Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Jaunieši sacenšas elektronikas jomā

Jaunieši sacenšas elektronikas jomā
Foto: Publicitātes
16.11.2018 16:52

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) Radio elektronikas pulciņa dalībnieki skolotāja Arņa Bača vadībā 15. novembrī devās uz Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti, lai piedalītos pasākumā ”Elektronikas diena 2018”, informē BJC tehniskās Jaunrades metodiķis Guntars Graudiņš.

Pasākuma pirmajā daļā, dalībnieki no dažādām Latvijas skolām un jaunatnes centriem, piedalījās konkursā ”Jaunais elektroniķis 2018”, kur no organizētāju sniegtajiem materiāliem – gaismas diodēm, mikroshēmām, rezistoriem un kondensatoriem, lodēja kuģa modelī integrējamu, elektronisku vadības shēmu. Savukārt skolotāji tajā laikā apguva pedagogu profesionālās kompetences pilnveides semināra programmu ”Aktualitātes elektronikas un robotikas jomas pilnveidei interešu izglītībā”.

Pasākuma otrajā daļā sekoja robotu sacensības “MiniSumo un līnijsekotāji”. Dalībniekiem un interesentiem bija iespēja apskatīt arī elektronikas darbu izstādi, piedalīties interaktīvās, ar dabaszinātnēm saistītās radošajās darbnīcās un nelielā ekskursijā iepazīties ar Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijām.

“FIZMIX” rādīja eksperimentus un stāstīja par fizikas un elektronikas kopsakarībām, “BrainGames” mudināja izkustināt smadzenes ar āķīgām prāta spēlēm, RTU elektronikas klubs demonstrēja savus izgudrojumus, Labratorium.lv iesaistīja bērnus dažādos eksperimentos un “GoSation” iepazīstināja ar virtuālās realitātes spēlēm.

Klātesošajiem arī bija iespēja iepazīt latviešu jaunā uzņēmuma ”Gamechanger Audio” pieredzi, kā ideju pārvērst pelnošā biznesā. Viņu izstrādātais ģitāras pedālis “PLUS Pedal” jau izpelnījies vairāku pasaules slavenu mūziķu atzinību.

Konkurss ”Elektronikas diena 2018” pulcēja rekordlielu elektronikas entuziastu skaitu – 250 bērnus un 50 skolotājus. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības ”Laumiņa” Radio elektronikas pulciņa dalībnieki, starp spēcīgo konkurenci (140 jaunieši) elektronikas konkursā ”Jaunais elektroniķis 2018”, augstākās sarežģītības pakāpes vecuma grupā ieguva godpilno 2. vietu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)