Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Jauno mediju mākslas festivāla fokusā – medijpratība

Jauno mediju mākslas festivāla fokusā – medijpratība
Foto: Publicitātes
06.11.2018 12:06

liepajniekiem.lv

No 11. līdz 16.novembrim Liepājā norisināsies ikgadējais jauno mediju mākslas festivāls “iWeek”. Šoreiz festivāla fokusā būs medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, kā arī eksperimentālās filmas, vēsta Maija Demitere.

Pasākumā piedalīsies Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi.

Festivāla nedēļu iesāks Ģimenes diena – darbnīcas par mākslu un tehnoloģijām. Ģimenes dienas notikumi norisināsies svētdien, 11. novembrī no pulksten 10 līdz 16. Interesentiem būs iespēja apvienot jauno mediju tehnoloģijas un latviešu rokdarbu tradīcijas. Dalībnieki profesionālu mākslinieku un amatnieku vadībā apgūs iemaņas darbā ar digitālām un analogām tehnoloģijām – veidojot leļļu un rotaļlietu dizainu, apgūstot mājturības trikus un papildinot izveidotos objektus ar dažādiem sensoriem, gaismām, skaņām. AS ”Latvijas Zaļais punkts” rīkotā Vislatvijas šķiratlona treneres Viktorijas vadībā būs iespēja piedalīties atkritumu šķirošanas stafetēs, kā arī izmantojot jaunākās tehnoloģijas – 3D brilles izstaigāt PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu PET Baltija, un Getliņu poligonu.

Pirmdienas, 12. novembra, programmā ir divas darbnīcas, kurās mākslinieki dalīsies savās unikālās mākslas veidošanas praksēs. Vācu mākslinieks Jans G. Glokners ir izveidojis bioreakoru – līdzīgu tam, kādu izmanto Starptautiskajā Kosmosa stacijā, – kurā viņš audzē sēnes, un pēta enerģijas un resursu apmaiņu kā komunikācijas formu starp dažādām sugām. Inženiera izglītību ieguvušais beļģu mākslinieks Jākobs Remins (Jacob Remin) rādīs dalībniekiem, kā veidot astoņas kanālu skaņas instalācijas telpās.

Pirmdienas vakarā, pulksten 19, notiks izstādes ”Update 1.0” atklāšana (MPLab galerijā, Liepājā, Kūrmājas prospektā 13, 2. stāvā). Maija Demitere atspoguļos nekontrolējamo klimata pārmaiņu laikā aktuālo ilgtspējas problemātiku, Signe Pucena – nemateriālā, vietējā ”vienkāršā cilvēka” kultūras mantojuma saglabāšanu, kas pasaules kontekstā atklājas kā pārsteidzošs un neatkārtojams, – bet mūsdienu datu plūsmas 3D grafikā atveidos Jānis Garančs, un alternatīvu vēsturisko ieraksta tehnoloģiju meklējumu rezultātus interakīvas instalācijas formā prezentēs mediju māksliniece Paula Vītola. Izstāde būs skatāma līdz 9. decembrim.

Vakara noslēgumā ar vieslekciju par spocīgo telpiskā video un virtuālās realitātes estētiku uzstāsies Ķelnes Mediju un mākslas augstskolas (KHM) profesors Žilvins Lils. Mākslinieks izglītību trīsdimensiju datorgrafikā ir ieguvis ASV, un piedalījies vairāku animācijas filmu izstrādē, iegūstot atzinību par tehniskām un radošām inovācijām Volta Disneja u.c. kino studijās.

Nedēļas garumā Mākslas pētījumu laboratorijā norisināsies radošās darbnīcas imersīvas virtuālās vides izstrādē (point-cloud lāzerskenēšanas tehnoloģija) Žilvina Lila vadībā, 360 grādu imersīvas skaņas pasaules izstrādē (ambisonics un binaurālie ieraksti) Arta Kupriša un Māra Dejus vadībā, bet lietuviešu mākslinieka Artūra Bukauska (Arturas Bukauskas) darbnīcā varēs veidot eksperimenālo kino, savukārt indiešu horeogrāfa un režisora Avika Parkūra vadībā varēs eksperimentēt ar paplašināto realitāti, un kopā ar Janu G. Glokneru – veidot savu radio. Darbnīcu rezultātus varēs aplūkot izstādē ”Update 2.0”, kuras atklāšana gaidāma piektdien, 16. novembrī pulksten 18 MPLab pagraba telpās.

Festivālā noslēguma programmā piektdien, 16. novembrī no pulksten 13 līdz 17 norisināsies konference ”Medijpratība – no mediju arheolģijas līdz tehnoekoloģijām”, kurā savus pētījumus prezentēs mediju mākslas un tehnoloģijas nozaru doktoranti. Savukārt piektdienas vakarā no pulksten 21 kultūrvietā ”Kursas Putni” F. Brīvzemnieka ielā 28 skatītājiem atvērta festivāla performanču programma.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli