Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Jaunieši konferencē izzina Baltijas jūras vidi un tās ietekmi uz zivsaimniecību

Jaunieši konferencē izzina Baltijas jūras vidi un tās ietekmi uz zivsaimniecību
Foto: Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola
10.12.2019 13:00

liepajniekiem.lv

No 4. līdz 8.decembrim Pāvilostā norisinājās starptautiskā jauniešu konference ”Zivsaimniecībai ir piemērota tikai veselīga Baltijas jūras vide!”, kuru organizēja Liepājas 15.vidusskolas atbalsta biedrība.

Konferences mērķis bija veicināt dalībnieku informētību par Baltijas jūras baseina ekosistēmu piesārņojuma ietekmi uz zivju skaita un sugu daudzveidības samazināšanos Baltijas jūrā.

Konference pulcēja jauniešus, kurus vieno interese par bioloģiju un, jo īpaši, norisēm Baltijas jūras ekosistēmā. Nometnes dalībnieki, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas un Šauļu Didždvara ģimnāzijas skolēni, teorētiskās un praktiskās nodarbībās izzināja Baltijas jūras baseina ekosistēmu darbības pamatprincipus, aplūkojot ūdens apsaimniekošanas jautājumus Baltijas jūras baseina valstīs kā vienotā eko-reģionā ar tām kopīgajiem upju baseiniem, izzinot Baltijas jūras zivsaimniecības jautājumus un analizējot Baltijas jūras mencu krājuma samazināšanās būtiskākos iemeslus.

Konferencē tika sniegta informācija par Natura 2000 teritoriju tīklu Baltijas jūrā un dabas aizsardzības plānu izstrādāšanu. Dalībnieki arī izzināja Pāvilostas, Ventspils novadu un Kolkas pagasta kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī piedalījās meistardarbnīcā – ”Baltijas jūras baseina zivju uzturvērtība un garšas īpatnības”.  

Nodarbības vadīja Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolotāji Inese Stepko, Anna Galiņa, Viktorija Apse un Kārlis Dovgvillo, Šauļu Didždvara ģimnāzijas skolotājas Sniegina Raubaite, Kristina Urboniene un Dangole Vaičekauskiene, kā arī Zemkopības ministrijas pārstāve Inese Bārtule, BIOR pētnieks Māris Plikšs, biedrības “Baltijas Vides Forums” pārstāves Kristīna Veidemane un Anda Ruskule un Jānis Pētermanis, pārstāvot zv/s ”Kaija” un Latvijas Zvejnieku federāciju.

Jaunieši konferences rezultātus apkopoja atklātā vēstulē Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komitejas pārstāvjiem.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli