Izstādē satiekas zeme un akmens

0
Galerijā “Māja” apskatāmas divu mākslinieču personālizstādes. To autores ir tekstilmāksliniece Ieva Krūmiņa, kura piedāvā savus darbus ar nosaukumu “Zemes mala”, un vitrāžas māksliniece Inese Lieckalniņa, kuras darbu vadmotīvs ir “Dzīvais akmens”. Izstādes atklāšana būs 5.augustā pulksten 14. Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Ieva Krūmiņa ir viena no izcilākajām Latvijas tekstilmāksliniecēm. Viņas darbu niansētais skaistums, metaforu tēlainība un smalkā krāsu izjūta atklāj mākslinieces pasaules uztveri.
Rūpīgi izstrādātās gobelēnu kompozīcijas, filigrānais izpildījums, kas liek nojaust milzīgo pacietības ieguldījumu (bet ar to nebiedē skatītāju) un atbrīvotības sajūta piesaista ne tikai tekstilmākslas cienītāju uzmanību. Ievas Krūmiņas telpiskie objekti nes sevī dziļi filozofiskus vēstījumus.
Mākslinieces nozīmīgāko izstāžu saraksts ir iespaidīgi bagāts un starptautisks – pēdējos 5 gados Ievas Krūmiņas darbi vairākkārt izstādīti Polijā, Krievijā, Lietuvā, Ķīnā, Spānijā, ASV, Ungārijā, Igaunijā. Pirms mēneša Rīgā savā personālizstādē māksliniece rādīja filigrāni niansētus zīda gleznojumus, kuru izsmalcinātais risinājums un metaforu spēle gan pārsteidza, gan šokēja skatītājus.
Lielbritānijas, Vācijas, ASV u.c. valstu privātkolekcijās un muzeju krājumos esošie darbi, dalība starptautiskos tekstilmākslas simpozijos un rezidencēs, darbs ar studentiem Mākslas akadēmijā un dalība Latvijas Mākslinieku savienībā, Latvijas Tekstilmākslas asociācijā un Amerikas Tekstilmākslas aliansē – viss stāsta par talanta un izcilām darba spējām apveltītu radošu personību.
Profesionālā vitrāžas māksliniece Inese Lieckalniņa, vairāku monumentālu, dekoratīvu kompozīciju autore, pēdējos gados ir pievērsusies grafikai. Saviem darbiem viņa izvēlas litogrāfijas tehniku, un tas nav nejauši. Pēc mākslinieces vārdiem, mīlestība pret akmeni viņai bijusi vienmēr: litogrāfijā, veidojot kompozīcijas uz akmens virsmas, var saskarties ar tā faktūru, var just Dzīvā akmens pulsāciju.
Ar saviem darbiem māksliniece skar problēmu, kas ir tik aktuāla mūsdienu informācijas tehnoloģiju laikmetā: šodienas cilvēka emocionālā izolācija. Kad par galvenajiem saziņas līdzekļiem kļuvis mobilais telefons un internets, cilvēku saskarsme kļuvusi atsvešināta un bezpersoniska, un cilvēka vientulības telpa paplašinās. Autores nolūks ir uzrunāt skatītāju: “Apstājies! Izslēdz mobilo telefonu! Uz brīdi novērsies no interneta! Tev blakus stāv cilvēks – dzīvs cilvēks ar savu unikālo dvēseli, neatkārtojamo pasaules redzējumu un dzīvām jūtām!” Izstādē māksliniece eksponē 14 grafikas litogrāfijas tehnikā.