Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Ēnu diena ēnu acīm

Ēnu diena ēnu acīm
13.02.2013 15:59

Šodien ik katram Latvijas jaunietim tika dota iespēja ēnot kādu savas izvēlētās profesijas pārstāvi. Arī liepajniekiem.lv deva šādu iespēju divām jaunietēm, kas varēja ne tikai sekot izvēlētās profesijas pārstāvja gaitām, bet arī iejusties žurnālista tēlā un sajust komandas garu.

Ierodoties liepajniekiem.lv gaišajās telpās, sajūtot pozitīvo gaisotni visapkārt, tā vien gribas skriet notikumiem pa priekšu, lai tikai spētu par tiem paziņot lasītājiem.

Diezgan liels “ēnu” skaits – 20 – viesojās VPKRP Liepājas iecirknī, kur policijas darbinieki iepazīstināja ar savu ikdienu. Narkoloģijas nodaļas inspektors Mareks Novakovskis stāstīja par legālo narkotiku atstāto ietekmi uz cilvēka veselību un narkotiku apkarošanu Liepājā. Tajā pašā laikā mums tika dota iespēja iepazīties ar kriminālprocesa liecinieka nopratināšanas protokolu, kā arī  paši varējām iejusties izmeklētāja lomā un nopratināt “liecinieku”, un novērot kinologa darbību cilvēka meklešanā ar suni. Atbildes uz jautājumu, kādēļ jaunieši izvēlējušies ēnot tieši policijas pārstāvi, bija nepārprotamas – skolas dēļ.

Ēnu diena aktīvi noritēja arī Liepājas teatrī, kurā ieejot varēja sajust neparasto auru visapkārt. Iepazīstoties ar Liepājas teātra pārdošanas projektu vadītāju Intaru Gegustu un viņa ”ēnām” mēs uzzinājām, ka šis nav pirmais gads, kad viņš tiek ēnots, un arī pats savulaik ir ēnojis Saeimas deputāti. Viņš uzskata, ka tā ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par profesiju, ar kuru vēlas saistīt savu dzīvi. Jābūt mazliet fanātiķim, lai spētu sekot līdzi notiekošajam un dzīvot ne tikai savu, bet arī teātra dzīvi, tā par savu darbu izsakās I.Gegusts. Viņa “ēnas” mums pastāstīja, ka šis arī viņām nav pirmais gads ēnojot. Jautātas par iemesliem, kādēļ tieši šo profesiju viņas izvēlējušās ēnot, meitenes atbild, ka viņas interesē šī profesija.

Ēnu dienas ir lielisks projekts, kas, mūsuprāt, ir lieliska iespēja pilnveidoties un iegūt lielisku pieredzi, kā arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Pilnveidot sevi var ne tikai skolas solā un lasot grāmatas, bet arī darot lietas, kas patīk, jo tikai darot to, kas patīk ir iespējams sasniegt, ko vēlies un atrast savu vietu.

liepajniekiem.lv “ēnas”,
Laura Šaķe un Kristere Balode

liepajniekiem.lv foto

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)