Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Iesniegti 14 projekti mācību pārtraukšanas mazināšanai

Iesniegti 14 projekti mācību pārtraukšanas mazināšanai
Foto: liepajniekiem.lv
01.11.2018 11:54

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

31.oktobrī noslēdzās projektu iesniegšana jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam ar mērķi mazināt jauniešu vidū mācību priekšlaicīgu pārtraukšanu.

Pavisam saņemti 14 projektu pieteikumi par kopējo summu 64 400 eiro no nevalstiskām organizācijām, kuras ikdienā veic darbu ar bērniem un jauniešiem ārpus mācību stundām, izmantojot neformālās izglītības pieeju, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Projektus šī mēneša laikā izvērtēs izglītības pārvaldes ekspertu komisija, lai lemtu par finansējuma piešķiršanu projekta ideju īstenošanai.

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni projekta ”Pumpurs” ietvaros, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū ārpus formālās izglītības.

”Pumpurs” projekti ir vērsti uz izglītojamo motivācijas palielināšanu, lai riska grupā esošie jaunieši nepārtrauktu mācības priekšlaicīgi, kā arī izglītības turpināšanu un pašu jauniešu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē.

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektus var iesniegt jaunatnes organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, arī jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100 % tiek nodrošināts no projekta ”Pumpurs” līdzekļiem. Katram projektam tiek piešķirta šī konkrētā summa, ne vairāk un ne mazāk.

Kā zināms, pagājušajā gadā tika uzsākts projekts ”Pumpurs” ietvaros skolēni, kuriem ir risks priekšlaicīgi pamest mācības, skolā saņem individuālu atbalstu (konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa un citu speciālistu atbalstu, naktsmītņu, ēdināšanas vai transporta izdevumu kompensāciju u.c.). Nu arī jauniešiem ir iespēja sniegt savu ieguldījumu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanā, īstenojot jaunatnes iniciatīvu projektus ārpus skolas, izmantojot neformālās izglītības pieeju.

Šādi jauniešu projektu konkursi turpmāk notiks līdz 2022. gadam. Nākošo projektu konkursu plānots izsludināt 2019. gada pavasarī.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli