Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ietaupīt palīdz rūpīga plānošana

Ietaupīt palīdz rūpīga plānošana
Foto: no Mičuļu ģimenes personīgā arhīva
15.06.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Vasarā varam baudīt skaisto un saulaino laiku tepat Latvijā. Bet ko iesākt, ja ir vēlēšanās doties garākā ceļojumā? Kā veiksmīgi izplānot budžetu, un kas nodrošina brauciena izdošanos? Pieredzē dalīties piekrita Mārtiņš un Alise Mičuļi, kas nupat kā atgriezušies no piecu mēnešu gara ceļojuma.

Mēneši no biļetes līdz ceļojumam

“Devāmies pārziemot uz Taizemi, ieplānojot vairāku mēnešu prombūtni. Decembra sākumā pametām Latviju un atgriezāmies pašās aprīļa beigās,” pastāsta Mārtiņš. Arī tālā galamērķa biļetes tika iegādātas vismaz astoņus mēnešus pirms izlidošanas, lai tiktu pie iespējami zemākās cenas. “Vienam cilvēkam turpceļš izmaksāja 200 eiro. Atpakaļ ceļa biļeti nepirkām, jo zinājām, ka noteikti apmeklēsim citas valstis Āzijas dienvidaustrumos, tādējādi izlidošanas vieta nebija skaidra un biļeti atpakaļceļam izlēmām pirkt tad, kad būs zināms skaidrāk, kur tad mēs īsti būsim pirms došanās mājup. Rupji rēķinot, saplānojām sev budžetu uz abiem 1000 eiro mēnesī,” pastāstīja ceļotāji.

Kāpēc garākam braucienam izvēlēta tieši Taizeme? “Ja kāds vēlas ballītes, tur to var atrast, ja kāds vēlas mieru un klusumu, – arī tas tur ir. Silta saule, jūra, augļi, smaidīgi cilvēki… perfekta atpūta. Valsts ir attīstīta, tur ir labs internets, ceļi, transporta iespējas, arī dažāds un gards ēdiens, protams, arī skaista daba,” sacīja Mārtiņš.

Budžets atkarīgs no prasībām

Lai veiksmīgi saplānotu budžetu, Mičuļi iesaka vispirms saprast, ko patiesi vēlies – nospraust prioritātes.

“Mēs gribējām pārziemot, un pieci mēneši tomēr nav īss laiks ceļojumam. Apsēdāmies abi un rēķinājām, ko ēdam, cik daudz, cik bieži būs vēlme iet ēst ārpus mājas un cik gatavosim paši. Tāpat arī rēķinājām, cik daudz braukāsim apkārt pa tūrisma objektiem, kādu transportu izmantosim un vai būs arī kādi lielāki pirkumi. Tas viss jāapzina, jānoskaidro aptuvenās cenas galamērķī un jāierēķina vēl mazliet naudas neparedzētiem gadījumiem.

Realitātē no ieplānotajiem 1000 eiro mēnesī mēs tērējām ap 800 eiro, jo tomēr atradām variantus, kā vēl lētāk dzīvot siltajās zemēs. Tagad zinām, ka var pat vēl lētāk,” skaidroja Mārtiņš. Pāris uzsver, ka abiem patīk arī visus ceļojuma tēriņus kopīgi rēķināt, plānot un vēlāk redzēt iznākumu, vai tas ir reāli, vai tas ir pa spēkam un vai tas viņus apmierina. Kā abi atzīstas, pavisam bez komforta arī brauciena laikā nevēlējās dzīvot. Lai saprastu, cik lielu budžetu katram vajadzētu atvēlēt ceļojumam, viņi iesaka vispirms apzināties savu vēlamā komforta līmeni un izzināt aptuveno gala mērķi, kā arī to, vai tā būs aktīva tūristu vietu apmeklēšana katru dienu un šikas viesnīcas vai tomēr mierīgāka atpūta pludmalē bambusa būdiņā ar minimāliem izbraucieniem uz bezmaksas apskates objektiem tuvējā apkārtnē. Pārējo gan varot noskaidrot internetā, cenas ēdienam un naktsmājām, kā arī transporta un izklaides vietu izmaksas.

Jāmeklē visizdevīgākā kombinācija

Kā atrast izdevīgākos reisus, lai iekļautos ceļojumam atveltītajā budžetā? Mārtiņš ar Alisi rekomendē vietni skyscanner.net, bet atzīst, ka dzirdētas labas atsauksmes arī par mājaslapām momondo.com un kiwi.com. “Visizdevīgākos piedāvājumus esam atraduši, paši ieguldot laiku un meklējot kombinācijas, kuras šīs vietnes nepiedāvā. Piemēram – sākumā pieprasām meklējumā Rīga – Bangkoka, apskatām piedāvājumu, secinām, ka jāmēģina atrast kas lētāks. Tad sākam kombinēt citus izlidošanas punktus un galamērķus. Var meklēt kaut ko, kas ir tuvu Rīgai, vai arī tālāku vietu, ja no tās pieejami labi lētie lidojumi. Ar galamērķi ir līdzīgi – vai nu kaut ko tuvu izvēlētajai pilsētai, vai arī tālāk, ja ir lētas savienojuma iespējas.

Mūsu gadījumā lidojām no Rīgas uz Oslo, un tad uz Bangkoku. Atpakaļ lidojām no Singapūras uz Berlīni, pēc tam Londonu un tikai tad uz Rīgu,” stāsta ceļotāji.

Mičuļi izceļ būtiskāko, kas jāizdara laikus pirms došanās ceļojumā: “Katram, protams, tas ir individuāli, atkarīgs no tā, uz kurieni dodies (valsti un reģionu), bet ir jāpārbauda informācija par potēm, vīzām, laikapstākļiem un draudiem par stihijām vai drošības situāciju valstī. Pārsvarā to visu var atrast Ārlietu ministrijas mājaslapā.” Mārtiņš arī piebilst, ka ir svarīgi arī pārbaudīt, vai pases derīguma termiņš ir pietiekami ilgs. Tāpat labi būtu nodrošināties ar vairākiem maksājuma līdzekļiem – skaidru naudu un vairākām, dažāda veida maksājuma kartēm, jo nevar paļauties tikai uz vienu.

Visu pārbaudīt divreiz

Lai atrastu labākās naktsmītnes, abi ceļotāji iesaka lasīt atsauksmes vairākās naktsmāju meklēšanas platformās – tādās kā “Google Maps”, booking.com, airbnb.com un agoda.com. Tāpat arī abi piekrīt, ka interesantāka pieredze noteikti būs vietējo rajonos, jo tūristu rajonos parasti ir augstākas cenas un vairāk cilvēku, kas bieži traucē izbaudīt atpūtu un iepazīt vietējo kultūru. Savukārt, lai nebūtu pārsteigumu vēderam, Mārtiņš un Alise iesaka ēst augu valsts ēdienus.

“Mēs pārsvarā gatavojām paši vai apmeklējām vietējo ēstuves, jo tur vienmēr ir lētāk un var izbaudīt tradicionālos ēdienus.” Bet no gaļas un piena produktiem, esot siltajās zemēs, latvieši iesaka izvairīties, lai negadās saindēties ar ēdienu.

Par pārvietošanās iespējām, ko izmantoja sava ceļojuma laikā, abi pastāsta: “Taizemē un Bali braucām ar motorolleri. Tikai iepriekš internetā noskaidrojiet aptuvenās cenas. Tam var izmantot dažādus ceļojumu forumus, arī feisbukā ir divas grupas latviešu ceļotājiem, kur vienmēr var jautāt pēc padoma.”

Tā, lai gribas atgriezties

Alise un Mārtiņš Mičuļi iesaka uzmanīties ceļojuma laikā no liekiem tēriņiem. “Bali samaksājām sodu par to, ka palikām vienu dienu ilgāk, nekā vīzā noteikts. Jābūt uzmanīgam, arī mainot naudu, īpaši Taizemē. Mums gadījās, ka iedod summu, kas ir krietni mazāka par to, ko pēc kursa mums bija jāsaņem. Vienreiz to pamanījām, kad bijām jau ceļā, bet otrreiz turpat maiņas punktā, kur, protams, uzreiz par to ziņojām un dabūjām pilno summu. Parasti atšķirība maiņas punktos nav liela, bet valūtas kursu iepriekš vajag pārbaudīt iegūglējot,” rosina Mārtiņš. Pāris iesaka arī uzmanīties no cilvēkiem, kuri piedāvā mobilo operatoru pakalpojumus pie saviem “draugiem”, jo var gadīties sastapties ar krāpniekiem, īpaši, ja neesi pārbaudījis, kādas ir vidējās cenas par telefonu un internetu valstī.

“Mēs noteikti plānojam atkal doties uz Taizemi, kā arī Indonēziju,” sarunas beigās saka Mičuļu ģimene. Iemesli, lai atgrieztos, esot siltais klimats un dienvidu augļi, kurus tur var baudīt, kā arī smaidīgie un draudzīgie cilvēki.Tāpat arī miers, gardie, Āzijai raksturīgie ēdieni, fantastiskie dabas skati un peldes okeānā padara ceļojumu uz Āziju patiesi neaizmirstamu.

 “Ceļojot esam iemācījušies dzīvot vienkāršāk un novērtēt, cik skaista un dažāda ir planēta. Ir interesanti redzēt, kā dzīvo vietējie, kādas viņiem ir paražas, tāpat apzināties to, ka pārsvarā tomēr cilvēki uz šīs planētas ir draudzīgi un vēlas dzīvot mierā un saticībā,” pastāsta Mārtiņš un Alise.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz