Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Čehijā mācās atšķirt nepatiesas ziņas

Čehijā mācās atšķirt nepatiesas ziņas
Foto: No dalībnieku arhīva
01.07.2017 07:06

liepajniekiem.lv

Informācijas pārpilnības laikmetā ikvienam jābūt možam, lai spētu izvērtēt informācijas patiesumu, tādēļ jūnijā programmas “Erasmus +” ietvaros Čehijā notika neformālās izglītības apmācības ”Czech the facts 2”, kur dalībnieki guva informāciju par viltus ziņām, propagandu un manipulāciju plašsaziņas līdzekļos. Apmācībās piedalījās arī komanda no Liepājas bērnu un jauniešu biedrības ”Liepājas Jaunie vanagi”.

Biedrības “Liepājas Jaunie vanagi” vadītāji Līga un Žigimants Krēsliņi bija galvenie programmas treneri, kas 11 dienu garumā ar dažādām formālām un neformālām aktivitātēm 28 dalībniekiem no deviņām valstīm palīdzēja rast ceļu informācijas labirintos. Treneri Līga un Žigimants atzīst, ka apmācības īpašas padarījusi dalībnieku valstu dažādība, jo katrā valstī situācija mediju nozarē ir citāda, tādēļ arī dalībnieku viedokļi bija atšķirīgi, kas īpaši bija novērojams diskusiju laikā. ”Informācija, kas pārsteidz vienas valsts iedzīvotājus, citiem var šķist normāla un pat aizraujoša,” atzīst treneri.

Programmas laikā dalībnieki iepazina citu valstu mediju darbību un dalījās ar savu valstu pieredzi. Vairākas dienas apmācībās piedalījās dažādi eksperti – žurnālisti, kas veidojuši reportāžas par Donbasa konfliktiem un bēgļu skartajām valstīm, mediju pētnieki, studenti, viltus ziņu apkarotāju mājaslapu veidotāji un baumu noteikšanas instrumentu eksperti. Ļoti gaidīti bija rīkotie starpkultūru vakari, kad katras valsts pārstāvji prezentēja savu valsti, tās kultūru, sniedzot iespēju arī nobaudīt tradicionālos ēdienus, dzērienus. Papildus apmācībām visi dalībnieki devās uz Čehijas otro lielāko pilsētu Brno, lai ne vien izglītotos, bet arī baudītu valsts piedāvājumu.

Apmācībās piedalījās arī Antra Akote, kas Liepājas universitātē studē masu mediju vadību, tādēļ šīs apmācības uzskata par ļoti vērtīgām un daudzpusīgām. Kaut arī ne visi dalībnieki bija tieši saistīti ar mediju sfēru, ikviens atzina, ka no programmas guva ne vien teorētiskās zināšanas, bet arī iespējamus nākotnes sadarbības partnerus, bagātīgu pieredzi un praktiskās iemaņas, ko pielietot arī turpmāk.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli