Piektdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Kabarē meitene bez iedomības spožuma

Kabarē meitene bez iedomības spožuma
29.02.2008 18:27

0

Atslēgvārdi

Ilggadējais jauno dziedātāju konkurss “Kā māku, tā maunu” ir pašu liepājnieku radīts produkts. Tajā piedalās daudzi talantīgi jaunieši, no kuriem kāds pēc laika iemirdzas pat uz lielajām skatuvēm, piemēram, dziedātāja Chilli, vai arī ir ceļā uz popularitāti, atzīšanu, kā ZAIGA TAPIŅA. 19 gadu vecā jauniete pērn piedalījās konkursā, bet šogad jau bija žūrijā un uzstājās kā viesmāksliniece. Daudzi droši vien nemaz nezina, ka viņa ir pašmāju meitene, kura tagad iekaro galvaspilsētu un ar skatu ir vērsta uz ārzemēm.

Laimējas ar pedagogiem

“Vienmēr cenšos uzsvērt, ka esmu dzimusi un augusi Liepājā. Mācījos Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā un Emila Melngaiļa mūzikas skolā,” stāsta Zaiga. Gadus trīs meitēns apguvis vijoles spēli, līdz, saskatījies dažādus koncertus, arī “Mikrofona aptaujas” sapratis, ka dziedāšana tomēr ir tuvāka. “Dziedu jau no trīs gadu vecuma. Liepājā mamma mani aizveda uz privātskolu “Varavīksne”, kur mācīja zīmēt, dejot un dziedāt. Tur arī sākās manas muzikālās gaitas,” saka Zaiga, kura jau agri sāka piedalīties dažādos dziedāšanas konkursos, piemēram, “Mikipelē” un “Olgas disenītē“.

Jau devīto gadu Zaiga dzīvo Rīgā, tur viņa pērn absolvēja Āgenskalna ģimnāziju. Šo gadu jauniete no mācībām paņēmusi brīvu, lai sevi pilnībā varētu veltīt mūzikai. Un tā Zaigas dzīvē spēlē lielu lomu. Savu talantu aktīviste slīpējusi pie vairākiem labiem pedagogiem. “Kad sāku mācīties Āgenskalna ģimnāzijā, mūzikas skolu Liepājā pametu, jo bija grūti to apvienot ar mācībām jaunā vietā, pie kuras bija jāpierod. Tad izlasīju, ka Arnis Mednis dibina popmūzikas studiju. Tur mācījos kādus piecus gadus,” stāsta Zaiga. Viena no pasniedzējām bija Ance Krauze. “Pie Ances man gāja ļoti labi, viņa man iemācīja pamatu, kas jāzina, izpildot popmūziku, un atvēra manu balsi. Ance ir ļoti jauks cilvēks, pret mani vienmēr izturējusies sirsnīgi. Tas tiešām bija liels ieguvums, ka varēju pie viņas mācīties,” patīkamās atmiņās kavējas Zaiga. Kad Mednis savu studiju slēdzis, apņēmīgā jauniete meklējusi sev jaunu muzikālo pedagogu un liktenis viņu saveda ar Olgu Rajecku.

“”Olgas disenītē” esmu piedalījusies divus gadus. 2004.gadā ieguvu pirmo vietu. Toreiz Olga jau pirmajā atlases kārtā pienāca pie manis un izteica komplimentu par manu dziedājumu,” iepazīšanās sākumu atceras Zaiga. Vārds pa vārdam un Olga kļuva par Zaigas vokālo pedagoģi. Pusaudzi populārā dziedātāja aicināja piebiedroties viņas organizētajos koncertos. “Mums bijuši ļoti daudz mazu un lielu koncertu, piemēram, esmu piedalījusies festivālos “Baltic Beach Party”, “Bildes” un Ventspils pilsētas svētkos.”

Patīk kritika

Ar laiku Zaiga sapratusi, ka viņai piemīt ne tikai talants dziedāt, bet arī komponēšanas prasme. “Rakstīju jau agrāk, bet tikai pēdējo divu gadu laikā esmu sākusi dziesmas atrādīt publiski, pirms tam kautrējos to darīt. Nu jau man ir diezgan daudz dziesmu, tās visas ir autobiogrāfiskas. Man ir ļoti labs producents Džulians jeb Jānis Zvirgzdiņš, kurš reizēm palīdz arī ar tekstu un mūziku,” ir gandarīta Zaiga. Ar Džulianu iepazinusies pirms pieciem gadiem, kad izdomājusi ar savu dziesmu startēt bērnu “Eirovīzijā” un meklējusi cilvēku, kas darbam varētu izveidot aranžējumu. “Man ļoti patīk, kā Džulians strādā. Viņš piekasās pie katra vārda, frāzes, grib, lai viss sanāk perfekti. Man ļoti patīk kritika, jo tā dod sparu cīnīties, pilnveidot sevi,” atzīst Zaiga. 

Jāpiebilst, ka “Eirovīzijā” jauniete toreiz tomēr nepiedalījās. Jautāta, vai nedomā kādreiz tajā parādīties, jaunā dziedātāja sniedz noliedzošu atbildi. “Es uz šo pasākumu neiespringstu, jo Latvijā tas nav dziesmu, bet izpildītāju konkurss. Bet man pret to nav negatīva attieksme,” norāda Zaiga. Tomēr azarta trūkumu, sacensības garu Zaigai pārmest nav pamata. Drīz jaunieti, iespējams, ieraudzīsim konkursā “Hallo, Jūrmala!”, jo Zaiga ir to kandidātu pulkā, kuriem tiek dota iespēja stāties izbalsoto dalībnieku vietā un turpināt cīņu par uzvaru šovā. Viņa arī cītīgi skolojas, lai pēc gada, diviem varētu pieteikties starptautiskajam jauno izpildītāju konkursam “Jaunais vilnis”. “Uzskatu, ka šim konkursam patiešām jāgatavojas, uz to nevar aiziet tāpat vien.”

Pašlaik Zaiga mācās pie Nijoles Berezinas, kas vairāk specializējusies uz ārzemju mūziku. Zaigai ir arī iecere doties uz Londonu studēt Mūsdienu modernās mūzikas akadēmijā, kur jau pašlaik mācās vairāki Latvijas jaunie mūziķi, kā eksliepājnieka Johnny Salamandra meita Meldra un Saldus puisis Mārtiņš Bērtulis, kurš sadarbojas ar grupu “Līvi”.

Aizkustināja līdz asarām

“Iepriekšējais gads man bija ļoti raibs, jo bija daudz koncertu – nedēļā vismaz divi, trīs. Bija gan koncerti ar Olgu, gan kooperatīvie pasākumi, kuros dziedu. Reizi mēnesī Rīgā uzstājos muzikālajā krodziņā “Čau, Rasma!”,” pastāstīja Zaiga. Aizvadītais gads jaunietei vēl svarīgs bijis ar to, ka iznāca viņas pirmais pašas sarakstītais singls “Mīlestība negaida”.

“2006.gadā, savā astoņpadsmitajā dzimšanas dienā man bija pirmais solo koncerts. Biju izveidojusi speciālu, divu stundu garu programmu. To ar laiku esmu papildinājusi, šo to pamainījusi un tagad piedāvāju savās uzstāšanās reizēs. Pirmajā daļā ir manas un latviešiem iemīļotas dziesmas, otrajā – seni un ļoti labi zināmi ārzemju skaņdarbi,” raksturoja Zaiga. Viņa uzsver, ka nedzied dziesmas, kuras pašu nesaista, neuzrunā, tāpēc visi programmā iekļautie darbi ir ļoti mīļi.

“Man ļoti patīk dziedāt tā saucamajā Brodvejas stilā, kabarē. Diemžēl Latvijā šis stils nav īpaši pieprasīts,” nopūšas Zaiga. Taču ārvalstīs to gan novērtē. Par to pārliecinājusies, kad ar draugiem gadumijā uzturējusies Londonā. Izdzirdot viņu un mūziķi Aivo dziedam klubiņos karaoki, latviešu talantus vairāki klubu vadītāji uzaicinājuši uzdziedāt pie sevis. “Dziedāt Anglijā ir pavisam citādāk nekā Latvijā. Pie mums klausītāji pienāk un pasaka, ka bija ļoti labi un skaisti, bet tur gandrīz katrs cilvēks vēlas aprunāties, izteikt komplimentus. Prieks, ka vairāki apmeklētāji uzsvēra, ka angliski dziedu bez akcenta. Vienā no klubiem satikām kādu vecu dziedātāju ar unikālu balsi. Viņš pateica, ka es esmu labākā, ko savā mūžā ir dzirdējis. Tad man tiešām acīs saskrēja asaras,” neslēpj Zaiga. Dodoties uz Angliju, viņa nebija domājusi kāpt uz skatuves, bet dzīve pati piespēlēja laimīgu izdevību. Brauciens bijis necerēti rezultatīvs – tuvākajā laikā piedāvātas uzstāšanās trijos Londonas klubos, ko Zaiga domā izmantot.

Dzimto vietu neaizmirst

Lai gan Zaiga lielākoties uzturas Rīgā, tomēr ik pa laikam apciemo savus mīļos cilvēkus dzimtajā pilsētā un priecē arī liepājniekus ar savu balsi kādā pasākumā. Pērn viņu bija iespējams redzēt konkursā “Kā māku, tā maunu”, kur finālā ieguva Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padomes, kā arī mūziķu simpātijas balvu. Tāpat viņa uzstājās Latvijas 1.rokkafejnīcas piecu gadu jubilejā, kur uz skatuves kāpa kopā ar eksliepājniekiem no grupas “The Hobos”. “Liepājas mūziķi ir vienkārši superīgi, man ļoti patīk kopā ar viņiem uzdziedāt, sadarboties,” atzīst Zaiga. Tie, kuri neredzēja Zaigas uzstāšanos, bet ir radusies interese to novērtēt, viņu varēs noklausīties 15.martā Latvijas 1.rokkafejnīcā.

“Daudziem mūziķiem svarīgākais ir iegūt popularitāti, bet man – atzinību. Gribu cilvēkos radīt pozitīvas emocijas,” atzīst Zaiga. Ļoti nozīmīgs brīdis jaunietei bijis, kad pēc koncerta ar Rīgas 6.vidusskolas orķestri, kurā piedalījās arī Raimonds Pauls, pie viņas pienācis pats maestro un pateicis, ka paticis, kā viņa izpildījusi viņa dziesmu.

Sarunas nobeigumā Zaiga piebilst, ka dziedāšana nebūt nav vienīgā sirdslieta. Vēl viņai patīk rakstīt dzeju un stāstus, organizēt un vadīt sarīkojumus, ko nu jau dara diezgan aktīvi. “Man nepatīk sēdēt rokas klēpī salikušai. Patīk aktīvs ritms, varu skriet, koncertēt, iesaistīties pasākumos, patīk ģenerēt idejas. Man ir daudz plānu, ko gribētu īstenot,” apņēmības pilna ir Zaiga, kura uzskata, ka literātes talantu mantojusi no mammas, kas ir žurnāliste, bet muzicēšanas – no tēva. “Nesen uzzināju, ka mans tēvs agrāk bijis mūziķis, spēlējis grupā. Bet vairāk par viņu neko nezinu, jo pēdējo reizi satiku, kad man bija divi gadiņi,” apgalvo Zaiga.  

***

Dzidrā rasas lāsē rodu
Spēku atkal ticēt sev
Caur asarām un sāpēm dodu
Mirkli patiesības tev

(Z.Tapiņa)

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Zaiga Tapiņa ir aktīva jauniete, kas apzinās savus talantus, tos liek lietā un gūst panākumus.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz