Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Daudzveidīgā mūsdienu Kijeva – kur doties un kas jāzina?

Daudzveidīgā mūsdienu Kijeva – kur doties un kas jāzina?
Foto: Kiev24.ua
15.02.2020 07:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

 “Pasaulē nav skaistākas pilsētas par Kijevu,” savulaik rakstīja romāna “Meistars un Margarita” autors Mihails Bulgakovs. Par to varētu pastrīdēties, jo katram cilvēkam ir sava gaume, un tas, kas patīk vienam, var ļoti nepatikt citam. Taču Kijeva ir skaista un daudzveidīga pilsēta, kuru ir vērts apmeklēt vismaz reizi mūžā.

Pastaigas pa Hreščatiku

Kijevai ir bagāta vēsture, jo pilsētas pirmsākumi meklējami piektajā gadsimtā. Tajā ir daudz dažādu apskates objektu, un, lai pa īstam ieraudzītu un izbaudītu Ukrainas galvaspilsētu, ir vajadzīga vismaz nedēļa.

Par Kijevas galveno ielu sauc Hreščatiku, kas sākas Neatkarības laukumā un pēc 1,3 kilometriem noslēdzas pie Besarābijas laukuma. Īpaši brīnišķīga šī plata iela kļūst sestdienu vakaros no plkst. 19 līdz 22, un svētdienās no plkst. 10 līdz 22, kad tā pilnībā pieder gājējiem. Hreščatika apmierinās visas vajadzības, jo tur ir viss – grezna arhitektūra, suvenīri, restorāni un visādas izklaides.

Vēl viena brīnišķīga vieta – Andrejevska nogāze, kuras garumā ir iespējams ieraudzīt daudzas skaistas ēkas. Šī iela ir slavena ar Mihaila Bulgakova muzeju, kas atrodas mājā, kurā slavenais rakstnieks nodzīvojis 13 gadus. Ielas beigās varēsiet ieraudzīt Kijevu no liela augstuma, izmantojot  panorāmas ratu. Tas izmaksās 100 grivnas.

Tarasa Ševčenko parks noteikti patiks cilvēkiem, kuri vēlas atpūsties no lielpilsētas steigas. Tas atrodas netālu no centra un tur komfortabli jutīsies visi, arī intraverti, jo parkā ir uzstādīti soliņi, kas paredzēti vienam cilvēkam. Kijevā ir daudz dažādu baznīcu un katedrāļu, jo ukraiņi ir reliģiska tauta. Slavenākais ansamblis noteikti ir Kijevas Pečeru klosteris.

Kijevas Pečeru klosteris

Kijeva nekad neguļ

Pilsētā ir izklaides visām gaumēm. Katru dienu notiek vairāki simti dažādu pasākumu – no mazām meistarklasēm līdz pasaules slavenību koncertiem. Lai kura Kijevas stūrī jūs būtu, cilvēki no afišām aicinās apmeklēt futbola kluba “Dynamo” mājas spēli 70 tūkstošu ietilpīgajā stadionā, kādu kinofestivālu, Laimas Vaikules koncertu, zinātnisko izstādi un daudz ko citu.

Ir attīstīta arī nakts dzīve. Klubi un restorāni ir gatavi uzņemt viesus 24 stundas diennaktī, lai tikai tūristi (un arī vietējie iedzīvotāji) atstātu pie viņiem savu naudu. Katra mūzikas stila piekritējs arī vēlu vakarā atradīs kādu vietu, kas atbilst viņa prasībām. Vēl viena patīkama lieta – Kijevā (un visā Ukrainā) ir daudz diennakts pārtikas lielveikalu. Divos naktī ir iespējams nopirkt, piemēram, maizi. Alkoholu gan nē – tā tirgošana atļauta no plkst. 10 līdz 23.

Gardi paēst un nepalikt ar tukšo maku

Ukrainas tauta ir ļoti viesmīlīga. Diez vai jums izdosies atnākt ciemos pie kāda un aiziet nepaēdušām. Ja gadījumā jums nav draugu vai radinieku Kijevā, tā nav problēma. Daudzās vietās ir iespējams gardi paēst, nemaksājot par to milzīgas summas. Viens no populārākajiem ātrās ēdināšanas restorāniem ir “Puzata Hata” – līdzīgs mūsu “Lido”, bet ar vietējo kolorītu.

Praktiski viss tur pasniedzams ēdiens ir labi zināms gandrīz ikvienam Latvijas iedzīvotājam – borščs ar krējumu, vareņiki, Kijevas kotlete. Cenas ir vairāk nekā pieejamas – zupas sākot no 29 grivnām, otrie ēdieni – no 39 grivnām. Ja dvēsele (un kuņģis) prasa kaut ko īpašāku, tad visur ir restorāni visdažādākām gaumēm. Cenas (pārsvarā) jūs patīkami pārsteigs.

Atmiņas par revolūciju

2013. gadā Neatkarības laukumā jeb Maidanā sākās viena no skaļākajām revolūcijām Ukrainas vēsturē. Vairāku mēnešu garumā iedzīvotāji izrādīja neapmierinātību ar prezidenta darbību. Pie varas esošais Viktors Janukovičs mēģināja izkliedēt demonstrantus ar policijas spēkiem, taču rezultātā bija spiests bēgt no Ukrainas. Valsts Austrumos sākās karš, kas joprojām nav noslēdzies.

Par šiem notikumiem atgādina vairāki piemiņas stendi blakus neatkarības monumentam, savukārt viena no blakus esošām ielām pārdēvēta par “Debesu simtnieka” varoņu aleju. Pagājis krietns laiks, taču cilvēki joprojām atceras par saviem tautiešiem, kuri zaudēja dzīvību, aizsargājot valsts neatkarību. Tautas varoņi tiek pieminēti ar portretiem un ziediem. Protestu laikā gandrīz pilnībā nodega blakus Maidanam esošā “Arodbiedrību māja”, kas ilgi atgādināja par 2014. gada notikumiem. 2019. gadā ēka tika atjaunota.

Neatkarības jeb Maidana laukums

Kā nonākt?

Kijevā ir divas lidostas – “Kyiv”, kas atrodas pilsētas teritorijā, un “Boryspil”, tā atrodas ārpus galvaspilsētas. Cenas lidojumiem no Rīgas sākas no 25 eiro. Tāpat līdz Kijevai vienu reizi nedēļā ir iespējams nonākt ar vilcienu. Lētākā biļete izmaksās ap 50 eiro, laiks ceļā – 20 stundas. Šajā variantā būs nepieciešama tranzītvīza, jo vilciens brauc caur Baltkrieviju. Abas galvaspilsētas savieno arī autobusu reisi. Šāds brauciens var izmaksāt no 39 līdz 50 eiro, atkarībā no maršruta (caur Baltkrieviju lētāk, caur Poliju dārgāk).

Pilsētā ir ērti pārvietoties ar metro, gandrīz visi lielākie apskates objekti atrodas pāris minūšu attālumā no stacijām. Arī taksometru var nosaukt par pieejamu transportu. Deviņu kilometru brauciens no “Kyiv” lidostas līdz Neatkarības laukumam izmaksās nedaudz vairāk pār trīs eiro, ja izmantosiet “Uber” vai “Bolt” aplikācijas.

Uzziņai:

-Iedzīvotāju skaits – 2,96 miljoni

-Laika josla – GMT+2

-Vietējā valūta – grivna (0,037 eiro)

-Brauciens sab. transportā – 8 grivnas

-Maltīte (pirmais, otrais un deserts) – ap 110 grivnām

-Taksometrs – darbojas Uber un Bolt aplikācijas

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz