Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dienvidpolijas kalnos un pazemē

Dienvidpolijas kalnos un pazemē
29.07.2009 07:00

Atslēgvārdi

Ja ilgojaties doties uz kalniem, lai papriecātos par to krāšņo varenumu un pie reizes vēl aktīvi atpūstos, bet treknu svītru sapņiem par Alpu labumiem pārvelk krīze un taupības režīms maciņā, tad nenoskumstiet.

Nemaz nevajag kalnu meklējumos triekties uz dārgo Šveici vai Itāliju. Tikpat brīnišķīgi ir Tatri Polijas dienvidos, turklāt tie ir mums daudzkārt pieejamāki – gan attāluma, gan arī finansiālajā ziņā.

Atvaļinājumā ar ģimeni Polijas dienvidos pavadījām nedēļu, un šis laiks bija tik interesants, redzēt un darīt bija tik daudz, ka bez šaubīšanās varu ieteikt šo maršrutu jebkuram.

Nezinātājam pirmo reizi nokļūstot Polijas kalnainajā daļā, tas ir īsts pārsteigums. Kas to būtu domājis! Šķita, ka būs varbūt pāris pauguru, bet nekā. Te ir īsti kalni ar sniegotām virsotnēm, kas ietiecas mākoņos. Dienvidpolija tik ļoti atšķiras no pārējās teritorijas, ka šķiet it kā tā būtu pavisam cita valsts. Ar brīnišķīgām ainavām, glītiem guļbaļķu namiņiem kalnos, ziedošām pļaviņām nogāzēs, kurās, zvaniņiem šķindot, ganās aitu bari.

Apmetāmies Polijas tūrisma nozares populārākajā vietā – nelielajā Zakopanes pilsētiņā. Tā atrodas Tatru kalnu pakājē, aptuveni 100 kilometru no Krakovas un pavisam netālu no Polijas – Slovākijas robežas. Zakopane skaitoties Polijas ziemas sporta veidu galvaspilsēta, jo kalnos tai visapkārt izveidotas dažādas sarežģītības trases slēpotājiem, snovbordistiem, darbojas pacēlāji, tūristu bāzes, neskaitāmi viesu namiņi. Tomēr arī vasarā tā ir viena no interesantākajām vietām Polijā, kur pavadīt atvaļinājumu un doties kalnu ekskursijās, vērojot gleznainās ielejas un kalnus. Augstajiem Tatriem Polijā ir spici kalnu pīķi, dziļas ielejas un ledāji, kalnu augstums sasniedz 2499 metrus. Kalnos var uzbraukt ar pacēlāju un izvēlēties saviem spēkiem atbilstošas pastaigu trases – vai nu klejot pa zaļajām, lēzenajām takām, vai arī izmēģināt savu varēšanu pašās sarežģītākajās un rāpties augšup pa melnajām trasēm. Jāteic, ka grūtības tiek atalgotas, kad augšā nokļūsti pie kalnu ezeriem, jo skats ir neaizmirstams. Ja vēlas papētīt ne tikai virsotnes, bet arī pazemi, kalnos var doties ekskursijās pa alu labirintiem un papriecāties par stalaktītiem.

Mājvietas izvēle Zakopanē ir ļoti plaša, tiek piedāvāti neskaitāmu viesu namu pakalpojumi, jo vietējiem iedzīvotājiem, šķiet, tas ir galvenais ienākumu avots. Netrūkst arī dažāda stila viesnīcu, mēs izvēlējāmies visai pieticīgu un lētu, kuras nosaukums “Sivarna”. Kaut arī tā atgādināja nedaudz uzlabotu padomju laika kopmītni, bez liekām ekstrām, tomēr bija gana laba. Atsevišķi numuri ir, dušas arī, ir pat televizors un balkons ar skatu uz kalniem. Un ko tad kalnos nogurušam tūristam vairāk vajag? Ēdināja gan pamatīgi, brokastīs bagātīgs zviedru galds, bet vakariņas kā pa mērenām kāzām – ar trim vai pat četriem ēdieniem. Ar visu ēdināšanu viesnīca vienam cilvēkam diennaktī izmaksāja aptuveni 17 latu. Bet, ja apmetoties viesu namiņos un par ēdienu rūpējoties paši, tad sanākot vēl mazāk maksāt, jo Polijā viss ir lētāks, īpaši lēta ir pārtika. Šis tas maksā pat uz pusi mazāk nekā pie mums Latvijā.

Kad kalni bija izpētīti, mājupceļā vēl divas dienas pavadījām skaistajā Krakovā, kurā nudien ir daudz ko redzēt. Krakova ir senā Polijas karaļu galvaspilsēta un karaļu rezidence, kuras vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tā tiek dēvēta par vienu no skaistākajām pilsētām Eiropā, un iespējams, ka šim viedoklim var pievienoties. Krakovu var izbraukāt ar zirgu pajūgu vai arī ar nelieliem automobiļiem, var pacelties virs pilsētas gaisa balonā un vērot brīnišķīgo panorāmu, ko mēs arī izdarījām.

Taču visiespaidīgākais objekts, kurā noteikti vērts pabūt, ir slavenās Veļičkas-Bohņas sāls raktuves, kuras atrodas netālu no Krakovas. Šīs sāls raktuves darbojas no 13. gadsimta, izvietotas deviņos dažādos līmeņos, raktuvju kopējais garums ir apmēram 300 km.

Veļičkas sāls raktuvēs izveidota vesela apakšzemes pilsēta ar sanatoriju, teātri, baznīcu un pat kafejnīcu. Viss, no kāpnēm līdz pat svečturiem, ir veidots no sāls. Raktuvju galerijās atrodas daudzi no sāls veidoti mākslas darbi, altāri un skulptūras.

Atsevišķa apskates trase ir pazemes Sāls raktuvju muzejs, kurā var apskatīt sāls iegūšanas vēsturi, raktuvju aprīkojumu, raktuvju ģeoloģiju, minerālu kolekciju, arī sāls kristālus. To patiešām ir vērts redzēt!

Sarmīte Pelcmane,
“Kurzemes Vārds”

 

Kalnu sniegotās virsotnes ietiecas mākoņos.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz