Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Jaunajiem Liepājas māksliniekiem godalgotas vietas konkursā ”Dizaina arēna 2019”

Jaunajiem Liepājas māksliniekiem godalgotas vietas konkursā ”Dizaina arēna 2019”
22.10.2019 15:36

liepajniekiem.lv

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas Dizaineru savienības konkursa “Dizaina arēna 2019” finālā, vēsta mācību iestāde.

Kategorijā ”Vides dizains” LMMDV audzēkne Līva Blūma no Arhitektu nodaļas ar 2019. gada kvalifikācijas darbu izcīnījusi 1. vietu, savukārt kategorijā ”Lietu dizains” LMMDV audzēknis Mārtiņš Kuncītis no Koku izstrādājumu dizaina nodaļas ar 2019. gada kvalifikācijas darbu izcīnījis 3. vietu.

Pasākumu atklāja LMMDV modes performance, kuras autors ir Apģērbu dizaina nodaļas vadītājs Normunds Vamzis. Tā ir modes un aksesuāru koncepta izstāde, kur dzīvi un reāli manekeni eksponēja LMMDV audzēkņu apģērbu, tekstila, ādas un metāla izstrādājuma dizaina produktus.

Kopumā konkursa finālā no LMMDV iekļuva: kategorijā ”Lietu dizains” audzēknis Mārtiņš Kuncītis (kv. d. vad. Ivars Pilips-Matisons, Guntis Jekste), Larisa Tiļļa (kv. d. vad. Sandra Zāle- Zālīte) un Līva Paula Vilsone (kv. d. vad. Dzintra Budovska), savukārt kategorijā ”Vides dizains” – audzēknes Līva Blūma (kv. d. vad. Gundars Vērpe, Renāte Vīksna) un Kate Māliņa (kv. d. vad. Vineta Trumpeniece, Kristīne Vizbule).

Konkursa dalībnieki ir Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādes un augstskolas, piesakot 2018./2019. mācību gada dizaina izglītības programmu audzēkņu kvalifikācijas darbus.

Kā norāda LMMDV, viens no būtiskākajiem ieguvumiem konkursā ir iespēja savu darbu demonstrēt pieredzējušiem nozares līderiem un saņemt profesionālu viedokli, tādējādi gūstot apstiprinājumu sava produkta konkurētspējai pasaules līmenī. Latvijas Dizaina gada balva ir veids, kā var apzināt šī brīža situācija Latvijas dizainā un būt daļai no šī procesa.

Latvijas Dizaina gada balva ir ikgadējs, nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas dizaineru labākos sniegumus un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību. Šis ir vienīgais konkurss Latvijā, kur var sacensties Latvijas skolas.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli