Piektdiena, 14. augusts Zelma, Zemgus, Virma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ģimnāzisti sacenšas “netīro deju” konkursā

Ģimnāzisti sacenšas “netīro deju” konkursā
Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notikušā deju konkursa laureātu trijnieks: 9.b klase, kas saņēma arī skolas parlamenta balvu, 8.d klase, kas ieguva skatītāju simpātiju balvu, un 9.a klase, kas ar savu priekšnesumu guva uzvaru. (Foto: Aivis Puisītis)
21.02.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Kad pirms desmit gadiem radās ideja par šo pasākumu, es nebūtu iedomājusies, ka tā kļūs par tradīciju,” ar gandarījumu par ikgadējo deju konkursu “NeTīrās dejas” stāsta idejas autore, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Džoanna Šarlote Akselrode. Valentīndienas vakarā ģimnāzijā netrūka skatītāju, kas ieradās novērtēt visu pamatskolas klašu sagatavotos deju priekšnesumus.

“Dejošana bija mans hobijs skolas laikā, tāpēc vēlējos to popularizēt. Man likās, ka, kopīgi gatavojot priekšnesumu šādam konkursam, mēs varētu kā klases kolektīvs saliedēties. Tā arī ideja attīstījās tālāk,” konkursa pirmsākumus atcerējās Dž. Š. Akselrode. Konkurss pamatskolas klasēm notiek katru gadu. Dalībnieki iepriekš izlozē divus deju žanrus, no kuriem var izvēlēties vienu, bet var atstāt savā priekšnesumā arī abus. “Tas nav viegli – salikt kopā dažādus stilus, piemēram, tautas dejas ar rokenrolu,” komentēja kāda no dalībniecēm. Jaunieši konkursam gatavojas nopietni, gandrīz visas klases bija piesaistījušas kādu profesionālu konsultantu. Viena no piesaistītajām horeogrāfēm bija Agate Cukura, kas 9.b klasei veidoja horeogrāfiju valsim. Šis priekšnesums izpelnījās milzīgas ovācijas zālē un īpašu skolas parlamenta specbalvu, kā arī 3. vietu žūrijas vērtējumā. “Man ļoti patika attieksme, ar kādu jūs dejojāt. Kā cienījāt savas partneres un deju,” teica viens no žūrijas pārstāvjiem, horeogrāfs un deju pasniedzējs Raivo Letapurs.

“Esmu pozitīvā šokā par to, ka jaunieši ārpus mācībām, ārpus saviem pulciņiem vēl nāk uz skolu, lai mēģinātu. Viņi ir ieguldījuši patiešām nopietnu darbu, mēģinājumos pavadījuši daudzas garas stundas,” izbrīnu par skolēniem pauda bijušais ģimnāzists, žūrijas pārstāvis Dzintars Hmieļevskis. “Līmenis patiešām ir augsts,” apstiprināja R. Letapurs. Viņš arī atzina, ka, vērojot konkursu, ir pamanījis vairākus talantus, ar kuriem labprāt strādātu nākotnē.

“Skolās, kurās papildus mācībām notiek vēl visādi pasākumu, ir cita mikrovide. Tas ir ļoti pozitīvi, ja bērnam ir jāiemācās tikt pāri kādai robežai, lai saņemtos uzkāpt uz skatuves,” savukārt norādīja pasākuma režisors, aktieris Ēriks Vilsons. Arī citi skatītāji vērtēja, ka šī tradīcija ir skolu vienojoša, jo konkursā nepiedalās atsevišķi skolēni, bet ir iesaistītas visas pamatskolas klases, apliecinot, ka, “pa visiem kopā var izdarīt lielas lietas.”

Foto galerija

17 komentāri

2020-02-21 08:35

Ābečnieks: Kuplēna- sapinusies . Labākie ar valsi 9.b.

2020-02-21 09:08

Baibasmotors: Baibina jau loti centas ar savu valsi

2020-02-21 09:28

CCx: Malači

2020-02-21 09:28

šlesovac: Liepājas skolēnu elite! :)

2020-02-21 10:10

Ija: Negodīgi,jo 9a nebij ,jāuzvar!!!!!Ir tāds teiciens :"Stellēti zābaki!"žūrijā nedrīkstēja būt Letapurs,ja 9a klases dejotāja pie viņa dejo!!!Žēl ,ka pat bērnu konkursos ir negodīga vērtēšana!😋

2020-02-21 10:40

Deja: Interesanti, kādēļ nav pieminēts lieliskais 8.d klases priekšnesums, kas arī ļoti visiem patika?

2020-02-21 12:26

Briesmīgi: Negodīga vērtēšana tas viss, kas sakāms!!!! Jautājums tik kur skatās atbildīgās personas!!!

2020-02-21 13:20

šoks: 9a klasē dejoja skolēns ne no Ģimnāzijas un ne no pamatskolas. Tāpat saikne ar žūriju un skolas parlamentuvai domi bija parāk liela, ko nevar nepeamanīt pie galvenās balvas saņemšanas. Žēl ka viss tik negodigi un atlaujas ko tadu. Tiem kam naudas tie var algot skolotājus, tiem kam nav tie kuļas kā var.

2020-02-21 14:07

ms: Skatījos klātienē, 9.a tiešām visemocionālākais priekšnesums un tas ir taisnīgi, ka viņi ir vinnētāji

2020-02-21 14:27

uzvareja labakie: nebutu taisnigi, ka uzvar 9b, jo viniem bija tikai 1!!!! deja! 9b klase objektivi bija labakie. nopelnita uzvara! un te dazhi skaugi, var aiziet palepot svaigu gaisu. nozelojami, ka apsakuz par labako prieksnesumu.

2020-02-21 14:27

dejo:: 9.a klase uzvarēja, jo priekšnesumā palīdzēja DALP 5.vidusskolas skolēns! 5.skolas labākā!!!

2020-02-21 16:01

Teodors: 7.c tomēr bij vis lābākie. Zinu, tūlit visi di.. ka nekā tāda nebij, bet es saku - jūs visi melojat.

2020-02-21 16:13

Vilibaldis: Kā ar datu aizsardzību, ģimnāzija?!

2020-02-22 20:10

Liepājnieks: Vai tā Džoanna Šarlote Akselrode nav saspiedusies, ieliekot deju konkursam TĀDU nosaukumu???

2020-03-28 22:36

Jānis Rožkalns: Latviski arī iesakām runāt jauktajā valodā, kas plaukst un zeļ ?
Jauktā valoda - Vikipēdija, prūši, asimilācija un izmiršana.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz