Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauniešu apvienība ”Tēvzemei un brīvībai” aicina uz atceres pasākumu Liepājas muzejā

Jauniešu apvienība ”Tēvzemei un brīvībai” aicina uz atceres pasākumu Liepājas muzejā
“Tēvzemei un brīvībai” organizēts miera gājiens no Airītēm uz Skrundas lokatoru 1988. gada 6. novembrī. (Foto: no Liepājas muzeja filiāles krājuma)
23.01.2020 09:54

liepajniekiem.lv

Sestdien, 25. janvārī, plkst. 15 Liepājas muzeja lielajā zālē jauniešu apvienības ”Tēvzemei un Brīvībai” līdzdibinātājs un vadītājs Normunds Krafts un laikraksta redaktors Raimonds Belts aicina atbalstītājus un citus interesentus uz apvienības laikraksta ”Jaunais Laiks” 30 gadu jubilejas atceres pasākumu, portālu informēja Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” vadītāja Sandra Šēniņa.

1988. gada 25. janvārī desmit Liepājas jaunieši leģendārās Latvijas cilvēktiesību aizsardzības grupas ”Helsinki-86” paspārnē nodibināja jauniešu apvienību ”Tēvzemei un Brīvībai”. Vēlāk apvienība izdeva laikrakstu ”Jaunais Laiks”, kas iznāca no 1990. gada janvāra līdz 1995. gada septembrim. Kopā ir iznākuši 98 numuri, kā arī vairāki pielikumi.

Jauniešu apvienības dibinātāji – Ilgvars Kuncītis, Ilgvars Jēkabsons, Mario Ekards, Aija Ekarde, Normunds Krafts, Guntars Stinka, Didzis Nolle, Igors Suharevskis, Armands Belts un Raimonds Belts – toreiz savā paziņojumā motivēja organizācijas izveides nepieciešamību: cīnīties par to, lai latviešu tautai tiktu nodrošinātas tiesības pašai lemt par savu turpmāko likteni. Cīnīties par Latvijas vēstures patiesu izklāstu, par kultūras un seno tradīciju atdzimšanu un izkopšanu, latviešu valodas attīrīšanu un bagātināšanu, lai katrs cilvēks varētu brīvi izteikt savas domas, arī izmantojot masu informācijas līdzekļus, lai katrs Latvijā dzīvojošais neatkarīgi no tautības mācētu latviešu valodu, cienītu tās kultūru un tradīcijas.

Jauniešu apvienības dibinātāji tolaik iestājās arī par apdzīvoto vietu, ielu seno nosaukumu atjaunošanu, vēsturisko ģerboņu un simbolu atgūšanu, par apkārtējās vides nepiesārņošanu, par kultūras un ētikas normu ievērošanu. Par apvienības pirmo vadītāju ievēlēja Normundu Kraftu.

Apvienība aktīvi organizēja dažādas akcijas, rīkoja Miera gājienus pret padomju militārismu un protesta mītiņus pie kara bāzēm, iestājās par Latvijas pamatiedzīvotāju tiesībām un latviešu valodu, organizēja un piedalījās talkās, sakopa vēsturiskās vietas, ar jauniešu gādību tika atjaunota Oskara Kalpaka piemiņas vieta Ziemeļu kapsētā. Liels darbs tika ieguldīts, lai apzinātu mūsu tautas vēsturi, neatkarības cīņas un Otrā pasaules kara kolīzijas, atmaskotu padomju režīma noziegumus.

Pēc Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” rīcībā esošās informācijas jauniešu apvienība ”Tēvzemei un Brīvībai” Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas atbalsta grupu sarakstā reģistrēta 1989. gada 30. janvārī ar kārtas numuru 143, tobrīd apvienībā bija 50 reģistrēti biedri.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz