Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dvīņumāsa – draugs, atbalsts un skatuves biedrs

Dvīņumāsa – draugs, atbalsts un skatuves biedrs
Foto: No personīgā arhīva
29.01.2018 07:09

liepajniekiem.lv

Dvīņus māsas Sanita un Sanija Rozes sevi sauc par māsām – labākajām draudzenēm. Viņas dzīvo harmonijā un viena otru saprot no pusvārda. Arī intervijas laikā māsas viena otru nepārtraukti papildina, skaidri saprotot otras domu. Kaut arī meitenēm ir tikai 16 gadu, viņu pieredze un mērķtiecība ir milzīga. Abu ikdiena pirmo gadu norit šķirti, jo māsas dzīvo dažādās pilsētās, taču meitenēm nepaiet ne diena bez sarunāšanās. 

Dzīvi saista ar mūziku

Sanita šobrīd mācās Rīgas Doma kora skolas mūzikla nodaļā, kamēr māsa Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā apgūst vokālu populārās un džeza mūzikas nodaļā. Sākotnēji abām bijis grūti pierast dzīvot šķirti, taču viņas cer, ka pēc skolas beigšanas atkal dzīvos tuvumā.

Meitenes viena par otru izsakās ar patiesu mīlestību un rūpēm. ”Mēs viena otru vienmēr atbalstām, dodam padomus… Mēs esam viena otras uzticības persona un noslēpumu glabātāja!”

2012. gadā meitenes piedalījās televīzijas šovā ”Dvīņi dzied”, kad abas izlēmušas pievērsties dziedāšanai. ”Mēs spēlējām vijoli, kad piedalījāmies šovā, bet tad izlēmām, ka gribam dziedāt, tādēļ mūzikas skolā pārgājām uz kora klasi. Šovs bija atspēriena punkts, kad sapratām, ka mums patīk dziedāt un gribam to darīt. Mūsu pirmā vokālā pedagoģe bija Igeta Gaiķe, kas arī iedeva nepieciešamo pārliecību un apziņu, ka varam dziedāt,” stāsta Sanija. Pēc šova meitenes sākušas dziedāt arvien vairāk – dažādos pasākumos, skolas koncertos.

”Mēs darām to, kas mums patīk un vienkārši priecājamies par to!” saka Sanita.

Tiesa, māsas dzied gan kā bekvokālistes, gan solistes, koru un ansambļu dalībnieces, taču vislielāko prieku viņām sagādā dziedāšana duetā. ”Es neesmu satikusi nevienu cilvēku, kurš tā varētu dziedāt kopā ar mani. Kad mēs to darām kopā, tad rodas tāda enerģija, spēks. Tās mūsu sajūtas ir neaprakstāmas,” skaidro Sanija. Māsa piebilst, ka tā ir arī papildus drošības sajūta. ”Mēs kopā jūtamies drošāk un arī tā kā mūsu balsis ir gandrīz vienādas, cilvēki bieži nesaprot, kura no mums dzied pirmo, kura otro balsi.”

Kaut arī meiteņu sirdslieta ir dziedāšana, viņām vienmēr bijuši arī citi vaļasprieki. ”Esam dejojušas baletu, spēlējušas vijoli, apmeklējām estētikas skolu ”LMMS”, sportojam, dejojam hip-hop dejas.” Sanita Rīgā dejo arī džeza dejas un kā kopīgu ģimenisku vaļasprieku meitenes sauc riteņbraukšanu uz ko pamudinājusi mamma.

Jautātas, kā visam pietiek laika, meitenes skaidro, ka pie tā pieradušas jau kopš bērnības, kad pēc skolas bijušas arī citas nodarbības. ”Mēs iemācījāmies saplānot savu laiku un tā to darām joprojām.”

Vienādas, tomēr atšķirīgas

Abas meitenes vienmēr dzīvojušas Liepājā, taču bērnībā daudz laika pavadījušas laukos netālu no Aizputes. ”Mēs bijām lieli lauku bērni, skrējām basām kājām… Tās mums ir superīgas atmiņas,” priecīgi atceras māsas. Sarunas laikā viņas vairākkārt iesmej, ka vienmēr bijušas visai ”puiciskas”.

Dvīnes ir vienīgie bērni ģimenē un viņu mammai ar to arī pietiekot. Kaut arī bērnībā viņas bijušas ļoti paklausīgas, meitenes neuzskata, ka ar viņām būtu viegli.

”Protams, liela nozīme ir tam, kā vecāki bērnus audzina, bet ar mums viss nav tik viegli, jo mēs esam atšķirīgas raksturā,”

uzskata Sanita. Meitenes skaidro, ka Sanita ir mazliet atklātāka, runātīgāka, taču māsa Sanija ir noslēgtāka un savu sakāmo vienmēr pārdomās. ”Es runāju arī tad, kad nevajag. Sanija tā nedara,” nenopietni nosaka Sanita, taču māsa iebilst, ka pašām to ir grūtāk novērtēt – to vislabāk pateiktu cilvēki no malas.

Kaut arī māsas pēc skata ir grūti atšķirt, ģimene, draugi, skolasbiedri to prot. Kā vienkāršāko atpazīšanas zīmi meitenes sauc dzimumzīmi, kas ir tikai Sanitai. ”Cilvēki pamana arī atšķirības sejā, raksturā, taču paši nespēj paskaidrot, kādas tās ir,” novērojušas māsas. Cilvēki, reizēm pat ģimenes locekļi, ļoti bieži māsas jauc, taču apjukums parasti ilgstot vien mirkli.

Parasti meitenes tīši necenšoties izlikties par otru, taču reizēs, kad draugi māsas sajauc, viņas mēdzot pajokot un ar vārdu jaukšanu draugus apmulsina vēl vairāk.

”Smieklīgi ir tad, kad cilvēki nezina, ka esam divas,”

smejoties stāstīt sāk Sanita: ”Sanija reiz atbrauca pie manis uz Rīgu. Manā kopmītņu istabiņā ienāca puisis, kurš sākumā māsu nepamanīja. Sāka ar mani runāt, taču mirklī, kad pamanīja malā sēdošo Saniju, pamatīgi nobijās. Mēs sākām smieties un mūsu vienādās balsis viņu nobiedēja vēl vairāk!”

Bērnībā mamma meitenes ģērbusi vienādās drēbēs, taču parasti parūpējusies par to, lai vismaz drēbju krāsa būtu atšķirīga. Dvīņumāsas ikdienā ģērbjas dažādi, taču laiku pa laikam iegādājas arī vienādas drēbes, kuras uzvelkot, cilvēki viņām pievērš lielāku uzmanību un nereti pat garām braucošie autovadītāji atskatās un uzpīpina.

Abas meitenes par nākotni runā kautri, jo ir pārliecinātas, ka dzīves līkloči nav izdibināmi.  ”Mēs, protams, varam teikt, par ko vēlamies kļūt, taču mēs nekad nezinām, kas notiks rīt un ko domāsim tad,” pārliecinātas ir dvīnes. Taču abas skaidri apzinās, ka nevēlas būt šķirtas, kā tas ir šobrīd, kā arī vēlas būt uz skatuves un dziedāt!  

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz