Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā izdevīgāk: īrēt dzīvokli vai dzīvot “kojās”?

Kā izdevīgāk: īrēt dzīvokli vai dzīvot “kojās”?
29.08.2010 07:03

Tiem, kas ar šo gadu uzsāks studenta gaitas, jādomā arī par to, kur dzīvot, ja izvēlētā izglītības iestāde neatrodas tuvu mājām un ja nav pie kā apmesties – augstskolas piedāvātajās dienesta viesnīcās vai sameklēt un īrēt dzīvokli.

Apkopojot informāciju, šķiet, ka pēdējais variants tomēr ir izdevīgāks.

Vienā jāmaksā Ls 16, otrā – Ls 34

Liepājā ir divas augstskolas, kas saviem studentiem piedāvā dienesta viesnīcas – Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāle un Liepājas Universitāte. Salīdzinot cenas, jāsaka, vairāk naudas paliks to maciņos, kas būs izvēlējušies augstāko izglītību iegūt RTU, jo par divvietīgu istabiņu no studenta tiek prasīti Ls 16, bet Liepājas Universitātē – Ls 34.

Liepājas Universitātē pastāv arī izvēles iespējas. Lētāk sanāks, ja izvēlēsies dzīvot pa trim vai četriem. Tad no cilvēka tie būs Ls 25 mēnesī. ”Gluži tā nav, ka viena istabiņas cena ir Ls 75, bet tuvu tam, jo ietilpst izmaksas par komunālajiem maksājumiem – siltumu, ūdeni utt. Salīdzinot ar Latvijas Universitāti, mums cena ir zemāka. Tur no cilvēka tiek prasīti Ls 32,” salīdzina Ganību ielas 36/48 dienesta viesnīcas administratore Ginta Dzērve.

Studenti istabiņā var dzīvot arī vieni, taču summa attiecīgi būs lielāka: Liepājas Universitātes kojāsLs 62, bet RTULs 37. ”Parasti pirmkursniekiem nepiedāvājam dzīvot vieniem. To izbauda vecāko kursu studenti,” norāda G.Dzērve. Arī RTU kopmītnēs ir studenti, kas nevēlas savu telpu dalīt vēl ar kādu.

Kopumā Liepājas Universitātes dienesta viesnīcā vietas ir aptuveni 200 studentiem, un šobrīd brīvu vietu nav. Ja pietrūks, tad studenti tiks izmitināti viesu istabās, kur līdz šim apmetās nepilna laika studenti, kursu dalībnieki un viespasniedzēji. ”Ir daļa studentu, kas drīz vien izlemj, ka nevēlas šeit dzīvot un ka īrēs dzīvokli, bet, ja situācija iegrozīsies tā, ka visi paliks, tad kādu viesu istabu noziedosim,” plānojusi G.Dzērve. Atgādinām, ka kādreiz Liepājas Universitātei bija trīs dienesta viesnīcas, taču pirms vairākiem gadiem līdzekļu taupīšanas nolūkos divas no tām likvidētas un tiek izmantotas studiju procesam.

Savukārt RTU ir kopmītnes gan profesionālās vidusskolas audzēkņiem (240 vietas), gan augstskolas studentiem (24 vietas). Uz jautājumu, vai studentiem vietas nepietrūkst, RTU darbiniece Raisa Demeško atbildēja noliedzoši, jo bieži vien studijas turpina tie paši, kas sākuši kā profesionālās vidusskolas audzēkņi, un pa šo laiku ir atrastas dzīvesvietas kaut kur citur pilsētā.

RTU Liepājas filiāles dienesta viesnīca atrodas Vānes ielā 4, kur studentiem pārsvarā ir atvēlētas telpas nama pirmajā stāvā, un parasti vienā istabiņā dzīvo pa divi. Interesanti, ka vidusskolēniem par dzīvošanu kopmītnēs tiek prasīti tikai seši lati. ”Mēs nevaram prasīt vairāk, nekā viņi saņem stipendijas,” paskaidroja R.Demeško.

Sanāk arī dzīvoklim

Papētot dzīvokļa piedāvājumus portālā liepajniekiem.lv, jāsaka, ka par to summu, kas tiek prasīts par istabiņu dienesta viesnīcā, var noīrēt mājvietu arī pilsētā, protams, sametoties kopā pa trim vai četriem. Un šādā veidā izvairoties no plānām sienām, skaļas mūzikas pulksten trijos naktī, nelūgtiem ciemiņiem, respektīvi, no tā, kas ietilpst jēdzienā – koju dzīve.

Protams, cenas atšķiras pēc dzīvokļu kvalitātes, piedāvātajām ērtībām un to, kādā rajonā tas atrodas. Piemēram, divistabu dzīvoklis Laumas rajonā uz ilgu laiku tiek izīrēts par 60 latiem (visām minētajām summām vēl jāpieskaita komunālie maksājumi, t.i., par siltumu, ūdeni, apsaimniekošanu, atkritumiem utt. – aut.piez.), bet ziemā – par 30 latiem. Ezerkrastā divistabu dzīvoklis ar skatu uz ezeru tiek piedāvāts izīrēt par 50 latiem, Jaunliepājas rajonā vienistabas dzīvoklis ar ērtībām, bez mēbelēm par 30 latiem, ziemā – 15 latiem. Savukārt dienvidrietumu rajonā, pie tirdzniecības centra ”baata”, divistabu dzīvoklis – par 50 latiem, bet pilsētas centrā daļēji mēbelēts divistabu dzīvoklis pieejams par 100 latiem.

Jāpiebilst, ka agrāk papildus samaksa no Liepājas Universitātes studenta tika prasīta par dažādu elektroierīču izmantošanu savā istabiņā – ledusskapi, elektrisko tējkannu utt., kas sastādīja, lai arī nelielus, bet tomēr izdevumus. Taču šobrīd tā vairs neesot. ”Par veļas mazgājamās mašīnas lietošanu ir jāmaksā viens lats par reizi, kā arī, ja tiek izmantota gultas veļa – divi lati par katru nomaiņu,” piebilst G.Dzērve. Savukārt RTU dienesta viesnīcā papildus tiek prasīta tikai maksa par internetu – viens lats.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz