Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

“iWeek: Under Construction” – jauno mediju mākslas festivāls Liepājā

“iWeek: Under Construction” – jauno mediju mākslas festivāls Liepājā
Foto: publicitātes
03.11.2016 09:44

liepajniekiem.lv

No 7. līdz 13.novembrim Liepājā norisināsies ikgadējais jauno mediju mākslas festivāls “iWeek”, šoreiz sekojot pārmaiņu tēmai – “Under Construction”. Festivāla ietvaros būs radošās darbnīcas, audiovizuālas performances, izstādes, konference un atvērtā diena ģimenēm ar bērniem, informē elektroniskās mākslas un mediju centra E-Lab pasākumu producente Paula Vītola.

Festivāla centrālais notikums ir radošās darbnīcas, kuras norisināsies no 7. līdz 10. novembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas MPLab telpās, Kūrmājas prospektā 13. Darbnīcu vadītāji ir mākslinieki, mūziķi un pētnieki gan no Latvijas, gan arī no ārvalstīm. Darbnīcās tiks apgūtas tādas tēmas kā naratīva veidošana ar attēla palīdzību, spēles un virtuālā realitāte, skaņas ierakstu veikšana un dzīvā programmēšana kā arī citas.

Darbnīcām ir aicināts pieteikties ikviens interesents līdz piektdienai, 4.novembrim. Vairāk informācijas un pieteikšanās: iweek.mplab.lv/workshops vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Darbnīcu rezultāti būs pieejami publiskai apskatei izstādē MPLab telpās – atklāšana un mākslinieku prezentācijas paredzētas sestdien, 12.novembrī, pulksten 12.

Savukārt sestdien pulksten 13 Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes telpās notiks festivāla konference, norāda P.Vītola. Konferences centrālā tēma ir spēles un virtuālā realitāte – kā spēļu principu pielietošana sociālajos medijos, reklāmā, dizainā u. c. ietekmē mūsdienu sabiedrību, vai radītie efekti vērtējami kritiski, vai tos jāpieņem “atvērtām rokām” un “atvērtām sirdīm”; vai lielākais ieguvums tiek lietotājiem/sabiedrībai, vai uzņēmējiem un politiku veidotājiem? Savus viedokļus par tēmu prezentēs un diskusijā piedalīsies profesors Žilvinas Lilas (Zilvinas Lilas, Ķelnes mediju mākslas akadēmija, Vācija), vizuālās komunikācijas pētniece Ilva Skulte, filozofs Normunds Kozlovs un mediju mākslinieks Kristaps Biters.

Konferencē piedalīsies arī mediju mākslinieks un pasniedzējs Raitis Šmits, stāstot par laikmetīgās mākslas attiecībām ar zinātni; savukārt mediju mākslas pētniece un māksliniece Rasa Šmite iepazīstinās ar mākslas pētniecības praksēm tīklu sabiedrībā.

Konferences laikā skatītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijās ar konferences dalībniekiem un paneļa viesiem – Mākslas pētījumu laboratijas vadītāju Annu Priedolu, žurnālistu un fotogrāfu Kasparu Gobu, pasniedzēju, mākslas pētnieku un mākslinieku Adriju Šokeru (Adri Schokker, NL), māksliniekiem – Paulu Vītolu un Pēteri Riekstiņu.

Konferences programma pieejama festivāla mājas lapā.

Kā īpašs notikums šī gada mediju mākslas festivālā “iWeek: Under Construction” ir tā ietvaros notiekošā izstāde Liepājas muzejā no 12. novembra līdz 4. decembrim, kurā piedalās gan jaunie Liepājas mākslinieki, gan arī jau Latvijas mediju mākslas vidē atzīti mākslinieki. Izstādes dalībnieki rokas informācijas krātuvēs, pēta un interpetē datus, transformē tos mākslas materiālā, cilvēciskojot virtuālo vidi.

Mākslinieki: Gints Gabrāns, Mārtiņš Ratniks, Pēters Riekstiņš, Anna Priedola, Maija Demitere, Samanta Kalēja, Uldis Hasners

Ceturtdien, 10.novembrī, pulksten 20 koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē interesenti ir aicināti apmeklēt eksperimentālās elektroniskās un instrumentālās mūzikas koncertu. Tas gan ir par maksu.

Koncertā tiks atklāts elektroniskās skaņrades pielietojums laikmetīgās mūzikas radīšanā, sniedzot ieskatu starptautiski atpazīstamu mākslinieku nesenākajos skaniskajos atklājumos. Koncerta dalībnieki ir gan Liepājas Universitātes, gan Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas, gan citu Eiropas valstu mākslas izglītības iestāžu absolventi. Koncertā piedalās: Beno?t and the Mandelbrots (DE), Clausthome + Mārtiņš Ratniks, Trihars, Uldis Hasners, Madara Petersone.

Svētdien, 13.novembrī, no pulksten 10 līdz 16 MPLab telpās notiks pasākums, uz kuru īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. “Jebkuram interesentam būs iespēja piedalīties nelielās radošās darbnīcās, kas īpaši veidotas bērniem no 8 gadu vecuma,” pastāsta P.Vītola. Darbnīcās katrs varēs izliet savu sveci, gatavot rotaslietas, mācīties par folkloras simboliem un veselīgu uzturu un citas radoši pētnieciskas aktivitātes un diskusijas. Dalība darbnīcās ir bez maksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Mediju mākslas festivālu “iWeek” organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju MPLab.

Vairāk informācijas par festivāla aktivitātēm mājaslapā iweek.mplab.lv.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli