Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dažādi ieraksti dažādām gaumēm

Dažādi ieraksti dažādām gaumēm
03.08.2007 20:24

0

Atslēgvārdi

Pašā vasaras viducī ielūkojamies veikalu plauktos, lai novērtētu četrus tepat Latvijā radītus un vienu britu salās tapušu ierakstu. Savs prieciņš lai tiek gan vietējās šlāgermūzikas cienītājiem, gan popmūzikas faniem, gan arī tiem, kas joprojām vēl mēdz priecāties par bītlu melodijām.

“re:public” albums “Atbrīvots” (“Platforma Records”)

“re:public” varētu būt viena no tām grupām, kurai pirmā hita spozme kļuvusi par būtisku klupšanas akmeni – jāpiekrīt viedoklim, ka “Strēlnieces” žilbinošie panākumi tā arī nav ļāvuši bez liekām pretenzijām uztvert pārējo grupas radīto mūziku. Līdz sava pirmā brīnumbērna popularitātei “re:public” diez vai kādreiz vēl pacelsies, bet, ja ir vēlēšanās baudīt nepretenciozu pašmāju poproku, tad “re:public” jaunākajam ierakstam nebūs ne vainas.

Albumā var atrast vairākus ausij tīkamus pavērsienus aranžējumos (kas ar laiku gan apnīk, jo atkārtojas), vairāk vai mazāk tradicionāli paredzamu liriku (par ikdienas nogurumu un mūsdienu vidusmēra cilvēka attiecību peripetijām un iespējām tās risināt, pārsvarā ar radikālu rīcību), kā arī visai vienmuļu muzikālo plūdumu, ko pa retam atsvaidzina kāds dzīvelīgāks izlēciens, piemēram, dziesma “Dari, ko liek”, radiostacijās jau atspēlētās “Piga tā” un “Tu mani kontrolē” (ja vari, iedomājies, ka klausies pirmo reizi, tas mazliet palīdz). Ne no kurienes sācies, albums tā arī aiziet nekurienē, noslēdzoties ar grupas nepiepildīto “Eirovīzijas” cerību “Home”. Labi, ka bukletā ir visu dziesmu vārdi – lai kā centos, lielāko daļu Jāņa Rībena dziedātā tā arī nespēju saprast. Var gadīties kā kādam manam draugam – dziesmā “Saule sāk aust” no albuma “Strēlniece” viņš …ir jāsit restots logs vietā bija saklausījis …ir jāsit resnos nost

“Jumprava” – “Izredzētais” (“Platforma Records”)

Klajā nācis rokoperas “Izredzētais” ieraksts ar grupas “Jumprava” mūziku un Normunda Beļska libretu. Visticamāk, domāts tiem, kas noskatījušies šo darbu Dailes teātrī un vēlas saglabāt atmiņā tā muzikālo pusi, tādēļ, neredzējušam Valda Liepiņa iestudējumu un nezinot neko par šī darba konceptuālo pusi, noklausīties šo apjomīgo muzikālo darbu varētu būt visai sarežģīts uzdevums. “Izredzētais” ir Bībeles stāsts mūsdienu skatījumā par mīlestību un piedošanu; autori uzsver, ka stāsts par mums – gan šeit Latvijā, gan plašajā pasaulē. Albuma divos kompaktdiskos iekļautas 38 kompozīcijas, ko izpilda grupa “Jumprava” un Dailes teātra aktieri.

Atrauts no vizuāli iespaidīgā skatuves iestudējuma, muzikālais materiāls tā īsti nespēj dzīvot savu dzīvi – vien tik, cik atļauj katra klausītāja fantāzija un uzmanība, cenšoties izsekot līdzi sižetiskajam vēstījumam. Šoreiz runa ir tieši par vēstījumu kopumā, jo tradicionālus hitus, kādi rodami teju vai katrā lielas formas muzikālā darbā, “Izredzētais” nepiedāvā. Tas gan nenozīmē, ka rokoperā nav spilgtu dziedājumu. Bet kopumā ar muzikālo pusi viss ir kārtībā, vienīgi, ierakstu klausoties, dažbrīd stilizētajās instrumentālajās daļās apnicīgi nedzīvi izklausās sintētiskie ritmi un tembri. Pirms baudīt šo ierakstu, labāk tomēr noskatīties izrādi.

Jānis Narkevics – “Visu vai neko” (“Mikrofona ieraksti”)

Saldus rajona Ezeres pagastā dzimušā Jāņa Narkevica saites ar Liepāju ir gana ciešas – savulaik viņš bijis estrādes orķestra “Neptūns” solists. Arī albuma “Visu vai neko” tapšanā piepalīdzējuši daudzi liepājnieki.

Par muzikālā materiāla kvalitāti – iespēlēts un iedziedāts viss ir gana tīri un profesionāli, bet par saturu – nu nav šis ieraksts samērojams ar citām šī laika muzikālajām aktivitātēm, jo tam bija jātop pirms gadiem trīsdesmit. Bet nevienam cilvēkam nevar liegt izpausties, ja vien tas netraucē pārējiem, bet attiecībā uz mūziku viss ir vēl vienkāršāk: nepatīk – neklausies. Nešaubos, ka ne vienā vien saviesīgā vakarā šis albums vidējās paaudzes svinētājiem sagādās priecīgus brīžus un liks kungiem dāmas lūgt uz deju.

Normunds Rutulis un Slavenais Rīgas orķestris – “Magones zieds” (“Platforma Records”)

Šajā skaņu ripulī tikai trīs kompozīcijas radījis Normunda Rutuļa dziesmu rakstīšanas tradicionālais tandēms Raimonds Pauls un Guntars Račs. Laikam jau cenšoties distancēties no maestro atraduma birkas, dziedātājs arī pats ķēries pie komponēšanas, bet pārējos gabalus sacerējuši virkne autoru – Aivars Hermanis, Alnis Zaķis, Kristaps Krievkalns un citi. Tomēr dziedātāja pielūdzējām nevajadzēs satraukties – lielos vilcienos viss joprojām tiek lekts pa vecam un paviegli saldas mūzikas cienītājiem “Magones zieds” būs īsta zemeņoga, turklāt dažviet ar visnotaļ laikmetīgu piesitienu. Nekā oriģināla, bet šajā gadījumā diez vai kāds to no Rutuļa paģēr – savu misiju viņš pilda profesionāli, un par izpildījuma kvalitāti šeit nu nebūs jāsūdzas. Cita lieta, ka par gaumi nestrīdas.

Paul McCartney – “Memory Almost Full” (“Hear Music”)

Vienīgais no abiem dzīvajiem bītliem, kurš regulāri turpina rosīties tajā lauciņā, kurā sevi uz mūžu atrada pirms gandrīz 50 (!) gadiem, izdevis jaunu albumu jaunas ierakstu kompānijas paspārnē, atgādinot, ka tieši viņš savulaik stāvējis pie mūsdienu popmūzikas šūpuļa.

Albumu “Memory Almost Full” noteikti jānoklausās tiem, kas neko jēdzīgu no sera Pola nav dzirdējuši kopš 80.gadu beigām, kad visur skanēja hits “Hope Of Deliverence”. Šis laikam gan arī ir labākais ieraksts kopš albuma “Flowers in the Dirt” – dažbrīd brīnumaini elēģisks, bet arī ausij tīkamiem pārsteigumiem bagāts. Lai arī vērīgāks klausītājs, iespējams, saklausīs vienu otru citātu no paša agrāk radītājiem opusiem, kopējā noskaņa liecina, ka Makartnijam joprojām ir ko teikt, un, pats galvenais, viņa paustās emocijas iespējams uztvert arī tiem, kas ar angļu valodu ir uz jūs, un te nu nāk talkā vienojošākā no mākslām – mūzika. Kaut man viņa vecumā būtu tikpat gaiša attieksme pret dzīvi…

Emīls Dreiblats

0 komentāri

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz