Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Gandrīz liepājniece Meldra Gūža blakus megazvaigznei Rodam Stjuartam

Gandrīz liepājniece Meldra Gūža blakus megazvaigznei Rodam Stjuartam
"Brit Awards" ceremonijā Londonā Meldra Gūža uzstājās kopā ar leģendāro mūziķi Rodu Stjuartu, kurš darbojas gan kā komponists, gan dziedātājs, gan mūzikas producents jau kopš 1961. gada. (Foto: no Meldras "Facebook" konta)
04.03.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Kad Latviju pāršalca ziņa par latvietes Meldras Gūžas sasniegumiem mūzikas lauciņā – prestižajā “Brit Awards” ceremonijā viņa uz skatuves kāpa kopā ar leģendāro roka megazvaigzni Rodu Stjuartu –, viņas tētis, liepājnieks Jānis Gūža, Latvijā pazīstamais mūziķis ar skatuves vārdu Džonijs Salamanders, neslēpa savu prieku: “Es lepojos ar savu meitu! Viņa ir ne tikai talantīga, bet arī ļoti centīga un apzinīga. Iespējams, ka tas bija iemesls, kāpēc izvēlējās tieši Meldru.”

Latviete pirmo reizi ar pasaulē plaši pazīstamo mūziķi Rodu Stjuartu muzicēja jau 2014. gadā, piedaloties Lielbritānijas un Zviedrijas veidotajos mūzikas šovos. “Bija paredzēta kopīga uzstāšanās arī pagājušajā gadā Karaliskajā teātra šovā, bet diemžēl pēdējā brīdī šo pasākumu atcēla,” “Kurzemes Vārdam” stāsta pati Meldra. Šī gada Lielbritānijas Mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā viņu izvēlējās Roda Stjuarta muzikālais direktors. Viņš bija sazinājies ar Meldras aģentu un piedāvājis sadarbību. Balvu pasniegšanas ceremonija notika Londonā, “O2” arēnā, to vēroja gan pasākuma apmeklētāji un dalībnieki, gan vēl 5 miljoni TV skatītāju.

Meldra savu ikdienu vada Anglijā, pašas radītajā kompānijā “The Song Lab”, kas nodarbojas ar dziesmu rakstīšanu, producēšanu un sinhronizēšanu. Papildus tam jaunā sieviete vada lekcijas par mūzikas biznesu un dziesmu rakstīšanu BIMM Mūzikas augstskolā Birmingemā.

Meldra atklāj, ka pērnruden viņa noslēgusi līgumu ar kādu Dānijas kompāniju un šobrīd aktīvi strādā pie dziesmām Japānas un Dienvidkorejas mūzikas tirgum. “Maniem vecākiem ir milzīga loma manā muzikālajā izaugsmē. Viņi man vienmēr ir devuši ļoti daudz. Esmu ļoti pateicīga, ka man ir tik jauki, mīļi un atbalstoši vecāki,” saka māksliniece. “Dažreiz arī sanāk kāds pasākums, kurā varu pamuzicēt kopā ar savu tēti. Tas mani ļoti iepriecina, jo viņš ir lielisks mūziķis,” Meldra komplimentē.

Meldra Gūža ir dzimusi Rīgā, liepājnieku Jāņa un Daces Gūžu ģimenē. 19 gadu vecumā meitene devās mācīties mūziku uz Lielbritāniju, tad dažus gadus pavadīja, strādājot ASV, bet vēlāk atkal atgriezās Apvienotajā Karalistē.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli