Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jo atšķirīgāki, jo interesantāks rezultāts

Jo atšķirīgāki, jo interesantāks rezultāts
29.06.2007 19:12

0

Atslēgvārdi

Kopš kluba “Fontaine Palace” atvēršanas katra mēneša pēdējā sestdienā notika pasākums “Flashlight”, kurā koncertus sniedza četras līdz sešas Latvijas jaunās grupas. Kopš 2006.septembra “Flashlight” no vienkārša koncerta pārtapa konkursā, kas norisinājās astoņus mēnešus pēc kārtas. No katra “Flashlight” koncerta viena grupa tika izvirzīta pusfinālam un tālāk finālam (2.pusfināls notiks 29.jūnijā, bet fināls – 30.jūnijā). “Flashlight” uzvarētāji varēs uzstāties uz “Fontaine Festival” lielās skatuves, kā arī ierakstīt albumu, kuru pēc tam izdos “Fontaine Palace”.

Šoreiz iepazīstinām ar divām mūspuses grupām, kas arī uzstāsies “Fontaine Festival”, kas notiks 20. un 21.jūlijā.

Par ziliem vaļiem un kefīru nedzied

Uz “Fontaine Festival” “Flashligt” skatuves kāps Liepājas grupa “Coming Soon”, kas jauno grupu konkursā uzvarēja janvārī. Apvienība, kurā darbojas Uldis Kalns (vokāls, ģitāra), Roberts Dinters (ģitāra), Kristofers Dāvids Knesis (taustiņi), Kārlis Peterlevics (bass) un Ēriks Hanzovskis (bungas), par savas dibināšanas datumu uzskata 2006.gada 29.jūliju, kad Latvijas 1.rokkafejnīcā notika viņu pirmā uzstāšanās.

Roberts pastāstīja, ka pirms tam viņam ar Kristoferu, ar kuru agrāk bija spēlējis grupā “Gospital”, radās doma nodibināt kristīgo grupu. Pēc laika Kristofers kompānijā paaicināja čellistu Kārli, ar kuru viņš savukārt bija sadarbojies grupā “First Aid”. Grupā nomainījās trīs bundzinieki un trīs solisti, līdz nejaušs gadījums blici papildināja ar pašreizējo vokālistu. Braukdams no Liepājas uz Grobiņu, Roberts ieraudzīja stopojam pazīstamu džeku – Uldi, kuru aizvedis līdz viņa dzīvesvietai Kuldīgai un, kopā apskatīdami dažādas iecienītas vietas, sarunājuši, ka ceļabiedrs turpmāk kļūs par grupas solistu. Kolēģi norāda, ka Ulda kā vokālista pluss ir arī tas, ka viņš spēlē ģitāru. Kā pēdējais “Coming Soon” pievienojās bundzinieks Ēriks.

Roberts raksturoja, ka katrs grupas dalībnieks ir citādāks, katram ir atšķirīga muzikālā gaume, tādēļ, lai nonāktu pie viena kopsaucēja, mēģinājuma laikā dažreiz pat izceļoties strīdi, asas diskusijas. Taču tas esot tikai ieguvums, jo tādējādi rodas interesantāka, daudzveidīgāka mūzika. Šī iemesla dēļ mūziķi arī nevarēja konkrēti pateikt, kādu mūzikas stilu pārstāv.

Pašlaik grupas kontā ir apmēram stundu gara, pašu mūziķu sarakstītu dziesmu programma. Studijā “FM Sound Studio” ierakstītas divas dziesmas – “Indians “, kas bija dzirdamas radio “SWH” raidījumā “Priekšnams” un ir noklausāmas portāla draugiem.lv mūzikas sadaļā. Turpat varēs dzirdēt nesen ierakstīto skaņdarbu “Nē!”. Grupa izpilda dziesmas gan latviski, gan angliski. Runājot par dziesmu vēstījumu, Kristofers stāsta, ka viņi dzied par nopietnām lietām, par kurām cilvēkiem vajadzētu vairāk padomāt: “Par sviestmaizēm, ziliem vaļiem un kefīru nedziedam.”   

Ar savu daiļradi liepājnieki jau četras reizes priecējuši kluba “Fontaine Palace” apmeklētājus, divas reizes uzstājušies klubā “Depo” Rīgā, tāpat piedalījušies pasākumā “Nokia Extreme Andrejsalā”, spēlējuši skolu sarīkojumos un citviet.

Tiem, kas vēlas dzirdēt šo muzikālo apvienību, 29.jūnijā jādodas uz “Fontaine Palace”, kur notiks konkursa “Flashlight” pusfināls un uz minēto “Fontaine Festival”. Vēl jaunajiem māksliniekiem 6.jūlijā iecerēta filmēšanās Baltijas jauno mūziķu topam “Nokia Open Stage”. Kristofers pašlaik arī apzina, kādos sarīkojumos un festivālos viņi vēl varētu vasarā piedalīties.

Par debijas albumu “Coming Soon” pagaidām nedomājot, jo vispirms jāiegūst atpazīstamība. Bet, kas zina, varbūt viņi uzvarēs konkursā “Flashlight” un balvā iegūs iespēju ierakstīt albumu.

Vairāk par grupu “Coming Soon” varat uzzināt viņu mājaslapā www.comingsoonmusic.com.   

Grupa “Coming Soon” pastāv nesen, bet tai jau ir visai gara pašsacerētu dziesmu programma.

Galvenais, lai pašiem patiktu

Edijs Ziediņš (vokāls), Mārtiņš Kuzmins (bungas), Valdis Skarevičs (ģitāra) un Mārcis Gegusts kopā uzstājas gandrīz divus gadus. Doma par grupas dibināšanu mūziķiem, kuri jau no bērnības mācījās spēlēt kādu instrumentu, bija radusies krietni agrāk, taču nebija mēģinājumu telpas, lai uzsāktu darbošanos. 2005.gada oktobrī viņiem izdevās atrast vietu mēģinājumiem Durbes Kultūras namā. No tā brīža jaunie censoņi radījuši vairāk nekā desmit dziesmu, kas veido aptuveni četrdesmit minūšu garu programmu. Par dziesmu tekstiem gādā solists Edijs, bet mūzika top kopā, improvizējot mēģinājumos. Līdz šim “Well Set” Liepājas studijā ierakstījuši vienu dziesmu – “Shock the Schooter”, kuru var novērtēt interneta portālā draugiem.lv. Jauniešiem ir doma ierakstīt arī pārējās dziesmas, taču pagaidām ieceres īstenošanai pietrūkst gan laika, gan naudas.

Mārtiņš norāda, ka viņi katrs grupā ir ar atšķirīgu gaumi, tāpēc savā spēlētajā hardcore mūzikā iepin vēl citus mūzikas stilus, radot interesantāku skanējumu. Lai arī grupas pārstāvētais stils Latvijā nav īpaši populārs, mūziķi par to nebēdā, jo muzicēšanu viņi uzskata par hobiju, atpūtu un lielākoties spēlē savam priekam. Taču tas nenozīmē, ka viņiem nav savu fanu. Arī ar uzstāšanos neesot problēmu. Ja vien ir vēlēšanās, var pieteikties dažādiem festivāliem, uz kuriem tad apvienības atlases kārtībā tiek uzaicinātas. Grupa “Well Set” plāno, ka varētu parādīt sevi nekomerciālās mūzikas festivālā “Zvērs” un pasākumā “Fano Fests”. Viņi jau saņēmuši uzaicinājumu mēneša beigās piedalīties Alūksnē festivālā “Sutas balss”, kur varētu uzstāties ar instrumentālo programmu, jo solists tajā laikā nebūs Latvijā. Līdz šim “Well Set” ir spēlējuši konkursā “Flashlight”, kur oktobrī tika atzīti par labākajiem, klubā “Depo”, Durbes Kultūras namā un citviet.

Mārtiņš Kuzmins un Valdis Skarevičs ar pārējiem grupas biedriem muzicēšanu uzskata par labu atpūtu.

“Flashlight” ikmēneša uzvarētāji, kas izcīnījuši tiesības uzstāties festivālā:

septembris – “Barrel” (Skrunda);
oktobris – “Well Set” (Durbe);
novembris – “Lietotas mēbeles no Holandes” (Rīga);
decembris – “Ability” (Rīga);
janvāris – “Coming Soon” (Liepāja);
februāris – “Jaialai” (Rīga);
marts – “The Snips” (Rīga);
aprīlis – “Predict” (Jelgava).

*Pirmajā pusfinālā uzvarēja grupa “Barrel”.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz