Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Diabolo vairs nav nezināms lidojošs objekts

Diabolo vairs nav nezināms lidojošs objekts
27.03.2009 07:04

Atslēgvārdi

Gunārs Toms Narbuts talantu meklēšanas vietējos konkursos nepiesakās, jo zina – uzvarēs. Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 8.klases skolnieks nebūt nav iedomīgs, vienkārši viņa talants ir māka rādīt trikus ar diabolo, un pašlaik puisim šajā nodarbē spēcīgu konkurentu nav. Tieši Gunārs ir tas, kas Liepājā aizsāka diabolo kustību un kas, kopā ar savu draugi Maksi Hmeļevski piedaloties šovā “Latvijas zelta talanti 2”, par lidojošo spoli pastāstīja plašākai sabiedrībai.

Pamēģināja un aizrāvās

Kad Gunārs pirmo reizi ieradās cirka studijas “Beztemata” telpās, kāds mazs puikiņš niekojās ar diabolo. Līdz šim neredzētais priekšmets, ko citi pielīdzina populārajam jo-jo, piesaistīja Gunāra skatienu. Pamēģinājis to pamētāt, viņš secināja, ka šī nodarbe ir ļoti saistoša. Gunārs priekšmetu paņēma uz mājām un internetā sāka pētīt, kas tas īsti ir un ko ar to var iesākt. Izrādās, ka diabolo, par kuru Latvijā līdz šim bija maz informācijas, citviet pasaulē ir ļoti populārs. Skolnieks internetā atrada plašu informāciju gan par pašu diabolo, gan to, kā iemācīties ar to rīkoties. Gunārs ar “Kaktusu” padalās iegūtajā informācijā, stāstot, ka diabolo pastāv jau divus, trīs tūkstošus gadu. Cēlies tas no Ķīnas, kur sākotnēji ar diabolo izklaidēti karaļi. Šo daudzu gadu laikā cilvēki arvien izgudrojuši jaunus trikus. Cik to tagad ir, Gunārs neuzņemas nosaukt, – esot ļoti daudz.

Lai tiktu pie diabolo, Gunāram nācās izmantot interneta veikalus. Taču pirkums bijis tā vērts. Diabolo kļuvis par skolnieka hobiju. “Trenējos katru dienu vairākas stundas pēc kārtas. Darbošanās ar diabolo uzlabo ne tikai fizisko izturību, bet arī domāšanu, koncentrēšanās spējas,” novērojis 14 gadu vecais pusaudzis. Ar diabolo Gunārs aizraujas gadu. Viņš apsver, ka citiem, kuriem būtu skolotājs, kas visu parāda, paskaidro, triku apgūšana ietu ātrāk. Taču viņš Liepājā bija pirmais, kas sāka nodarboties ar diabolo un katru triku iemācījās pašmācības ceļā no interneta. Kāds triks prasījis dažas stundas, bet cita trika apguvei bijusi nepieciešama pat nedēļa. “Ja esi aizrāvies ar šo nodarbi, nekas nav grūti. Mācies, kamēr iemācies,” teic skolnieks. Un ko mācīties esot vēl gana. Gunārs stāsta, ka viņam visgrūtākie triki ir tie, kuros izmantoti divi diabolo. Bet ir arī tādi, kur lietā liek trīs un pat četrus diabolo. To apguve vēl nolikta priekšdienām.

Gunārs ar savām zināšanām neskopojas, viņš diabolo trikus iemācījis savam labākajam draugam Maksim, ar kuru kopā piedalījās šovā “Latvijas zelta talanti 2”, un vēl diviem skolasbiedriem. Līdz ar to Liepājā jau ir pieci puiši, kas var priecēt ar diabolo šoviem. Gunārs noskaidrojis, ka kopā Latvijā ir septiņi cilvēki, kas aizraujas ar šo hobiju. Aci pret aci cits citu redzējuši nav, bet kas zina, varbūt kādreiz satiksies.

Paredz konkurenci

Daudzi diabolo trikus pirmo reizi redzēja tikai šovā “Latvijas zelta talanti 2”, bet Gunārs un viņa draugs Maksis, piedaloties cirka “Beztemata” programmā, tos iepriekš jau rādījuši daudzviet Latvijā. “Publikai patīk diabolo triki, tie visiem šķiet interesanti,” novērojis Gunārs. Tieši tāpēc skolniekam nebija šaubas, ka diabolo triki patiks šova “Latvijas zelta talanti 2” atlases žūrijai un viņi kļūs par pusfinālistiem. Vēl lielāka pārliecība par to radās, redzot, ka uz Liepājas Olimpisko centru, kur notika atlase raidījumam, lielākoties bija ieradušies jaunieši, kas rādīja dziedāšanas un dejošanas talantu. Tas Gunāram un Maksim bija tikai ieguvums – viņi izcēlās uz visu pārējo fona.

Gunārs stāsta, ka piedalīties šovā “Latvijas zelta talanti” gribējis jau pērn, taču tad vēl nebijis tik ļoti pārliecināts par savām spējām, nebijuši noslīpēti triki. Tāpēc jo liels bijis viņa prieks, uzzinot, ka šovam būs turpinājums, uz ko arī pieteicies.

Puisis neslēpj, ka tiešraides laikā bija milzīgs uztraukums, bija bažas, ka tikai diabolo nenokrīt, tomēr viņš priekšnesuma laikā centies smaidīt, būt pozitīvs un uzmest aci kamerai. Skatoties raidījuma atkārtojumu, diabolo meistars pamanījis diezgan daudz kļūdu, ko pieļāvis. Taču nezinātāji to pateikt nevarēja.

Gunārs apgalvo, ka kādu brīdi bijis mazliet skumīgi, ka netika finālā, bet pēc brīža atskārtis, ka patiesībā jau nav par ko bēdāties, jo mērķi sasnieguši – viņi vēlējās iepazīstināt Latviju ar diabolo un to izdarīja. Turklāt ieguva labu vērtējumu no žūrijas un trīs zvaigznes. Gunārs vēl piebilst, ka savs mīnuss dalībai šovā arī ir – tagad viņi vairs nebūs īpaši, jo paredzams, ka par diabolo sāks interesēties un nodarboties arvien vairāk cilvēku, kas radīs konkurenci.

Pašlaik Gunārs turpina mācīties arvien jaunus trikus, ko gatavs parādīt ikvienam, kas to vēlas. “Šī nodarbe nevar apnikt, vismaz man ne,” ar pārliecību saka Gunārs, par kura panākumiem priecājas gan radi, gan skolotāji, gan klasesbiedri.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Gunārs pirmais Liepājā sāka nopietni nodarboties ar diabolo trikiem un ar savām zināšanām labprāt padalās ar citiem.

1 komentāri

2009-04-14 13:16

vietējā: nu tagad tu esi slavens :)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz