Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ceļot var arī pa lēto

Ceļot var arī pa lēto
Foto: No personīgā arhīva
11.11.2017 07:06

liepajniekiem.lv

Apceļot pasauli ne vienmēr nozīmē tērēt ievērojamas naudas summas, to jau trīs reizes pierādījuši liepājnieki Mārtiņš Gūža un Juris Lisovs. Viņi bijuši klasesbiedri jau kopš agras bērnības, taču 9.klasē puiši iedomājušies, ka kādreiz varētu kopā apceļot pasauli.

Tā pēc pāris gadiem viņi sākuši meklēt informāciju, kā pēc iespējas lētāk ceļot. Viņi gribējuši vasaru pavadīt traki, tādēļ sākuši internetā iepazīties ar citu ceļotāju pieredzēm un ieteikumiem. ”Gribējām gadu ceļot pa pasauli, taču sapratām, ka to nevaram, jo mums tomēr ir dažādi pienākumi, tādēļ izlēmām, ka pietiks arī ar dažām nedēļām,” stāsta Juris.

Pirms trīs gadiem viņi saplānojuši savu pirmo maršrutu, taču sākoties ceļojumam nekas nav noticis tā, kā puiši plānojuši. ”Viegli negāja. Ar prāmi devāmies uz Vāciju. Nokāpjot no klāja, nesapratām pat uz kuru pusi jāiet. Daudz gājām ar kājām un beigās izlēmām uztaisīt norādi ar mūsu galamērķa nosaukumu, cerot, ka kāda mašīna mūs aizvedīs, kur nepieciešams,” atceras Mārtiņš. Mašīnas toreiz braukušas garām. Tiesa – tādēļ, ka puiši nav stāvējuši uz pareizā ceļa, lai sasniegtu galamērķi. Arī pirmo nakti nācies nakšņot teltī.

”Mēs stāvējām ačgārni, gaidījām, smaidījām, bet neviens nepiestāja. Galu galā tomēr kāds vīrietis mūs aizveda uz īsto ceļu, kur tālāk gan ceļojuma gaita sāka uzlaboties.”

Nācies izciest dažādas grūtības – citi viņus saukuši par cūkām, nikni žestikulējuši, taču ar laiku ceļotājiem palicis vienalga par apkārt notiekošo. ”Mēs viens otru uzmundrinājām, dziedājām un ticējām, ka viss būs kārtībā,” atceras puiši.

Arī ar vietējo policiju abi ceļotāji paspējuši iepazīties. ”Gājām pa ”autobāni”, kur nedrīkst staigāt. Atbrauca policija, aizveda mūs līdz vilciena stacijai, cerot, ka aizvedīs mūs mazliet tālāk, taču tā klusējām, mūs aizveda uz pavisam nepareizo pusi,” piedzīvoto atceras puiši.

Lai būtu, kur nakšņot, viņi izmantojuši vietni couchsurfing.com, kur cilvēki piedāvā naktsmājas. ”Pieredze bija ļoti plaša,” smej Juris: ”Cilvēki ir ļoti dažādi. Pirmais, pie kā nakšņojām, bija students, kurš mums šķita mazliet savāds – kaut arī dzīvoja viens, viņam bija dažādu leļļu kolekcija, kas atgādināja zināmus šausmu filmu sižetus.”

Tāpat palikuši arī pie vīrieša, kas nepārtraukti smēķējis marihuānu. Viņš puišus uzaicinājis uz ballīti, kurā bijuši pieci cilvēki un šķitis, ka viņi lieto kādu spēcīgu apreibinošu vielu. ”Bet visos ceļojumos visi vienmēr bijuši atsaucīgi un nekad neesam bijuši situācijā, kad būtu jutušies nedroši.”

Pirmajā ceļojumā puiši ceļojuši pa Vāciju, Šveici, Austriju, Čehija, Itālija, Francija, Beļģija, u.c. valstīm. Kopumā 24 dienās apceļojot 11 valstis, veicot aptuveni 5700 kilometru garu maršrutu, lielu daļu pārvietojoties ar stopiem. Puiši saskaitījuši, ka viņus uzņēmušas aptuveni 60 automašīnas.

Otru ceļojumu viņi dēvē par lēnāku, jo aptuveni trīs nedēļas ceļojuši pa Zviedriju un Norvēģiju.

Galamērķu izvēle gan notiekot spontāni. Piemēram, otrā ceļojuma galamērķus izdomājuši vien nedēļu iepriekš, jo vēlējušies uzkāpt kalnos.

”Pēdējais ceļojums bija visekstrēmākais. Devāmies uz Indiju, kur šķita, ka nonākam citā pasaulē. Cita kultūru, cilvēki un ļoti atšķirīgs dzīvesveids,” saka Mārtiņš, ”Atgriežoties Latvijā, šķita, ka nonākam paradīzē.”

Visgrūtāk viņiem bijis pierast pie smakas un lielā trokšņa, kas bijis dzirdams visu diennakti.

Par katru ceļojumu puiši sagatavo īsfilmas, jo aktīvi izmanto vietni ”Youtube”. ”Gribējām padalīties ar mūsu pieredzi un parādīt, ka pasaule nav tik biedējoša, kā daudzi uzskata,” atklāj Juris. Mārtiņš piebilst, ka daudzi no tuviniekiem uz puišu vēlmi ceļot reaģējuši neticīgi, apgalvojot, ka viņi ir traki, taču tagad daudzi vēlas ceļot kopā ar viņniem.

Viņi plāno turpināt ceļot, bet par nākamajiem galamērķiem vēl tikai domājot, taču, iespējams, ceļš aizvedīs uz Balkānu valstīm vai ASV.

Viņu “Youtube” kanālam “WildBananasTrip” ir jau gandrīz 10 000 abonentu. Foto galerija

22 komentāri

2017-11-11 09:32

)...): Super! Baigie malači! Tiešām prieks par tādiem aktīviem un dulliem jauniešiem.

2017-11-11 10:23

maveriks: nesen uzgāju viņu kanālu ytube, noskatijos visus video un ir labs

2017-11-11 12:33

amoxil: Cik forši. Jāstrādā nav, jāmācās nav, var izklaidēties ar bomžošanu un klaiņošanu. Ar pārgalvību nav ko lepoties!

2017-11-11 18:05

xsd: amoxil, ja nezini puišus, pievaldi savu muti par klaiņošanu un bomžošanu.

2017-11-11 19:45

to xsd: Nedraudi, rupekli, bet pastāsti kādu nozīmīgu darbu šie puisēni strādā ikdienā? Izglītība kāda?

2017-11-11 21:38

xsd: Un ja pateikšu, ka studē ASV, nomierināsies?

2017-11-11 22:18

žanette: O, je, nu gan mani dusmas parāva. Cilvēkam, kurš nopietni studē ASV, nekad nebūs tik daudz briva laika , lai nodarbotos ar tādu trulismu. Un dzivo šie staiguļi tak Lv, nevis ASV? Labak pasaki, ka studē Antarktīdā!

2017-11-11 22:36

xsd: Precīzic teikts, ka pati pat Antarktīdā neesi studējusi, bet apskaud tos, kas spēj visu apvienot.

2017-11-11 23:22

beeeibe: Superīgi! :))) Puiši strādā UN mācās! Un savu brīvo laiku pavada tā, kā viņiem patīk. Tiešām žēl tādus cilvēkus, kuri tikai kritizē citus, bet paši nekad neuzdrīkstētos izkāpt no savas komforta zonas ;) Nevajag apskaust,bet gan mācīties no tādiem cilvēkiem.

2017-11-11 23:24

žanette: Nosauc konkretas studijas, kur klaidonji studejuši! Esmu pati studejusi asv, un zinu, cik tas grūti, un , ja nopietni studē, šādas izklaides nekad studiju laika nevarēsi atļauties, jo ir jāmācās, ļoti daudz ir jāmācās!

2017-11-11 23:31

beeeibe: mūsdienu sistēmā studentiem pastāv arī brīvlaiks, bet tas tik tā :)

2017-11-12 12:08

Dddd: Tu, amoxil, esi pārliecināta/s kad nemācās? Viņiem tas ir hobijs!! Nosodīsim tūlīt tevi par Tavu hobiju, aaaa pareizi TEV noteikti tāds nav un māki gudri spriest par citiem.. ja viņi būtu ka Tu tur teici bomži, hmmm tad viņi nevarētu ceļot pa pasauli vai ne tā? ;)
Tāpēc, Davai, savu mēli pievaldi un doma ko spļauj no tās netīras mutes ārā ;))

2017-11-12 12:13

Jkk: žanette, saulīt, Tu uzskati ka ir pareizi cilvēkus saukāt par staiguļiem? Nevelies paskatīties ko tas vārds nozīme? Vienīgā staigule tā varētu būt Tu! Doma ko runa, ja ir skaudība tad labāk to neizrādi un aiztaisi savu mutiti, puišiem vismaz ir hobijs un mērķis, nekā TEV! ;) un tici man, izglītība viņiem ir augstāka nekā tev, tāpēc savus stulbos komentārus un skaudību paturi pie sevis ;)

2017-11-12 13:17

hm: Ar pāŗvietošanos un naktsmājām tā kā skaidrs, bet pārtika ?

2017-11-13 00:43

Beeeibe: Man liekas, paskatoties uz tavu seju arī varētu daudz ko pateikt, tikai ne to labāko

2017-11-13 15:24

Es te: Kā kādam labi, tā kādai nelaimes čupai jāizlien no savas bedres un jāklapē pa klaviatūru viss riebuma krājums.
Ja reizi gadā izplānot ceļojumu ir tik šausmīgs grēks, tad man trūkst vārdu. Cits savu atvaļinājumu/brīvlaiku nosēž mājās pie ekrāna rakstot skaudīgus komentārus, cits apskata pasauli un iepazīst citas kultūras. Nevajag te savu šausmīgi neekstistējošo laiku tad tērēt saucot nepazīstamus cilvēkus par klaidoņiem, kamēr pašiem nav kur dzīvē likties un apvainot citus internetā.

2017-11-14 08:32

kā ta: ko te slavē, klaidoņus stopētājus, tā ir ceļošana, murgs..... Pastītos kā viņi ceļotu tādā veidā ja būtu ģimene (sieva+vismaz 1 bērns) ļoti "patīkams" ceļojums būtu... tā tik var ceļot, kam nosliece uz klaiņošanu !!!

2017-11-14 08:58

smieklīgi: un pilna pasaule ar šādām "žanettēm", kas taču "ir studējušas ASV" :D
un pašām liekas, ka tas ir visu vērtību mērs
vispār - diezgan trula zeme, ja kas...

2017-11-15 09:19

esiba: Emoxil un Žanetei vienkārši skauž, ka viņai pietrūkst uzdrīkstēšanās vai mamma nekur neļauj braukt. Ne jau visiem patīk ceļot ekskursiju autobusā kopā ar pensionāriem. Ne visiem ceļošanas gaume aprobežojas ar dārgiem kūrortiem un pludmalēm, pat ja to varētu atļauties. Ne visiem naudas pietiek lai kaut reizi gadā ceļotu. Un ne visi grib gaidīt pensionēšanos, kad beidzot būs daudz laika pasaules apskatīšanai, ja tad vēl dzīvs būs. Ir arī dzīve jābauda, nevis tikai jāvergo.

2017-11-15 16:29

Viss labi: Ko tur ņemt pierē tos nīdētājus, lai jau viņiem tiek mazliet prieka papukstēt.
Puiši forši, sekoju līdzi piedzīvojumiem un novēlu visu to labāko turpmākajos plānos!

2017-12-25 23:43

Ptfuuu: Piekritīšu vairākiem komentāriem. Pārgalvīgie nenobrieduši puišeļi. Kur skatās vecāki? Nu bet jā, gūžam māte maznodrošinātā statusā šķirtene-) Bērnam liekot strādāt, jo redzot, viņa viena pelnītāha. Tēvs uz Vāciju aizvācies strādāt, kurš neliekās ne ziņas par savām atvasēm. Māte nevar atļauties ļaut ceļot Mārtiņam un tādā veidā klejo pa pasauli.

2017-12-25 23:48

Ptfuuu: Te nav par ko priecāties un lepoties. Te ir jāraud par vecāku bezatbildību. Bet ko tad puika ir iemācījies no mātes šķirtenes? Neko labu. Tāpēc arī klejo pa pasauli kā ubags-(

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz