Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ģimnāzijas skolēni uzvar konkursā un brauks uz Eiropas Parlamentu

Ģimnāzijas skolēni uzvar konkursā un brauks uz Eiropas Parlamentu
31.01.2013 12:05

Janvārī Rīgā noslēdzies ES institūciju simulācijas spēļu cikla projekts, kurā piedalījās vairāk nekā 300 vidusskolēni no 10 Latvijas skolām. Galveno balvu – braucienu uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, sīvā cīņā ieguva Liepājas 1.ģimnāzijas un Rīgas Kultūras vidusskolas komandas, vēsta Mudrīte Grundule “Prospero” sabiedriskās attiecības.

ES institūciju simulācijas spēļu cikls 2012.gada sākumā Latvijas skolām tika piedāvāts kā interaktīva apmācību metode vidusskolēniem ar mērķi uzlabot skolēnu zināšanas par ES institūciju darbību, notiekošajiem procesiem un izprast Latvijas iespējas pārstāvēt nacionālās intereses.

Simulāciju spēlēs skolēni diskutēja par tēmu “Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas izmantošanu – zaļo transportu”. Skolēni iejutās Eiropas Savienības politiķu darba rutīnā, un, neraugoties uz viedokļu pretrunīgumu, vienojās par kopīgu viedokli likumu pieņemšanas gaitā.

Vidusskolēnu aktivitāti projekta laikā vērtēja žurnālists Ansis Bogustovs, komunikāciju eksperti no sabiedrisko attiecību aģentūras Prospero un Blue Shock Bike pārstāvji. Galvenie spēles vērtēšanas kritēriji bija vidusskolēnu aktivitāte diskusiju laikā, skolēnu sagatavotā informācija, argumentācijas spējas, kā arī sava viedokļa prezentēšanas un pārliecināšanas prasmes. Projekta īstenotāji atzīst, ka pārstāvēto skolu dalībnieki bija konkurētspējīgi un no galvenās balvas saņēmējiem, Liepājas 1.ģimnāzijas un Rīgas Kultūras vidusskolas skolēniem, viņus atšķīra minimāls punktu skaits.

Arī pārējās Latvijas skolas tiek aicinātas būt aktīviem un izmēģināt savu veiksmi 2013.gada otrajā pusē, kad notiks otrais simulāciju spēļu cikls.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli