Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jābrauc ar velo un jāglābj planēta. Riteņbraucēji sacenšas izaicinājumā “Liepājas velo ziema”

Jābrauc ar velo un jāglābj planēta. Riteņbraucēji sacenšas izaicinājumā “Liepājas velo ziema”
Foto: no personīgā arhīva
25.12.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Šoziem Liepājā sniega bijis pavisam maz un arī sals vaigos kniebis tik reti, ka sabiedrības skeptiskākajiem locekļiem bez apsūdzībām viss slikti retorikas popularizēšanā ir tiesības teikt: “Kas tad tā par ziemu. Kādas kādreiz bija ziemas!” Un tomēr – kalendārā jau gandrīz trīs pilnas nedēļas ir uzšķirts decembris un temperatūra ir tik zema, ka ļaudis labprātāk uzturas telpās, nevis svaigā gaisā. Nekas no tā nav šķērslis vairāk nekā simts liepājniekiem veikt vismaz dažus kilometrus tradicionālajā endomondo izaicinājumā “Liepājas velo ziema”.

Pret stereotipiem

Izaicinājuma rīkotājs joprojām ir Mārtiņš Zālītis, kurš stāsta, ka ir privatizējis sievas divriteni un arī pats atgriezies pie pedāļu mīšanas. “Šogad izaicinājums būs ilgāks – tas ritēs piecus mēnešus. Arī “Velo vasara” laikam sāksies agrāk. Laukā ziemas nav, temperatūra ir plusos, tas nozīmē, ka jābrauc. Dalībnieku nav ievērojami vairāk, bet skaits ir lielāks nekā pagājušajā gadā. Šis pasākums ir stereotipu lauzējs. Riteņbraukšana taču ir vasaras nodarbe, vai ne? Izrādās, ka ne. Somi brauc ziemā pa sniegu, un manā skatījumā šis stereotipu lauzējs arī latviešiem palīdz arvien vairāk iešvunkāties braukšanai ziemā. Cilvēki arvien vairāk redz riteņbraucējus un arvien vairāk brauc paši. Nesaku, ka progress ir milzīgs, bet pasākums kļūst populārāks. Es [laika prognozē] redzu, ka ziemas nav un nebūs. Jābrauc ar velo, jāglābj planēta.

Varu pateikt tikai to, ka Grētai Tūnbergai ir taisnība. Katrs ar velo nobrauktais kilometrs drusku pasaudzē planētu,” saka Mārtiņš.

Paradoksāli, bet autobraucēji un cita piesārņojuma radītāji, patiesībā jau mēs visi, esam noveduši planētu un tās klimatu tik tālu, ka ziemas ir siltas un tādēļ jo vairāk piemērotas riteņbraukšanai.

Mārtiņš sniedz arī dažus praktiskus ziemas braukšanas padomus: “Velosipēds ir piemērots braukšanai ziemā. Skaties, ko tu dari, raugies, kur tu brauc. Saproti, ka saķere atšķiras, ka vajadzīgs piemērots apģērbs, un brauc! Ir tādi dalībnieki, kuri ar nepacietību gaida tieši “Velo ziemu”.

No hobija par sportu

“Velo ziemas” sieviešu konkurences līdere decembra vidū ir Laura Pirtniece, kura šajā izaicinājumā uzvarēja iepriekšējos divos gados. “Ar velosipēdu braucu jau kādus sešus gadus. Man bija daudz brīvā laika, tāpēc nopirku riteni, lai pabraukātos.

Riteņbraukšana iepatikās aizvien vairāk, un bez tās vairs nevarēju. Ar velobraukšanu ikdienā vairs nepietika, gribējās pamēģināt kaut ko vairāk.

Sāku piedalīties sacensībās. Braucu Latvijas lielākajos MTB maratonos, Lejaskurzemes MTB sacensībās. Šis gads bija sacensībām pilns. Savu velosipēdu “Merida” nopirku pirms četriem gadiem, un tagad atkal skatos pēc jauna riteņa, ar ko braukt sacensībās.”

Laura atklāj, ka ziemā viņa brauc gan ikdienā no mājām uz darbu un atpakaļ, gan vienkārši pabraukā pa mežu savam priekam, gan trenējas velosportā. “Uz darbu pārsvarā braucu ar riteni. Citādāk nemaz nemāku. Attālums nav liels – seši kilometri, kas prasa aptuveni 20 minūtes. Pilnīgi tas pats, kas ar autobusu.”

Riteņbraucēja arī piekrīt, ka laika apstākļi Liepājā ļauj pārvietoties ar divriteni visa gada garumā. Lielākās grūtības varētu būt vienīgi, kad sniegs ir uzkritis pēkšņi un tam jāpielāgojas.

“Daudzi ziemā nebrauc ar velo, jo ceļš slīd. Taču, ja domā līdzi un pārvietojas prātīgi, tad var pabraukt. Varbūt kādu reizi gadās nokrist uz ledus, bet pārsvarā jau visi ceļi ir tīrīti. Ja gadās kāda vieta, kur sniegs aizšķūrēts priekšā, tad jāapstājas, jānokāpj no riteņa un tas jāpārstumj pāri.”

L. Pirtniece stāsta, ka, neskaitot ceļu uz darbu un atpakaļ, viņas iecienītākie maršruti ved ārpus pilsētas centra: “Pirmkārt, tas nozīmē mazāk cilvēku, otrkārt, var pabraukt ātrāk un trenēties sacensībām. Var pabraukāt arī Liepājā gar jūru, bet labprāt braucu uz Grobiņu, Dubeņiem, uz Priekules pusi, uz Vērgali.”

Veloentuziaste ir uzvarējusi “Velo ziemas” pirmajās divās sezonās un pagaidām sieviešu ieskaitē ir vadībā arī izaicinājuma trešajā sezonā. “Cik būs iespējams, mēģināšu saglabāt pirmo pozīciju,” smaidot saka Laura.

Pusotrs tūkstotis – halturējot

Vīriešu vērtējuma līderis Aigars Aploks stāsta, ka viņš “Velo ziemā” piedalās tādēļ, ka patīk sevi izaicināt, un papildu izaicinājums ir tāds, ka ziemā mīties tomēr ir grūtāk nekā vasarā.

Savulaik viņš bijis pieskaitāms riteņbraucēju saimei, tad kādu laiku dzīvojis bez velosipēda, bet nesen to atkal iegādājies. Par šādu izaicinājumu Aigars neko nav zinājis, tajā piedalīties ieteicis darba kolēģis.

Komentējot vairāk nekā pusotru tūkstoti nobraukto kilometru kopš 1.novembra, Aigars saka:

“Bija doma nobraukt vairāk, bet es nohalturēju. Bija doma katru dienu nobraukt 50 kilometrus, bet dažas dienas ir tādas, ka uznāk slinkums un negribas braukt.”

Nekādu noslēpumu braukšanai ziemā viņam nav. “Saģērbjos drusku siltāk nekā parasti, uzsēžos uz riteņa un braucu, ikdienā no mājām uz darbu un atpakaļ. Un tad ir arī garie braucieni, kad noskaņojos un dodos ceļā. Braucu pa Liepāju, pa veloceliņiem. Vienu dienu aizbraucu līdz Pāvilostai un atpakaļ. Nospraužu sev konkrētu mērķi un to izpildu,” pastāsta Aigars.

Vai mērķis ir uzvarēt šajā izaicinājumā? “Ir tāds mērķis, tāpēc arī tā cenšos,” neslēpj Aigars.

“VELO ZIEMAS” TOP10

1. Aigars Aploks 1636,27 km
2. Askolds Gludavs 1444,62 km
3. Jānis Jaunciems 1209,08 km
4. Aigars Kalnītis 1198,47 km
5. Kārlis Dimza 956,80 km
6. Jānis Ašmanis 809,85 km
7. Bruno Buncis 793,82 km
8. Ar velo 747,64 km
9. Imants Priede 738,01 km
10. Laura Pirtniece 650,31 km

(15.decembra statistika)

Foto galerija

21 komentāri

2019-12-25 08:41

Smails: Super. Foršs pasākums, piedalos, patīk.

2019-12-25 09:23

hhfh: Kāda ziema Vienīgi braukt nākas pupaikā

2019-12-25 09:41

Nata: Kāda ziemas velobraukšana!!! Normāls ieildzis rudens. Es neesmu nekāda super velobraucēja, bet pat es turpinu braukt ar divriteni, jo laika apstākļi kā citgad oktobra beigās

2019-12-25 10:06

Interesanti!: Vai "velo ziema" braucēji ir aprīkojuši savus braucamos ar ziemas riepām?

2019-12-25 10:14

Velo: Es pat śipenes uzliku

2019-12-25 10:20

Vai tad: likumdošana paredz ziemas riepas velosipēdiem?

2019-12-25 11:02

> interesanti!: Ar ziemas riepām ar radziņiem nau iespēja braukt jo slīd uz veloceliņa un bruģa, pats ziema braucu ar nikno protektoru kas paredzēts bez ceļam un dubliem ļoti labi tur pat uz ledus.

2019-12-25 11:06

kodeneka: Gribētāju braukt ar riteni būtu daudzkārt vairāk ja būtu kur to riteni glabāt, jo katru reizi riteni uz piekto stāvu neuzstiepsi.

2019-12-25 12:40

просто: велосипедист враг экономики

2019-12-25 12:46

Cimcirimcicī: Viss jau labi,tikai nevajag jukt prātā kā Tulbergai! Populisms un propoganda iet roku rokā!

2019-12-25 13:09

jajajaa: Super!
Arī piedalos, gan velo vasarā, gan ziemā!

2019-12-25 17:25

masterboy: Visu cieņu pedāļminējiem,kas savus aparātus aprīkojuši ar balto mirgojošo gaismu priekšā un sarkano aizmugurē,bet pašiem mugurā zaļā veste. Respect tādiem. Bet pārējiem-pa purnu! Un tas neattiecas tikai uz diennakts tumšo laiku,bet VISU DIENNAKTI.

2019-12-25 17:47

suslis: Blin ,planētas glābējs))))

2019-12-25 20:18

svigzds!: Kur palika mans komentārs, kur aprakstīju, kā ziemas laikā viens šāds veloidiots mana auto priekšā nolika uz muti? Neko tādu te rakstīt nedrīkst?

2019-12-26 04:12

arī velobraucējs: Vai glābt planētu, braucot ar velo, nav pārāk skaļi teikts? Lai paskatās, kādi skursteņi kūp Ķīnas, Krievijas, Amerikas rūpnīcās, raktuvēs, alumīnija lietuvēs, kā deg tūkstošiem hektāru meži un naftas urbumi, kā sprāgst n-to megavatu atombumbas izmēģinājumu poligonos! Tā velobraukšana ir mironim plāksteri pret to visu - viņš pats to nesaprot???

2019-12-26 07:13

to interesanti: iepriekš jau teicu un atkārtošos.Man bija ziemenes ar protektoriem un nācās izmest,jo uz mūsu velo bruģīšiem neder jo nav saķeres.Der tikai braucot pa asfaltu.

2019-12-26 10:50

Glābsim pasauli: Nopirksim smadzenes tiem kas brauc ar velosipēdu pa pilsētu kad uzsnidzis sniegs

2019-12-26 16:34

Neo: Vane .regulari novēroti šādi indivīdi .kas pa apledojušu brauktuvi mēģina noturēt līdzsvaru. Vēlviens paradoks .Ir atsaldēto grupa kas minās pa noslogotu braugtuvi .bet blakus iet velocelš

2019-12-26 17:19

Jēriks: Kas ir "braugtuve" un uz kurieni iet "velocelš"?

2019-12-27 14:44

bende: uz kapiem tukšpauri jārik , pa brauktuvi tikai uz kapiem !!!!

2019-12-29 09:08

: Glābt planētu var katrs. Kaut vai pa pilītei. Bet sēdēt 2 L dīzelītī un teikt, ka šis pasākums un Mārtiņš kas to rīko ir slikti, tad nu gan maigi izsakoties liekulīgi. Iesīksējušie latvietīši, kam aizspriedumi par lietām un to kārtību tiek vārīti ikrīta brokastīs...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz