Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kas hokejistam mugurā?

Kas hokejistam mugurā?
30.04.2009 17:19

Ligita Kupčus

Atslēgvārdi

Šonedēļ televizora ekrānā vai internetā varam sekot līdzi Pasaules čempionātam hokejā Šveicē, kur ar labiem panākumiem startē arī Latvijas izlase. Lūkojoties uz hokejistu ātro slidojumu un dažkārt spēcīgo saskriešanos vienam ar otru un ietriekšanos bortos, jājautā, kas viņam ir mugurā un kas pasargā no iedzīvošanās nepatīkamās traumās? Šīs aizkulises nodemonstrēja sporta kluba “Liepājas metalurgs” spēlētājs Viktors Jasjonis.

Uzreiz jāsaka, ka katra spēlētāja apģērbšanās laiks un veids, kā viņš to dara, ir dažāds,” uzsvēra sporta kluba “Liepājas metalurgs” treneris Guntis Pujats. “Piemēram, šīs komandas kapteinim pietiek ar trim minūtēm, bet citam ir nepieciešamas divdesmit un trīsdesmit minūtes. Bet runājot par apģērbšanās veidu, katrs pats izvēlas ar ko sākt. Es parasti sāku ar labo pusi – kājsargu, elkoņa sargu utt. Tāda māņticība.”

Pats pirmais, ko hokejists pirms spēles vai treniņa uzvelk mugurā, ir kombinezons (1.attēls), kas labi pieguļ ķermenim un uz kura pēc tam var droši būvēt visu pārējo ekipējumu, kas galu galā veidos aptuveni astoņu kilogramu smagu svaru. Pēc tam seko kājsargu un spenzūras uzvilkšana (2.attēls). Pēdējais, Gunta un pārējo hokejistuprāt, ir pati svarīgākā ekipējuma sastāvdaļa, jo aizsargā spēlētāja vīrietību. Tad nāk getras, no īpaša materiāla veidoti šorti, kuros, labākais aizsardzībai pret krišanu uz ledus un arī citiem spēlētājiem, iestrādāti plastmasas materiāli, jo visai bieži gadās savstarpēji saskrieties vai ir brīži, kad tiek pielietots kāds agresīvs paņēmiens un var sāpīgi savainoties (3.attēls). Līdzīgu funkciju pilda arī bruņas, kas nosedz plecus, krūšu un muguras daļu (4.attēls). Tās paredzētas, lai pasargātu hokejistu no traumām. Jāatzīmē, ka pirms bruņu uzvilkšanas, spēlētājs apaun slidas. Un tad jau seko noslēguma etaps – no ekipējuma atlikuši vien elkoņa sargi (5.attēls). Pats pēdējais ir krekls, cimdi, ķivere un nūja (6.attēls). Vēl viens svarīgs elements ir zobu aizsargs. Kā pastāstīja Guntis, katram spēlētājam tas ir speciāli veidots, atbilstoši viņa zobu sakodienam, un to veic zobārsts. Materiāls, no kā aizsargs veidots, ir gumija.

“Viena forma var kalpot vairākus gadus – vismaz piecus. To var arī salāpīt, sašūt un spēlēt vēl ilgu laiku. Man pašam ir deviņus gadus vecs un joprojām labi funkcionē. Tas, kāds izskatās formastērps, ir stipri atkarīgs no paša spēlētāja – kā viņš to nēsā un par to rūpējas,” sacīja Guntis. “Protams, maziem spēlētājiem ir savādāk. Viņi aug, tāpēc regulāri jāmaina un jāpērk jaunas ekipējuma daļas.”

Kas nodilst visātrāk? “Tās ir slidas. Profesionāls spēlētājs vienā sezonā var nodeldēt pat četru slidu pārus. “Šim spēlētājam,” treneris norāda uz Viktoru, “sezonā aiziet līdz diviem pāriem”.

Kā jākopj tērps? ”Galvenais ir neaizmirst pēc treniņa vai spēles to izžāvēt. Parasti ģērbtuvēs ir speciālas žāvētavas, kur visu saliek iekšā un spēlētājam nekas īpašs nav jādara. Arī slidas nedrīkst aizmirts,” uzsver Guntis.

Atšķirībā no aizsarga vai uzbrucēja, vārtsargam ir savādāk veidotas bikses, kā arī ir papildus preses sargs. Runājot par sievietēm, viņu hokejista tērps praktiski no vīriešu neatšķiroties.

Kopumā formas ir ērtas un spēlēt netraucē. “Treniņu man pat ir vieglāk vadīt, ja forma mugurā,” piebilst Guntis.

Uzziņai

Ekipējuma izmaksas profesionālam spēlētājam
Profesionālas slidas – Ls 400
Profesionāli cimdi – Ls 100
Kājsargi – Ls 50 – 60
Bruņas – Ls 30
Spenzūra – Ls 12
Šorti – Ls 60 – 80
Elkoņu sargi – Ls 35 -45
Kombinezons – Ls 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz