Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 23. augusts

Vārdadiena: Ralfs, Valgudis, Vitālijs

Grupa "Flying Bra" jau sagaidījusi pirmos krūšturus  (11)

Atslēgvārdi mūzika | flying bra

Šobrīd viena no pamanāmākajām jaunajām grupām Liepājā ir "Flying Bra", kurā spēlē četri mūziku mīloši puiši – Kaspars Šīmanis, Krists Dēvics, Zintis Lākutis un Jānis Beķeris. Viņus kopā savedusi Liepājas pop/rok skola, kā arī Kaspara vēlme veidot grupu. Lai arī sākotnēji spēlējuši tikai savam priekam, nedomājot par "lielo" skatuvju iekarošanu, dzīve piespēlējusi labas iespējas, un viņi tās nav baidījušies izmantot.

Ar "Flying Bra" portāls tiekas Liepājas pop/rok skolā, kur grupa sanāk kopā un mēģina, vismaz divreiz nedēļā. Uz interviju grupa ieradusies nepilnā sastāvā, jo bundzinieks Zintis tobrīd ir Rīgā. Pasteidzoties nedaudz notikumiem pa priekšu, Krists un arī pārējie biedri intervijas laikā vairākkārt sacīs lielu paldies pop/rok skolas vadītājam Gintam Purgailim par atbalstu. "Viņš ļoti nāk pretī, izpalīdz, ja ko vajag. Te varam sanākt kopā jebkurā laikā un mēģināt tik ilgi, cik nepieciešams," K.Dēvics raksturo sadarbību, un atklāj, ka saistība ar pop/rok skolu pavērušas tādas iespējas par kurām nemaz nav iedomājušies.

Pie viena, visi puiši grib pateikt paldies saviem skolotājiem: Kristapam Sudmalim (ģitāras nodarbības), Emīlam Akerfeldam (bungu nodarbības), Kristapam Liepam (basģitāras nodarbības), Lindai Ločmelei (vokāla nodarbības). Kā arī grupas menedžerei/ fotogrāfei/ šoferei Laurai, bez kuras "Flying Bra" komanda nav iedomājama.

Krāj pieredzi

Grupa "Flying Bra" ir pavisam jauna, apritējis vien pusgads kopš tās dibināšanas. Bet, neraugoties uz to, viņi šovasar spēlējuši mūspuses vērienīgākajos mūzikas pasākumos – gan "Virgafest", gan "Summer Sound". Kaspars, kurš grupā ir solists, precizē, ka aiz muguras jau seši koncerti, tāpēc piekrīt – bijis visai aktīvs darba cēliens. Šobrīd iestājies nosacīts miers, neviens koncerts tuvākajā laikā neesot ieplānota, jo jāievelk elpa un jāsāk domāt par jaunām kompozīcijām. "Gribam ierakstīt dziesmu," atklāj Kaspars, ko pēcāk varbūt aizsūtīšot uz radio "SWH" raidījumu "Priekšnams", lai redzētu, kā singls dzīvo, vai tam ir klausītāji.

Pati pirmā uzstāšanās, kā grupai "Flying Bra" notikusi pavasarī kafejnīcā "Kursas Putni". Un patiesībā iespēja atrādīties plašākai publikai atnāca daudz ātrāk, nekā sākotnēji puiši bija plānojuši.

Kasparam piezvanījis vietas saimnieks Artūrs Butāns, ar kuru iepriekš runāts par to, ka kādreiz varētu tur uzspēlēt, un sacījis, ka "Kursas Putnus" slēgs. "Tā nu bijām situācijā no sērijas "tagad vai nekad"," smaidot atminas K.Šīmanis, un puiši nolēmuši riskēt.

Tad jau maisam gals bijis vaļā un koncerti sekojuši cits pēc cita. Kā pašiem liekas, kur izdevās vislabāk? "Vecajā Vikingā", atbild basģitāristis Jānis, paskaidrojot, ka tur varējuši nospēlēt visu repertuāru. Kaspars piebilst, ka programmai pašās beigās ir eksplozija, ko diemžēl nav izdevies parādīt klausītājiem "Summer Sound", lai gan ļoti vēlējušies. Viņš nebaidās atzīt, ka kļūdījušies un nav pareizi aprēķinājuši uzstāšanās laiku. "Pagaidām katrs koncerts mums ir kaut kas jauns. Un ar katru reizi nāk saprašana par to, ko un kā vajag, un kā savukārt labāk ne," teic Kaspars. "Jau mēģinājumus cenšamies taisīt tādus, – ja kaut kas vienam sajūk, tad pārējie neapstājas, bet turpina. Gluži kā koncertā." Sākumā neesot bijis viegli, – ja vienam kaut kas nojucis, tad arī pārējiem, taču nu jau puiši esot ietrenējušies.

Grupas ģitārists Krists neslēpj, ka sākotnēji pirms kāpšanas uz skatuves trīcējušas rokas. "Bet, kad nospēlē pāris dziesmas, par to vairs nedomā," īpaša paņēmiena, kā tikt galā ar uztraukumu, Kristam un arī pārējiem puišiem neesot. Jānis piebilst, ka tagad esot pilnīgi pretēja sajūta – pirms koncerta nevarot vien sagaidīt, kad tiks uz skatuves. "Instruments noskaņots jau 15 reižu," viņš pasmaida, bet līdz koncerta sākumam vēl vesela stunda.

""Virgafestā" bija patīkami, kad Roberts Gobziņš mūs uzslavēja, sakot "uznācāt, iespraudāt vadus un maucāt"," Jānis atminas, un paskaidro, iepriekšējā naktī bijusi vētra, un viss tādēļ nedaudz aizkavējās. "Sapratām, ka nav ko vilkt garumā. Saspraudām vadus un uzreiz arī sākām spēlēt." Kaspars piebilst, ka katra uzstāšanās dod īpašu adrenalīnu un patīkamas sajūtas, ko gribas piedzīvot vēl un vēl.

Cits citu papildina

Grupas "Flying Bra" izveides iniciators ir Kaspars. Viņš vērsies pie Liepājas pop/rok skolas vadītāja ar jautājumu, vai nezina kādu ģitāristu, basģitāristu un bundzinieku, kurus varētu interesēt spēlēšana grupā. "Man iedeva Jāņa, Krista un Zinta kontaktus. Sazinājos, sanācām kopā un sākām mēģināt," sākumu atminas Kaspars.

Jānis bilst, ka visi trīs, kas bija uzrunāti, savā starpā bijuši daudz maz pazīstami. "Bijām pop/rok skolā jau iepriekš redzējušies," paskaidro Jānis. Krists teic, ka sākumā uz visu skatījies skeptiski. Domājis, vai to grib, vai tas ir vajadzīgs – spēlēt grupā, taču nodomājis, ka jāpamēģina. "Otrreiz tāda iespējas var nebūt," savu izvēli pamato puisis, un to nenožēlo. Lieta patiesi aizrāvusi.

Kaspars teic, ka viens nav karotājs, uzstāties bez pavadošās grupas – tas neesot nopietni. Tas arī bijis iemesls, kāpēc meklējis domubiedrus.

Drīz vien pēc grupas "Flying Bra" izveides tapusi pirmā dziesma. Jānis stāsta: "Koverīšus uzspēlējām kādu nedēļu, un tad jau sākām improvizēt, domāt, katrs nāca ar savām idejām, ko pamazām likām kopā." Kaspars papildina, ka tapušo nofilmējuši, lai pēcāk varētu analizēt, spriežot, ko likt klāt, ko atmest. Un tā viņi praktizējot joprojām, – jo no malas raugoties labāk redzams.

Pie viena mūzikas virziena "Flying Bra" nepieturas, tieši tādēļ arī, sevi pozicionējot, saka, ka spēlējot "whatever rock". "Spēlējam dažādu mūziku, jo pašiem patīk klausīties dažādus mūzikas žanrus. Viss, ko darām, notiek pats no sevis," Kaspars priecājas, ka četrnieks ir radis kopēju valodu. Pagaidām repertuārā ir piecas pašu sarakstītas dziesmas, un no tām tikai viena ir latviski. "Dziesmas veidojam visi kopā. Viens sāk, pārējie papildina," radošo procesu atklāj Jānis.

Uz jautājumu, vai šobrīd ir vieglāk izsisties mūzikas lauciņā, nekā pirms dažiem gadiem, kad jauno grupu Liepājā bija salīdzinoši daudz, Krists par atbildi rausta plecus, esot grūti pateikt, jo nav ar ko salīdzināt. "Iespējams," savukārt noteic Kaspars. "Domāju, ka jaunas grupas būs. Šeit, pop/rok skolā, ir daudz potenciālu mūziķu. Jā, kāpēc ne, mēs tikai priecātos," smaida Kaspars.

Runājot par grupas mērķiem, K.Šīmanis stāsta, ka sākuši savam priekam un joprojām spēlējot tāpēc, ka no tā gūst pozitīvas emocijas. "Sākumā bija doma, ka paspēlēsim tikai tā, paši sev. Koverīšus. Bet sāka rasties kas vairāk, un tā tas aizgāja. Bet joprojām pieturamies pie tā, – ka necentīsimies nevienam neko pierādīt. Spēlēsim sev, un tā, lai vispirms pašiem patiktu, nevis, lai kādam izdabātu." Jānis iestarpina, ka tāda viena galvenā mērķa, ko viņi kā "Flying Bra" gribētu sasniegt, nav.

"Katrs pasākums, kurā mums jāspēlē, ir mūsu tā brīža jaunais mērķis, lai arī mazs, bet mums nozīmīgs un svarīgs. Šobrīd apstākļi un iespējas veido "Flying Bra" attīstības ceļu un virzienu."

Kaspars novērojis, ka kopš iesaistīšanās grupā augušas kā paša, tā arī pārējo grupas biedru prasmes. Un to viņš uzskata kā lielāko ieguvumu. "Progress ir manāms," priecājas dziedātājs. "Ir tomēr atšķirība, vai tu spēlē viens pats mājās, vai tomēr kopā ar savu grupu."

J.Beķeris pastāsta, ka diezgan viegli nācis nosaukums un arī logo. Lidojošs krūšturis senāk raidīts Zinta virzienā, un tas iesēdies puisim atmiņā. Tad, kad sprieduši par grupas nosaukumu, aina atkal ataususi. "Notikumu transformējām angliski, sapratām, ka izklausās labi un pie tā arī palikām." Pirmie eksemplāri jau grupas kontā esot. "To mums jau pirms koncerta piešķīra, ar nosacījumu, ka papildinājums pie ģitāras esot jāpieliek," smaidot teic Krists, un draugu norādījumiem nedrīkstot neklausīt. Krūšturis arī rotājis instrumentu. Ja vēl kāds sieviešu apakšveļas gabals tiks raidīts viņu virzienā, puiši, protams, to paturēs un, iespējams, veidos kolekciju. "Pie sienas liksim nevis briežu ragus, bet krūšturus," par iespējamo scenāriju pasmaida Jānis.

Uzziņai

Grupa "Flaying Bra"
Kaspars Šīmanis – ģitāra, balss
Krists Dēvics – ģitāra
Zintis Lākutis – bungas
Jānis Beķeris – basģitāra

 

  • Komentāri (11)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Aktīvā zona

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!