Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā ar motociklu 36 stundās nobraukt 2550 kilometrus?

Kā ar motociklu 36 stundās nobraukt 2550 kilometrus?
12.07.2009 07:01

Atslēgvārdi

Liepājas motokluba “Vētras putni” biedri Juris Veidmanis, Valdis Knapšis, Arno Iesalnieks un viņu līdzbraucējas Māra Veidmane un Inga Siliņa šovasar īstenojuši motobraucēju aprindās vienu no pārbaudījuma braucieniem – 36 stundās jānobrauc 1500 jūdzes jeb 2414 kilometri.

Reāli noripoto kilometru bijis vēl vairāk – 2550. Šādu braucienu tradīcija ar dažādu distanču garumu aizsākusies un joprojām ir populāra Amerikā.

Šī tradīcija Kurzemes pusē aizsākās jau 2007. gadā, kad Juris, Māra un Arno kopā ar citiem domubiedriem motobraucējiem piedalījās savā pirmajā izturības braucienā – 1000 jūdzes 24 stundās. Arī tas nebija nekāds vienkāršais piedzīvojums. Pēc tam no Amerikas motobraucēju organizācijas “Iron Butt Association” saņemti sertifikāti, ka viņu veikums oficiāli reģistrēts. Nu jau uz Ameriku aizceļojuši trīs vētras putnu un divu viņu līdzbraucēju dokumenti par nākamo izpildīto pārbaudījumu – 1500 jūdzes 36 stundās. Reāli tas nozīmēja 36 stundas pēc kārtas visu laiku būt uz motocikla, lai iekļautos laikā un nobrauktu tieši 1500 jūdzes, ne metru mazāk! Motociklistam tas ir ļoti nopietns fizisks un arī morāls pārbaudījums.

Juris Veidmanis bijis tas, kurš aizvadītā gada nogalē sācis musināt uz šādu braucienu, sakot, ka ir jābrauc, lai “ar piepēm neapaugtu”. Arno Iesalniekam kluba biedra ierosinājums vairs nedeva miera, un viņš ķērās pie brauciena plānošanas. Tagad visi pieci saka, ja nebūtu bijis rūpīgi izstrādātā maršruta plāna, kur un cikos jābūt, kurā degvielas uzpildes stacijā jāielej degviela, tad diezin vai viņi spētu izpildīt nosacījumus. Brauciena starta sākums bija Aizputē, tad Liepāja, Klaipēda, Viļņa, Ukmerge, Rēzekne, Jēkabpils, Alūksne, Sigulda, Narva, Tallina, Salaspils, Ventspils, Grobiņa, Saldus, Kuldīga, Aizpute, Liepāja. Lai ceļā pavadītā nakts būtu pēc iespējas īsāka un gaišāka, izvēlēts pilnmēness un laiks pirms Jāņiem.

Tā kā Valdis bija grupā vienīgais smēķētājs, tad tagad visi smaidot atceras, ka pēc brauciena sākuma kolēģis pirmo cigareti izsmēķējis tikai pēc 26 stundām, tas ir, kad bija nobraukti jau 1900 kilometri. Līdz tam bijušas tikai īsas apstāšanās, lai ielietu degvielu un tūlīt atkal ceļā. Pirmā garākā, neplānotā apstāšanās bija pēc šiem 1900 kilometriem, kad varējuši, kā paši teica, “ēdamo normāli apēst, nevis tikai aprīt, kā līdz tam”. Jo tad jau bija skaidrs, ka varēs iekļauties noteiktā 36 stundu laikā un nobraukt distanci.

Lai arī ir vasara, pusotrā diennaktī piedzīvojuši neticamas laika pārmaiņas. Pie Kauņas pamatīgu lietu un krusu, naktī Igaunijā termometra stabiņš vairākas stundas rādījis 0 grādu. Tad igauņu zemē uznākusi tāda migla, ka priekšā braucošā motocikla gabarīta lampa gandrīz nav bijusi saskatāma. Bijusi arī saule, kas nav sildījusi. Kā paši smejas, laikam jau tādēļ, ka, naktī braucot, neiedomājami pārsaluši. Galu galā pavisam neilgi pirms atgriešanās mājās Latvijā bijis tik stiprs lietus, ka sauss nepalicis nekas. Varbūt vienīgi mati zem ķiveres.

Kas bija labākais šajā braucienā? Inga teica: “Prieks, ka mēs to izturējām!” Arno: “Prieks, ka izturēja tehnika.” Juris: “Pēc tik nopietna pārbaudījuma skaidrs, ar šiem cilvēkiem var iet izlūkos!” Māra: “Pārliecinājāmies, ka, lai neaizmigtu, tiešām palīdz melnā šokolāde, Ķīnas zaļā tēja un kokakola.” Valdis: “Prieks par sevi un pārējiem, ka viss izdevās un izpildījām ieplānoto.” Tagad gan esot tāda kā tukšuma izjūta, jo šo pārbaudījumu – 1500 jūdzes 36 stundās – motobraucēji var uzskatīt par griestiem triju Baltijas valstu teritorijā. Amerikas motobraucēju īstenotās citas šādas sacensības ar laiku un nobrauktajām jūdzēm pie mums praktiski nav īstenojamas, protams, ja nepieķer klāt Eiropu. Bet tas jau būs cits stāsts…

Daiga Lutere,
“Kurzemes Vārds”

 

Foto tapis brauciena laikā. No kreisās Arno, Inga, Māra, Juris un Valdis. Un viņu uzticamie motocikli: “Kawassaki-GTR 1000”, “Kawassaki-Clasic Tourez” un “Honda-Transalp”.

13 komentāri

2009-07-12 11:18

stīvais: Nu tur i ko močīt! Sanāk vidējais ātrums ap 70 km/h. Vai tas ir varams braucot ar atlautajiem 90?

2009-07-12 20:31

brumis: Dzels pakaļas ..super

2009-07-12 21:49

m: dumji ir neredzeet neko citu atskaitot shosejas. bet nu taa ir katra pasha izvele par ko kaifot un atdot energjiju. vinjiem tas varbuut augstaakais eiforijas punkts un citiem to nesaprast

2009-07-13 08:48

to m: nu intelektualak ir sedet neta,lasit rakstus par kuriem pec tam nav kam pat pastastit ...

2009-07-13 14:05

vārds: Piekrītu, truli braukt nekur neapstājoties un neko neredzot, lai pēc tam lielītos, ka pakaļa no dzelzs.

2009-07-13 14:19

sarmīte: SUPER! Ja nākošajam braucienam vajadzīgas vairāk jūdzes, brauciet ciemos pie manis!Atpūtas programma un uztankošanās gan močiem gan pašiem-garantēta! Malači!!!

2009-07-13 18:57

gun4is: truli ir sedeet netaa un gudri dir.t!!!malaci!!!

2009-07-28 12:54

stīvais 2: http://www.ironbutt.com/ridecerts/

Tad kāpēc mēs vispār cenšamies kaut ko sasniegt, ja viss sasniegtais tik un tā ir bleķis? Pirms kritizēt citus, vai jūs esat pamēģinājuši kaut ko no tā visa.... Katram sava romantika. Vienam patīk māte, otram- meita, trešam- kleita, ceturtais nesmādē abas.... un tāpēc mēs visus varam droši noriet!

2009-08-09 21:14

ncGBChzvV: kpzmkflm dkkqpcih cemmcxiu

2011-01-30 20:27

leewais: Mums nevienam nekas nav jāpierāda, mēs paši zinām kas esam!!! Un ticiet vai nē- mums tas izdodas!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz