Pirmdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Jautrība un misēkļi pagrabstāvā

Jautrība un misēkļi pagrabstāvā
19.01.2007 20:09

0

Atslēgvārdi

“Šeit nevar neko prognozēt, var notikt viss…” – tāds ir kluba “Pablo” sauklis. Šovakar ar vērienīgu ballīti izklaides vieta atzīmēs desmit gadu jubileju. Malkojot kafiju un šķirstot fotogrāfijas, viens no kluba saimniekiem RAIVO MEDIŅŠ pakavējās atmiņās, kas tad šajos desmit gados “Pablo” piedzīvots.

Viss sākās ar “Līviem”

Tieši šī leģendārā Liepājas apvienība spēlēja kluba “Pablo” atklāšanā 1996.gada 20.decembrī. “”Līvi” visbiežāk ir spēlējuši klubā, pirmajos gados katru otro mēnesi. Grupas koncerti vienmēr ir ļoti labi apmeklēti,” novērojis Raivo, piebilzdams, ka apmeklētāju rekordu gan uzstādījis cits mākslinieks – dziedātāja Linda Leen. Uz viņas solo albuma prezentāciju 1999.gadā bija ieradušies cilvēku septiņsimt, kuri, lai labāk redzētu savu simpātiju, pat kāpuši uz kluba mēbelēm.

Taču, atgriežoties pie “Līviem, Raivo piemin, ka, sarunājoties ar tās dalībnieku, nu jau aizsaulē aizgājušo Daini Virgu, radusies doma par Latvijas 1.rokkafejnīcas izveidi. “Es ko līdzīgu rokkafejnīcai biju redzējis Zviedrijā, savukārt Dainis sacīja, ka grupai pieder daudzas lietas, ko varētu izlikt apskatei,” atceras Raivo.


Bērnu ballīte ar gulošiem vēju brāļiem

“Pablo” ir uzstājušies dažnedažādi mākslinieki, no kuriem daži kluba īpašniekiem sagādājuši arī raizes. Piemēram, Raivo spilgti atmiņā palikusi “Vēju brāļu ordeņa” jubilejas ballīte Romas dārzā. “Otrajā dienā pulksten 13 tur bija paredzēts pasākums bērniem. Tā kā toreiz ballīti ar vēju brāļiem rīkojām pirmo reizi, nebijām paredzējuši, ka arī nākamajā dienā ap pusdienlaiku viņi tur vēl atradīsies – dažs rokeris saldi gulēja, bet cits žāvēja drēbes. Atceros Igetas Gaiķes izbrīnu sejā, kad viņa ieraudzīja šo skatu.” 

Galvassāpes sagādājusi arī kāda deju grupa, kura uz 2001.gada 1.septembra pasākumu izdomājusi vienkārši neierasties. Arī uz telefona zvaniem tās līderi nereaģējuši. Savukārt negaidītu pārsteigumu reiz sarūpējusi apvienība “Opus Pro”. “Mūziķi piektdienas vakarā piezvana un saka, ka viņi jau brauc pie mums. Biju nolicis klausuli, kad atskārtu, ka “Opus Pro” jāuzstājas tikai sestdien. Atzvanīju, bet mūziķi strikti apgalvoja, ka viņiem bijis sarunāts spēlēt piektdien. Kurš toreiz bija sajaucis laiku, nezinām vēl šodien. Par laimi, varējām vienoties ar grupu, kurai bija jāspēlē piektdien, ka viņi uzstāsies nākamajā dienā,” par misēkli stāsta Raivo.

 


Alus un gaļa allaž topā

“Vispatīkamāk ir strādāt ar grupu “Līvi” un citiem māksliniekiem ar stabilu vārdu, piemēram, Olgu Rajecku, Arni Medni, Lindu Leen. Grūtāk bijis sadarboties ar grupu “A Eiropa”, kā arī ar dažām jaunajām apvienībām, kuras savu nevarēšanu nereti noveļ uz tehniskām problēmām,” sacīja Raivo. Bet viņu vienmēr patīkami pārsteidz komiķi Fredis un Ufo, kuri, būdami Latvijas slavenības, neceļ degunus gaisā, bet pēc pasākumiem vienmēr bažīgi apjautājas, vai visu izdarījuši, kā nākas. Viņi arī neizvirza augstas prasības attiecībā pret ēdieniem un dzērieniem.

Runājot par vēderpriekiem, Raivo stāsta, ka brīžam pieprasīts bijis viskijs, brīžam tekila, brīžam atkal brendijs. Vārdu sakot, kurš alkoholiskais dzēriens ticis skaļāk reklamēts, tas arī pasūtīts. Bet visam pāri alus, gadi gājuši, bet miestiņš allaž bijis pieprasīts. Un to daži mākslinieki pildījuši vēderos bez žēlastības. Savukārt no ēdieniem mūziķiem vienmēr topā bijusi gaļa. “Atceros, ka nelaiķis Aldis Drēģeris, kurš pie mums gan dziedāja, gan spēlēja diskotēku, vienā vakarā izdzēra kādus desmit litrus alu. Bet no ēdieniem viņš uz paplātes uzlika mazliet kartupelīšus un apmēram desmit gaļas ēdienu. Mēs neticējām, ka viņš to visu apēdīs, bet tā tiešām notika,” par mākslinieka lielo apetīti vēl šodien brīnās Raivo.

 

 
Klubā atraisās pat ministri

“Ja pirmos divus gadus klubā bija “Līvu” vilnis, tad pēc tam ļoti pieprasīta bija grupa “Tumsa”, kura tolaik Latvijā vēl nebija tik pazīstama. Bet mums un arī publikai patika viņu dziesmas. Deviņdesmito gadu beigās “Tumsa” “Pablo” spēlēja vismaz reizi trijos mēnešos,” stāsta Raivo, kuram ar šīs grupas dalībniekiem izveidojusies draudzība. Tumsiešiem ir bijusi fotosesija klubā “Pablo” un rokkafejnīcā, kā arī šīs vietas iemūžinātas dokumentālajā filmā “Dzīve kā košums”.

Taču, ja pašķirstītu savus fotoalbumus, “Tumsas” mūziķi nebūtu vienīgās slavenības, kurām atrastos bildes no kluba. “Pablo” par labu vietu izklaidei atzinuši daudzi ievērojami ļaudis, arī ministri. Raivo atceras, ka viens no viņiem, izdaiļojis galvu ar brieža ragiem, kunga prātā kāpis uz skatuves un klātesošajiem apliecinājis savu dziedāšanas un dejošanas prasmi. Par viņa uzveduma kvalitāti aculiecinieki gan labāk klusē.

 


Konkurence nebaida

Klubā un “Pablo bruģī” notikuši ne tikai muzikāli sarīkojumi, bet arī dažādi citi pasākumi. Piemēram, publikai lielu jautrību savulaik sagādājusi modeļu aģentūra “Vacatio”, kuras vīriešu dzimtas modeļi liepājniekiem reklamējuši arī bārdas putas, izraibinot ar tām ne tikai savas, bet arī skatītāju sejas. Liepājas ļaudīs un pilsētas viesos savulaik interesi raisījušas arī jaunās grupas, kuras laikā, kad norisinājās festivāls “Liepājas dzintars”, pa dienu uzstājās “Pablo bruģī”. Ne mazāk cilvēkus piesaistījušas vabolītes, kuras bija apskatāmas vietā, kur tagad slejas Latvijas 1.rokkafejnīca.

Raivo stāsta, ka vienmēr cītīgi arī piedomāts, kā reklamēt kluba pasākumus. Piemēram, Ainara Mielava albuma “Garastāvoklis” prezentācijas koncerta reklāma skanēja arī tramvajā, kas pagājušā gadsimta 90.gados nebija ne ierasti, ne arī lēts prieks. Reklāmas devēji sākotnēji raizējušies, vai šis triks atmaksāsies. Bet cilvēku uz koncertu bijis tik daudz, ka bija jāsāk nopietni domāt par izklaides vietas paplašināšanu. Un pēc laika radās Latvijas 1.rokkafejnīca, kura no vienstāva ēkas pārtapa par divstāvu, pēc tam uzradās “Zvaigžņu dārzs” un tagad arī “Slavas aleja”….

“Prieks, ka desmit gadu nostrādāts. Pa šo laiku klubā “Pablo” mainījusies publika, dziesmu repertuārs, daudzas grupas nākušas no jauna, citas beigušas pastāvēt. Ir gandarījums, ka nav bijuši tukšuma periodi, kad mēs nezinātu, ko pasākt. Mēs esam baidīti, ka tad, kad atvērs citus klubus, mums klāsies grūtāk. Bet tā nav. Un mēs vienmēr esam bijuši par konkurenci,” uzsver Raivo.

Foto no Raivo Mediņa personīgā arhīva

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”
 

 

17 komentāri

2007-01-20 09:50

ha ha !: u bļin cik var reklamēt? Mediņi - cik samaksājāt lai katru dienu jūs te aprunā?fonteins vienalga par jums labāks ,loši!

2007-01-20 10:13

Lx: Vajadzētu padomāt kā varētu aizklapēt ciet to Pblo

2007-01-20 10:28

mr.k: dzertuve urlu atsadeettajiem praatinjiem...

2007-01-20 10:57

skumīgā: pablo galīgi garām ir, žēl ka Liepājā nav feinu klubu kur atpūsties...

2007-01-20 12:04

aaa: vempt gribaas par to pablo, maksas wc, ilgo gaidiishanu, apsargiem utt

2007-01-20 13:31

mamis: Un kurš tad Fonteinu gribēja aizklapēt......Viņ i par konkurenci ..HA HA HA Jūs jau esat beigu sākumā ....

2007-01-20 13:32

čabata: Bet neviens jau nespiež jums iet uz to Pabli! Tā ir katra brīva izvēle. paši loši eat, kas te noliek pabli!!!!

2007-01-20 14:16

bbb: čabata, tev laikam vairaak par 16 nav:))un kur te briiva izveele???Mediņi jau neļauj ienaakt jaunam klubam Liepājā un taādēļ nav jau ar ko izveeleeties. vieniigaa iespeeja braukt uz Klaipeedu vai Riigu!

2007-01-20 14:53

if...: Ko pukstat - uztaisat pashi savu klubu! Nu, jezus - neviens tak jums tur neliek iet, ja nepatik!!!

2007-01-20 15:53

Labais: Pareizi prognozē MAMIS, Pablo pagrims, bet Roķenei būd bīstams konkurents, jo Fonteins drīz atklās superīgu mūzikas klubu promenādē. Tur notiek vērienīgi iekārtošanas darbi augstākajā līmenī. Fonteins ir pats mūziķis, pietam bagāts un mūzika jau tagad tur ir daudzveidīgāka un labāka. Ne velti tur bruac labākie gan no Rīgas, gan ārvalstīm. Pie tam tur neviens apmeklētājus prerīgi nešmai uc, krutku nedod, bet cauru diennakti var dabūt pat siltu ēdienu. Publika demokrātiska - jauni un veci.

2007-01-20 16:59

mth: uz to lindas rekordpasakumu laikam biju, tas nekas ka biezji neeeju

2007-01-21 19:36

***: Tieshi taa...curaaa virsuu un nekauniigi saka, ka lietus liist!!! :@Nevienu vini negrib ielaist, ne Fonteinu gribeeja, ne ariii 4bkreklus, ko viniem arii izdevaas neielaist... :(

2007-01-21 20:39

Liepājnieks: Paldies Mediņi! Liepājas centrs "PIETAISĪTS" , pludmale arī, tagad kārta domei!!!!

2007-01-21 20:41

Apmekletaja: Beidziet par gaumi jau nestridas :) Citam patik mate citam meita, citam kleita :)))

2007-01-22 12:05

I.K.: Neesmu bijusi Fonteinā, bet Pablo vienalga nepatīk, piesmēķēts tā, ka acis cērt! Un ja vēl gribas čurāt tā, ka acīs cērt, tad ...Nu neiešu tur vairāk!

2007-01-28 22:00

:): kaukastraks - atkalletiņšletiņuknā bā ...pffff

2009-07-27 18:13

q: Ok, Pablo tiešām piesmēķets, tikai tā iemesla dēl neeju, taču kad iegāju Fontein, kaddrīz izvēmos, no pretīgās smakas, tur ir vēl trakāk.

Bet Raivo gan smuks:)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz