Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dejas ar uguni

Dejas ar uguni
Foto: No cirka "Beztemata" arhīva
24.06.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Uguns žonglieri no cirka “Beztemata” Gunita Bīskapa un Andris Kreicburgs smaidot teic, ka nopietnu starpgadījumu, kamēr darbojas ar uguni, neesot bijis. Prieku un pārsteigumu – to ar savu šovu viņi vēlas sniegt skatītājiem. Atgriezeniskā saite esot nepārprotama – pūļa līdzpārdzīvojumu mākslinieki jūtot vienmēr.

“Spēles” ar uguni Gunita sākusi agrāk par Andri. “Jau ļoti sen,” viņa saka. Reiz cirkā “Beztemata”, kurā sieviete darbojas jau 15 gadus, uzņēmuši viesus no Anglijas. Vienam no viņiem bijusi dzimšanas diena, tādēļ gribējuši uztaisīt jubilāram pārsteigumu. Nolēmuši, ka tas varētu būt uguns šovs. “Taču pavisam vienkāršs,” atminas Gunita. “Kā nu mācējām, kaut ko ar lāpām mēģinājām. Un tad arī sapratām, – tas ir tomēr baigi forši, un sākām mācīties, piestrādāt pie tā nopietnāk. Uzzinājām, ka ir ne tikai lāpas, bet arī stieņi, poi, vēdekļi, riņķi. To visu var griezt un žonglēt.”

Savukārt Andri žonglēšana ar uguni ieinteresējusi Anglijā. Aizgājis uz cirka festivālu, kur ieraudzījis uguns māksliniekus un viņu darbošanos.

“Tajā brīdī es vēl nevarēju uzreiz mēģināt, jo biju nepilngadīgs. Spēlējos ar rīkiem, kuriem galos bija iedegtas gaismiņas,”

atminas puisis, taču, atbraucot atpakaļ uz Latviju, tomēr sācis pielabināt uguni. “Treniņus rīkoju pie manis sētā. Nedēļas nogalē savācāmies, uzlikām mūziku.”

Gan Gunita, gan Andris apliecina, – lai arī ar uguni “spēlējas” jau vairākus gadus, attīstīt savas prasmes varot vēl un vēl. Lai uzturētu sasniegto līmeni, regulāri jāstrādā, cenšoties sasniegt aizvien augstāku meistarību. Liepājnieku priekšnesumā savijas dzīva uguns, dejas un mūzika. G.Bīskapas rīks ir uguns vēdekļi, kā arī viņa žonglē ar ķēdīti, kam galā neliels, liesmojošs smagums. To sauc par poi. Savukārt Andra darba instrumenti ir lāpas un stienis.

Savos šovos viņi arī pūš uguni. Gunita atceras, ka to vispirms mācījusies darīt dušā.

Spļaudījusies ar ūdeni tik ilgi, līdz sapratusi, kā tas darāms.

“Garšīgs”, viņa smaidot teic, vaicāta par eļļu, kas priekšnesuma laikā liek ielieta mutē un pēcāk izpūsta gaisā, radot plašu uguns uzliesmojumu. “Necenšamies, bet gadās arī norīt, jā. Bet nejūtu, ka tas atstātu sekas uz organismu.” Andris izrēķinājis, ka vienā pasākumā izlietojot līdz četriem litriem speciālās eļļas. Cik litru aiziet sezonā, to gan nezinot.

Vaicāti par traumām, žonglieri teic, ka līdz šim nekas nopietns neesot atgadījies. “Drusciņ ir cietuši mati, skropstas, uzacis. Bet nekas ekstrēms nav noticis,” Gunita norāda, ka uguns neesot pārmetusies arī uz drēbēm. Reiz gan izdevies kādā pirms Ziemassvētku pasākumā kolēģim aizdedzināt rūķa cepuri. Situācija izvērtusies diezgan smieklīga, jo, mēģinot viņu notvert, lai liesmas nodzēstu, kolēģis bēdzis prom, domājot, – tas ietilpst šovā. Atgadījums gan beidzies laimīgi.

Gunitu un Andri uzstāties aicina dažādos pasākumos, – gan publiskos, gan arī privātos, piemēram, kāzās, dzimšanas dienas ballītēs, tā sagādājot neaizmirstamu dāvanu. Uguns priekšnesumi ir arī dzīvās mūzikas pavadībā. Protams, nakts stundās šovs izvēršas īpaši krāšņs, skatītājiem ļaujot izbaudīt uguns maģiju. “Uguns cilvēkiem patīk pati par sevi – skatāmies sveces liesmiņās, dedzinām ugunskurus.

Ugunij pašai jau ir sava deja, un, ja mēs vēl palīdzam, plus ir nakts un mūzika. Tas kopā sniedz spilgtas emocijas,”

novērojusi Gunita, un teic, ka tumsā ar uguni iespējams zīmēt apļus, ziedus, grafiskus attēlus. Sarežģītākās kompozīcijas kopumā gan varot ieraudzīt vien, uzņemot foto ar ilgu ekspozīciju.  

Ikdienā Gunita strādā apdrošināšanas kompānijā, bet Andris ir metālmākslinieks, muzicē grupā “Trans-cen-den-tā-lē”. “Dejojot ar uguni, tu aizmirsties,” Andris teic, kāpēc patīk būt par uguns žonglieri. Arī Gunita norāda, ka emocijas, ko saņem no skatītājiem, liek uzstāties atkal un atkal. “Forši, ka cilvēkiem tas ir pārsteigums. Pūļa nopūtas, aizturēto elpu brīdī, kad izpildām triku, – to visu sajūtam.”

Šobrīd, vasarā, abiem uguns māksliniekiem ir darba pilnas rokas. Strādāt pie programmas, domājot ko jaunu un interesantu, vairāk varot ziemas mēnešos. Idejas pārsvarā rodas treniņu procesā, taču šo to paskatoties arī internetā. “Numuri mums ir pārdomāti. Ir zināma secība, kurš ko dara. Tas nav tā, – vienkārši iznākt un pašvitināties. Lieta tomēr ir gana nopietna,” uzsver Gunita, un bilst, ka vienmēr priekšnesuma laikā viens otru uzmana, patur acīs, jo darbošanās notiek pamīšus – te publikas priekšā iziet viens, te otrs. Kurš ir brīvs, sagatavojas nākamajam solim, vai kaut ko nodzēš, padod utt.

Tuvākais laiks, kad varēs vērot cirka dalībnieku uguns šovu, ir 8.jūlijs Durbē.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz