. jūlijam bigbends piedalās ”Global Jazz Explorers Symposium 2017” Orhūsā, Dānijā, jo liepājnieki ir starp četriem jauniešu bigbendiem, kas izturēja atlasi un tika uzaicināti uz 2017. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas pasākumu. ”Šo uzskatu par unikālu iespēju un izdevību gūt un sajust pasaules džeza elpu. Jau šovakar mums ir koncerts ”Bigband battle”, kur spēlēsim kopā ar vēl trīs bigbendiem, divi no tiem no Nīderlandes un viens vietējais dāņu bigbends. Simpozija laikā bendistiem būs gan meistarklases pie profesionāliem džeza mūziķiem, gan mūsu koncerti, gan iespēja apmeklēt džeza festivāla koncertus. Pēc Dānijas sekos neliela atpūta, lai jau augustā turpinātu aktīvi koncertēt,” stāsta Ivuškāns.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli