Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ielaiž pasauli savās mājās

Ielaiž pasauli savās mājās
Foto: No personīgā arhīva
28.09.2013 07:09

Ligita Kupčus, liepajniekiem.lv

Liepājā ir cilvēki, kuri nebaidās atvērt sava nama durvis svešiniekiem. Viņi uzņem kustības couchsurfing dalībniekus, kā arī paši ir aktīvi sērferi. “Sērfošana pa dīvāniem” mūsdienās ir populārs ceļošanas izdevumu ekonomēšanas veids, kā arī lieliska iespēja iepazīties ar cilvēkiem no visas pasaules.

Redz svešu zemju virtuvi
Viens no naktsmītnes piedāvātājiem Liepājā ir Kristers Krafts. Viņaprāt, sajūtu par valsti, kurā esi apmeties, veido cilvēki. “Aizbraucot var apskatīt dabu, kultūrvēsturiskos pieminekļus. Bet ar virtuvi iepazīstina tās cilvēki,” uzskata puisis un stāsta, kāpēc kustībā darbojas jau vairākus gadus. “Šādi jūtos nevis kā tūrists, kurš tikai virspusēji visu apskata, bet gan kā cilvēks, kurš iepazīst svešo zemi daudz dziļāk.” Kristers gan uzņem viesus pie sevis, gan arī pats aktīvi ceļo, izmantojot koučsērfingu. Tas darot ceļošanu daudz ērtāku un pieejamāku. “Ir iespējams braukt ilgāk, tālāk un lielākā cilvēku grupā,” viņš priecājas. “Un ar komfortu. Pirms iesaistīšanās koučsērfingā ceļojām ar teltīm. Nekad nepalikām viesu namos vai viesnīcās, jo tas ir dārgi. Turklāt, ja ceļo kopā ar ģimeni, izmaksas ir vēl lielākas.”

Uzņemt ciemiņus no citām zemēm Kristers sāka, kad bija 18 gadu vecs un dzīvoja īrētā dzīvoklī kopā ar draugiem Karostā. Studiju laikā. Pārcilājot atmiņas, puisis spriež, ka pirmie esot bijuši lietuvieši. Reiz esot viesojies džeks no Singapūras ar sarežģītu vārdu. “Viņš man to teica trīs reizes, bet tā arī nesapratu. Izrunāto nespēju atkārtot,” ar smaidu atminas Kristers. “Pa tālo Āziju neesmu ceļojis, viņš man atklāja pavisam citu pasauli.” Viesos bijusi arī meitene no Austrālijas. “Varēju dzirdēt īsto austrāliešu akcentu,” priecājas Kristers. Šāda iepazīšanās ar cilvēkiem no dažādām pasaules vietām iepatikusies, un puisis ar to nodarbojas joprojām. Pagaidām gan paņemta pauzīte, jo viņš kopš pērnā gada Ziemassvētkiem pārcēlies uz Durbes novadu un ģimenē aug divas mazas atvasītes. Aktīvāk uzņemt viesus Kristers kopā ar dzīvesbiedri Montu plāno nākamvasar.

Starp citu kounčsērfinga kustībai pievienojušies arī Kristera vecāki. Un viņi piedāvā ne tikai pie sevis apmesties, bet arī mainīties mājām. “Šajā gadījumā viesu rīcībā tiek nodota vesela māja. Taču te ir cits princips. Es izīrēju māju tev, bet tu savu – man. Dažreiz tas notiek vienlaikus, citreiz atsevišķos laikos. Kā namu īpašnieki vienojas,” par vēl vienu ceļošanas veidu pastāsta Kristers. “Tas arī patiesībā ir baigi forši. Lielai ģimenei – ideāli. Daudz ērtāk, ja nometinies vienā vietā un tur uzturies nedēļu vai desmit dienu. Uz tik ilgu laiku koučsērferi parasti neuzņem.”

Kristers atminas, ka stopējot un sērfojot kopā ar draudzeni, nu jau sievu Montu sanācis ļoti lēti trīs nedēļās apceļot Eiropu. Viesojušies Vācijā, Francijā, Šveicē, Čehijā, Polijā. Interesanti, ka, atgriezušies mājās, stāstījuši par satiktajiem cilvēkiem, nevis redzēto. “Tā bija fantastiska pieredze,” teic Kristers.

Vaicāts, vai kāds sērferis īpaši palicis atmiņā, puisis nopūšas: “Ai, viņu bijis tik daudz!” Interesants bijis korejietis. To gan uzņēmuši viņa vecāki. Liepājā ceļotājs pabijis pāris dienu. “Visu, ko cēlām viņam galdā, viņš ēda pirmo reizi mūžā. Maizi, olu kulteni, pankūkas un vēl daudz ko,” ar ko viesis palicis atmiņā, paskaidro Kristers. Viņš piebilst, ka vairāk atmiņā iespiežas tie cilvēki, pie kuriem palikuši paši, nevis kuri tiek uzņemti. “Ja tu kādu uzņem, tad to uztver vieglāk. Braucot pie kāda – tas ir notikums.”

Pie Kristera un viņa ģimenes ceļotāji uzturas vidēji divas dienas. “Ne labprāt priecājamies par tiem, kas paliek tikai vienu nakti. Tad cilvēku nemaz īsti nepamani – viņš atskrien un aizskrien. Tā nav interesanti. Ja viņš paliek ilgāk, var iepazīties, papļāpāt,” kāpēc labprātāk redz pie sevis ciemiņus ilgāku laiku, skaidro Kristers. “Savā profilā esmu norādījis, ka varu izmitināt līdz pieciem cilvēkiem.” Līdz šim nepatīkamu situāciju ar sērferiem nav bijis. Reiz gan viens puisis viņu mājas izmantojis kā viesnīcu. Teicis, ka palikšot tikai divas dienas, bet visu laiku atrunājies, un viesošanās ieilgusi nedēļu. Galu galā krāpnieku nācies palūgt atstāt viesmīlīgo apmešanās vietu.

Agrāk, kad Kristeram vēl nav bijis ģimenes, viņš labprāt tūristiem Liepāju izrādījis pats. “Bet ne vienmēr. Citi to nemaz negrib,” saka puisis. “Esmu arī piedāvājis ar mums kaut kur doties, piemēram, ārpus pilsētas zaļumos. Ciemiņi labprāt atsaucas, lai gan īsti nemaz nezina, kur brauksim.” Kristers uzskata, ka šādās reizēs var iepazīt svešas zemes īstos cilvēkus un īsto dzīvi. Ja pašam ko tādu piedāvā, viņš ar prieku piekrīt. Tas, viņaprāt, ir viens no koučsērfinga lielākajiem ieguvumiem. Pateicībā tiek pasniegts, piemēram, kāds dzimtās puses suvenīrs, vietējie saldumi, vīna pudele, pagatavotas vakariņas. Par naudu neviens nerunā.
   
Kļūst par draugiem
Dana Jēča, kas koučērfingā iesaistījusies pirms aptuveni trim gadiem, no savām mājām pavisam nesen pavadījusi trīs tūristus no Malaizijas. Viņu galamērķis bijusi Somija. Jauniete novērojusi, ka parasti pie viņas paliek caurbraucēji. “Reti kurš ir atbraucis tieši uz Liepāju,” saka Dana. Visbiežāk apmetoties stopētāji vai tie, kuri pārvietojas ar satiksmes autobusiem.

Kopš vidusskolas Dana aktīvi ceļo. Tā ir viņas aizraušanās un jau dzīves nepieciešamība. Maisam gals bijis vaļā, kad viņa pēc vidusskolas devusies studēt uz Dāniju. Tur sapratusi, cik pasaule ir maza: “Kamēr sēdi Liepājā, viss liekas tāls un neaizsniedzams. Bet, kad izbrauc no šejienes, redzi, cik ļoti daudz iespēju ir apkārt.” Kopš tā laika bieži mainīta dzīvesvieta, taču vienmēr pirms kārtējās pārcelšanās apciemota dzimtā pilsēta. “Taču arī mājās man ir nepieciešamība pēc internacionalitātes. Ja pati nekur nevaru būt prom, tad, uzņemot viesus, ir sajūta, ka pasaule ienāk manās mājās,” saka Dana, runājot par iesaistīšanos koučsērfingā. Liepājā viņa arī visaktīvāk uzņem ceļotājus.

Stāstot par uzņemtajiem cilvēkiem, Dana saskaita, ka to bijis ap 30. Iepazīti austrālieši, amerikāņi, indieši, malaizieši, lietuvieši, igauņi, slovāki, ukraiņi, angļi, itāļi un citu valstu pārstāvji. Visspilgtāk atmiņā palicis vīrietis no Indijas, kurš, kā vēlāk noskaidrojies, ir profesionāls kalnos kāpējs. “Sākumā šaubījos, vai viņu uzņemt. Jo par viņu nebija gandrīz nekādu atsauksmju. Un atsauksmes veido tavu imidžu šajā kustībā. Tās ir ļoti svarīgas, jo visbiežāk, izlasot, ko par cilvēku saka citi, izlem, dot akceptu vai tomēr ne. Parasti neatraidu nevienu, cilvēkiem uzticos. Tā bija arī šajā reizē. Viņš izrādījās fantastisks cilvēks. Sācis kāpt kalnos 19 gadu vecumā, trīs reizes iekarojis Everestu. Viņš uzkāpis tādās vietās, kur neviens cits to nav spējis. Ceļojumus apkārt pasaulei sponsorē kompānijas, kas ražo kalnos kāpšanas aprīkojumu, viņam nav māju, tikai adrese, uz kurieni sūtīt pastu, – mammas mājas Indijā,” par neparasto viesi ar sajūsmu stāsta Dana. Latvija bijusi 151. valsts, kurā viņš pabijis. “Tā kā viņam nepatīk lielpilsētas, par apmešanās vietu izvēlējās Liepāju. Viņš arī gribēja redzēt mūsu pludmali. Sarunās ar sērferi likās, ka viņš nav no šīs zemes. Viņš netiecās pēc tādām vērtībām kā vairums. Un šis, manuprāt, ir koučsērfinga viens no lielākajiem plusiem, ka nekad nevari zināt, kas tevi sagaida.” Jāatzīmē, ka reiz Londonā Dana palikusi pie puiša, kurš līdzdarbojies spēles Angry Bird radīšanā. Viņš liepājniecei uzdāvinājis Angry Bird rotaļlietu, vēl pirms par tiem vairums zināja Latvijā.

Patiesību sakot, telpa, kurā Dana uzņem ceļotājus Liepājā, nav liela. Viņa dzīvo nelielā divistabu dzīvoklītī. Koučsērfinga dalībniekiem ir atvēlēts pat īpašs dīvāns. “Esmu diezgan fleksibla. Man nav žēl, ja kāds nakšņo arī manā istabā. Esmu norādījusi, ka kopskaitā varu uzņemt piecus cilvēkus, aiz tā, ka man nav vairāk matraču, ko iedot. Ja ir savi matrači, tad pie manis var palikt arī vairāk,” lielā uzticēšanās svešiem cilvēkiem tik lielā mērā, ka viņiem tiek nodotas arī mājvietas atslēgas, pārsteigusi daudzus Danas draugus un paziņas, raisot neizpratni – kā tā var. “Tā kā pati daudz ceļoju, mantām vairs nepiešķiru tik lielu nozīmi. Ikreiz, krāmējot koferi, ir jādomā, ko likt iekšā. Savas prioritātes esmu izvērtējusi,” skaidro jauniete. Viņasprāt, visa pasaule balstās uz uzticību. “Ja neuzticies krēslam, baidoties, ka tas tevi nenoturēs, tad jau pat apsēstie nevari.” Līdz šim ar sērferiem Danai nav bijusi negatīva pieredze.

Arī viņa, gluži kā Kristers, labprāt iesaistās un iepazīstina viesus ar Liepāju. “Nekad nav tā, ka viņus vienkārši palaižu. Cenšos ar viņiem kopā pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Mana palīdzība īpaši nepieciešama, kad tūrists ierodas nesezonā. Tad sazvanu, piemēram, Karostas cietumu vai kādu citu viņiem interesantu objektu,” Dana novērojusi, ka laiks, kad apmeklēt vēju pilsētu, bieži vien tiek izvēlēts neparasts – brīžos, kad liekas, ka te taču nav ko darīt. Nereti Dana ar ceļotājiem satuvinās, kļūst par draugiem vai labiem paziņām un turpina sazināties. Šādā veidā patiešām varot iegūt jaunus kontaktus.

Jaunietei ir mazliet skumji, ka Liepājā sērferu izmitinātāji nav tik aktīvi kā citās valstīs, kur Dana dzīvojusi. “Mēs kopā darījām daudzas lietas – mācījāmies burāt, braukājām ar riteņiem, kāpām kalnos. Tā man šeit, Liepājā, pietrūka, tāpēc mēģināju noorganizēt satikšanos, taču atsaucība bija pasīva. Atnāca astoņi cilvēki. Pēc tam vairs neesam tikušies.”

Koučsērfinga lielākais pluss ir ne jau tas, ka vari ceļot bez maksas,” pārliecināta Dana, “bet gan iespēja redzēt to, ko, iespējams, nekad neredzētu, ja būtu palicis viesnīcā. Tas ir fantastisks veids, kā iepazīt svešu zemju kultūru.”

Uzziņai
Koučsērfinga jeb dīvānmeklēšanas pamatā ir vienkārša ideja – ceļo un paliec nevis viesnīcā, bet uz dīvāna, matrača vai grīdas pie vietējā jaunieša, studenta vai vienkārša cilvēka, kurš ir gatavs tevi uzņemt savās mājās. Lai pieteiktos, ir jāreģistrējas mājaslapā www.couchsurfing.com.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz