Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Diriģents ar “krampi”

Diriģents ar “krampi”
03.09.2006 11:47

0

Atslēgvārdi

Tikai V.A.Mocarta komiskās operas “Bēgšana no seraja” divas pirmizrādes, kas nupat izskanēja uz Liepājas teātra skatuves kopā ar mūsu Simfonisko orķestri un internacionālu solistu ansambli, šo jauniestudējumu padarīja par Latvijas mēroga notikumu. Bet šīs operas iestudējuma idejas autors, mākslinieciskais vadītājs un diriģents Imants Resnis par šo darbu saņēmis tik daudz atzinības vārdu kā nekad agrāk par varbūt pat ilgstošāku un ietilpīgāku projektu īstenošanu. Līdz ar to pagājušajā nedēļā maestro Imants Resnis nokļuva uzmanības centrā.

“Bauda bija dzirdēt Liepājas orķestra teicamo, izlīdzināto spēli. Spožs gan vokāli, gan saspēles ziņā izcils starptautisks solistu ansamblis. Visu cieņu – Imants Resnis ir pārspējis pats sevi. Reti nākas operā vērot tik aktieriski atraisītu solistu sniegumu. Pārsteidz lelles, kas tik organiski iekļāvās operas dialogos…” Šādi un citādi spriedumi pēc izrādes sprēgāja ne tikai no opermūzikas cienītāju puses, bet arī no allaž piesardzīgajiem un atturīgajiem mūziķiem un mūzikas kritiķiem. Pat internetā var izlasīt gandrīz tikai labus vārdus.

Bet visa šā notikuma vaininieks Imants Resnis ir lietišķs un atkal nevaļīgs, tomēr nevar nejust viņa vāji slēpto gandarījumu – mākslinieka ego ir apmierināts. Un tas ir cilvēciski, īpaši ja starp daudzajām apsveikuma īsziņām mobilajā telefonā izlasi arī līdz šim visnegantāko kritizētāju pateicības vārdus.

Resnis pats šobrīd, protams, vēl nav atgājis no spriedzes pilnā Mocarta operas mēģinājumu ritma un nakts stundās ir izanalizējis iestudējuma trūkumus un to, kā tādus novērst citos iestudējumos. Lai gan daudzi jautā, kad būs šīs operas nākamās izrādes un vai nav iespējams viesmākslinieku vietā uzaicināt Latvijas opersolistus, Imants Resnis ir strikts: “Ārvalstu solistu uzaicinājums šajā operā nebija pašmērķis. Svarīga bija profesionalitāte, kvalitāte, bet šobrīd Latvijā ne tikai nav otra simfoniskā orķestra, kas tik apjomīgi spēlētu Mocartu, bet nav arī koloratūrsoprānu, kas varētu nevainojami nodziedāt, piemēram, Konstances partiju. Toties mums ir izcils bass – Romāns Poļisadovs, un viņš te arī bija! Mocarta mūzika ir mānīga ar savu vieglumu, jo būtībā tā ir ļoti sarežģīta un grūti izpildāma. Jā, es uzaicināju vienu otru pašu solistu, bet viņi bija aizņemti citur. Ja būs finansējums (atjaunojums ir lētāks nekā jauniestudējums), tad es vēl ceru, ka nākamvasar varētu atkal saaicināt šos pašus solistus. Te gribu piebilst, ka bez gandarījuma par zināmu iestudējuma veiksmi esmu ļoti iepriecināts, ka operu finansiāli atbalstīja vairākas privātpersonas. Varu teikt, ka tas ir īsta mecenātisma paraugs, jo šie cilvēki jau nesaņem nekādas nodokļu atlaides. Un tomēr manī ir arī tāda kā viegla vilšanās, jo Liepājā ir vēl daudz turīgāki cilvēki, kuri būtu varējuši ziedot. Galu galā cerība mirst pēdējā,” diriģents Resnis, kā vienmēr, ir optimistisks.

Mēneša laikā, kamēr kopā ar orķestri mēģinājumos tika apgūta operas “Bēgšana no seraja” mūzika, diriģents Imants Resnis pie pults nostāvējis pa sešām stundām dienā. Tas prasījis mīnus divus kilogramus svara. Spēkus varēja atgūt, agri no rītiem ar divriteni dodoties uz jūru, tur nopeldēties, pavingrot – un uz mēģinājumu.

Taču slodze arī šobrīd nav mazinājusies, jo jau nākamajā rītā pēc pirmizrādēm maestro steigšus devās uz Hamburgu, kur bija jātiekas ar Liepājas topošās koncertzāles arhitektu Folkeru Ginki un citiem speciālistiem, lai atkal saskaņotu un pārrunātu tehniskā projekta detaļas, bet jaunnedēļ šajā pašā sakarībā Resnis kopā ar kultūras ministri Helēnu Demakovu dosies uz Venēciju.

Šās nedēļas nogalē Liepājas Simfoniskais orķestris ar savu māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Imantu Resni un kopā ar valsts akadēmisko kori “Latvija” un spožu internacionālu solistu grupu piedalīsies 9.starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertos Liepājā, Lutera baznīcā. Septembra vidū lielkoncerts kopā ar liepājniekiem pazīstamo ekstravaganto zviedru pianistu Robertu Velsu, čellistu grupu “Melo M” un viessolistiem paredzēts galvaspilsētā, Ķīpsalas hallē. Bet tad jau būs klāt orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncerti Liepājā.

Mūsdienās tas nav nekāds retums, kad cilvēki strādā līdz spēku izsīkumam, bet ne visi mākslinieki spēj un prot darboties vienlaikus dažādos virzienos, ar dažādiem apjomīgiem projektiem, organizēt un vadīt tos ilgstoši. Tas prasa īpašu tvērienu. Neaizmirsīsim, ka Imants Jānis Resnis ir arī Liepājas domes divu sasaukumu deputāts. Ne velti Rešņa sadarbības partneri, turklāt tieši uzņēmēji, neslēpjot arī viņa egocentrismu, ietiepību un nereti nevēlēšanos ieklausīties pretējos viedokļos, saprātīgos ieteikumos, kas nokaitina citus cilvēkus, uzsver maestro dzelžaino tvērienu, īsi raksturojot – tas ir diriģents ar krampi. Viņš par savām idejām ir pratis pārliecināt Liepājas domes un valsts vadošās amatpersonas, pilsētas uzņēmējus, kas tagad turpina mērķtiecīgi virzīt un īstenot šos projektus, jo bez šāda atbalsta, protams, nenotiek tik fundamentālas lietas, kas iekļaujas valsts kultūrpolitikā.

Jāatgādina, ka Imants Resnis piedāvājis idejas un Liepājā īsteno vairākus starptautiskus projektus, kādi Latvijā līdz šim nav bijuši. Bez Liepājas koncertzāles ambiciozā starptautiskā projekta, kuru maestro uzsāka jau 2000.gadā, viņš jau 14 gadu rīko Pianisma zvaigžņu festivālu un tagad ar starptautiskiem operdziedoņu spēkiem pēc 62 gadiem Liepājā iestudējis ne tik populāro Mocarta operu, pirmo reizi vēsturē iekļaujot izrādē arī lelles. Dažkārt jāpadomā: “Diezin ko vēl Resnis izdomās?”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz