Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Kā pašam izveidot diegu bumbiņu virteni?

Kā pašam izveidot diegu bumbiņu virteni?
Foto: no Vinetas Groses privātā arhīva
19.12.2016 08:59

liepajniekiem.lv

Diegu bumbiņu virtenes lieliski papildina mājas interjeru, ar tām var rotāt plauktus, palodzes, gultas malu vai spoguļa rāmi. Kā apliecina liepājniece Vineta Grose, pagatavot šādu virteni nav nekas sarežģīts, un ar procesu iepazīstina soli pa solim. Savu komplektu var pagatavot tādās krāsās, kādas vislabāk patīk, iedrošina rokdarbniece. Arī pēcāk izrotāt bumbas, piemēram, ar pērlītēm.

Vinetai rokdarbi patīk. “Adu, tamborēju, veidoju kartītes,” viņa uzskaita, “esmu šuvusi meitas lellēm garderobi, bet sapnis ir padziļinātāk apgūt šūšanas procesu, lai varētu sev ko uzšūt, un ne tikai.” Ideju esot daudz, bet pietrūkstot laika to īstenošanai. “Man arī nepatīk sēdēt pie viena, kļūst garlaicīgi. Tad nu skatos idejas. Jau kaut kas top uz Valentīndienu un Lieldienām!” atklāj liepājniece.

“Man ļoti patīk mobilā aplikācija “Pinterest”. Tur idejas ir miljoniem! Un, ja grib, tad var,” uzskata Vineta. Pinterestā ļoti esot iepaticies no diegiem, baloniem un līmes uzmeistarots sniegavīrs, un Vineta ķērusies pie darba. Tapuši 10 eksemplāri, ko arī internetā izdevies veiksmīgi pārdot. “Ātri izķēra,” smaidot atminas rokdarbniece. Sākusi veidot arī eglīšu mantiņas un rotājumus tādā pašā tehnikā. Tā kā tuvojas Ziemassvētki, radusies doma mīļos apdāvināt ar nu jau slavenajām diegu virtenēm. Domāts, darīts!

“Katru reizi, kad tinu bumbiņas, gudroju, kā būtu labāk, ērtāk un ātrāk. Ir jāpacenšas, lai bumbiņas taptu vienādas, tas nav viegli.

Iesaku balonus sapūst uzreiz tik, cik būs vajadzīgs,” zināšanās dalās V.Grose. “Pēc vairākām reizēm, – kā fabrikā! Būsiet piešāvušies!”

Vineta atminas, ka pētījusi, kādu diegu izvēlēties. Tīt varot no jebkura – akrila, lina, sintētikas, vilnas, šujamdiega utt. “Jo biezāka dzija, jo vairāk vajadzēs līmes,” brīdina rokdarbniece. “Mans iecienītais ir tambordiegs “Alize Forever Simli” 50 grami ar spīdumiņiem. No kamoliņa man sanāk 10 bumbiņas. Tinu pēc izjūtas, nu jau acs ir piešauta!”

Sadabūt lampiņas Liepājā neesot viegli. Īpaši svētku laikā, – izpirktas. Arī tikt pie baloniem esot grūti, teic Vineta. “Nu jau esmu iemācījusies nebūt izšķērdīga un izmantoju balonus atkārtoti.” Vineta izmanto saucamos ūdens balonus, kā arī 1l pudelē universālo PVA līmi, ko vēl atšķaida ar nedaudz auksta ūdens. “Žāvēšanai laimīgi ir tie cilvēki, kuriem ir krāsns vai kamīns, kā manā gadījumā. Tad process ir ļoti ātrs, divas līdz trīs stundas, un gatavs.”

Vineta smejoties izstāsta arī par kādu amizantu gadījumu: “Vakarā biju satinusi bumbiņas, ko uz nakti noliku žāvēt. Pēkšņi naktī tā sāka šaut, ka gultā rados sēdus! Lai saglabātu ģimenei un sev miegu, vairs tā nedaru. Jo žūstot balons no līmes lec nost, radot šausmīgu skaņu.”

Diegu virtenes tīšanas process soli pa solim

1.Nepieciešamie materiāli – diegs, baloni, PVA līme, trauks, lampiņas.

2. Līmi lej traukā, nedaudz pielej arī aukstu ūdeni, samaisa.

 

3. Līmē iemērc visu diega kamolu. Kamēr diegs savelkas, piepūš balonus.

 

4. Tīšanas process.

 

5. Žāvēšana. Var izmantot birstes kātu un veļas klamburus.

6. Kad diegi izžuvuši, sāk sprakšķēt un ir cieti, balonus ņem ārā.

 

7. Stellē kopā. Caurumiņā ieliek lampiņu un virsū ar karsto līmi uzlīmē bantīti.

8. Gatavs!

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli