Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kauja par Liepāju

Kauja par Liepāju
14.07.2007 18:31

0

Jau izsenis Liepāja tiek dēvēta par latvju roka un vispār mūzikas galvaspilsētu, tāpēc dažādiem pasākumiem šeit ir īpaša aura. Gadiem nebija jautājumu par Latvijas grandiozāko festivālu – tas bija Liepājas dzintars. Nu tas ir pamiris (nomiris?), bet zārks, kā zināms, tukšs nemēdz stāvēt. Pēdējos gados dzintara tradīciju karogu bija veiksmīgi pārņēmuši brāļi Mediņi ar savu pludmales festivālu, taču tagad tiem radies nopietns konkurents, turklāt pašu pilsētā – atraktīvais Luī Fontēns. Nākamās nedēļas nogalē vēju pilsētā notiks divi vērienīgi pasākumi, turklāt vienā laikā – 20. un 21. jūlijā. It kā auditorijas tiem būs dažādas, tomēr ir skaidrs, ka abi šie festivāli viens otram nosmels biezu klausītāju kārtu. Baltic Beach Party vai Fountaine Festival, kurš kuru?

Nav zināms. Arī tas, vai vienā pilsētā vienlaikus vispār var notikt divi tik liela mēroga pasākumi.

Mediņi piedāvā kvantitāti…

Liepājas pludmales festivālam jeb Beach Party ir senas tradīcijas, un ar katru gadu tas gūst aizvien lielāku klausītāju atzinību. Pat vētras nedarbi pirms pāris gadiem to nespēja dzēst, jo pērn neveiksmes gadu ar uzviju kompensēja cita vētra – kā vētra uz skatuves trakojošā ukrainiete Ruslana un pašmāju Prāta vētra. Apmeklētība sita visus latvju brīvdabas festivālu rekordus – divās dienās brāļu Mediņu festivālā kopumā sabija ap 45 000 klausītāju, un atlika vien gaidīt tikpat veiksmīgu turpinājumu.

Taču pirmās ziņas par Baltic Beach Party 2007 plānoto programmu radīja nepatīkamu pārsteigumu: izskatījās, ka Mediņi grasās uzkāpt uz Liepājas dzintara grābekļa, aicinot šurp smiltīm dāsni birstošas zvaigznes vai mazpazīstamus (un tāpēc lētus) ārzemniekus un ignorējot publikas interesi par pašmāju roku. Tiesa, kā gluži pareizi norādīja kāds Liepājas preses guru, “neviens jau nekad nav teicis, ka Beach Party ir rokfestivāls!”. Jā, bet diez vai vajadzētu līst arī Hansa Diskonakts rīkotāju lauciņā…

Iepazīstoties ar festivāla pilno programmu, gan nācās atzīt, ka velns nebūs tik melns, kā sākotnēji tas šķita mālējamies – līdzās 80. gadu zvaigznēm (Kima Vailda, Scooters) un mazzināmiem rietumniekiem (kas ir vācieši Lili un Pain Killing Drug?) būs arī tuvāko kaimiņu līderi (Tanels Padars, Skamp) un pašmāju mūzikas leģendas (Jumprava, The Hobos, Tumsa). Taču galvenais – Baltic Beach Party piedāvā kvalitatīvu kvantitāti. Divu dienu laikā dažādas vērienīgas muzikālās aktivitātes risināsies uz piecām (!) skatuvēm, kas aptvers gandrīz visus mūzikas stilus – pie ratiem atstāts vienīgi pats smagākais gals un šlāgeri. Papildus tam festivāla ietvaros, kā jau tas ierasts, risināsies arī ļoti daudz sportisko aktivitāšu, tā ka katrs varēs izvēlēties, vai iepriekšējās nakts sagurumu slāpēt ar pāris aliņiem turpat pludmalē vai arī dzīt to ārā ar pamatīgu izkustēšanos.

…Fontēns – atraktivitāti

Dānis Luī Fontēns par ambīciju un naudas trūkumu nekad nav sūdzējies. Pirms daudziem gadiem viņš Liepājā izveidoja elegantu viesnīcu, tālākais gājiens bija kluba izveide vecajos spīķeros. Stāsti par Fountaine Palace valdošo brīvo gaisotni ceļoja no mutes mutē, un šobrīd jau var ar pilnu pārliecību teikt, ka šī iestāde divos stāvos ir labākais mūzikas klubs visā Latvijā. Nu, vismaz underground mūzikas un dzīvesveida cienītājiem, jo citās jomās ar to var paspēkoties jau minēto brāļu Mediņu Latvijas 1. rokkafejnīca.

Pērn Fontēns pirmoreiz rīkoja arī savu festivālu – arī divu dienu garumā un arī akurāt tajās pašās dienās, kad risinājās Beach Party. Uz šo festivālu saradās visai daudz publikas, un pasākums nedeva nekādu iemeslu tam, lai uz to šogad nebrauktu atkal. Fountaine Festival uzsvars likts uz virkni ārzemju brigāžu un pašmāju komandām, kuras vienojošais faktors ir tas, ka komercmūzikas topos tās neatrast. Arī muzikālā amplitūda ir krietni plašāka – no Iļģiem līdz pat Skyforger un Sanctimony. Divu dienu garumā kluba teritorijā gaidāmas ballītes, dejas līdz rītam (uz un zem galdiem) un mūziķu priekšnesumi uz trim skatuvēm.

Darbosies The Great Rock Escape Lounge, kurā pieredzējuši meistari izpildīs apmeklētāju vēlmes pīrsingu, tetovējumu un ķermeņa zīmējumu veidošanā. Kā vēl nebijis pasākums tiek pieteikts Urban Junior Strip Show, kurā kluba dejotājas uzstāsies kopā ar solomākslinieku Urban Junior no Šveices. Viņa spēlēto mūziku mēdz dēvēt par enerģisku punk/rock”n”roll/electroclash savienojumu, kas kopā ar dejotāju uzstāšanos solās būt pamatīgs šovs.

Konkurence palīdzēs

Abu festivālu auditorijām it kā nevajadzētu pārklāties: ja uz Beach Party lielākoties dosies nopietni vīri un sievas, kas paralēli klausīšanās darbiem vēlēsies piesēst pie galdiņiem pie kāda alus kausa un šašliku iesma, tad Fountaine Festival publika visdrīzāk būs melnās krāsās ģērbti jaunieši ar mugursomām, kuri ikdienā sastopami kaut kur Vecrīgā, stiķējam kolai un hotdogam. Taču gan jau vieni intereses pēc iefiltrēsies arī otru mājvietā un otrādi.

Jebkurā gadījumā – sen nav dzirdēts no tik daudziem cilvēkiem, ka viņu ceļi nākamnedēļ vedīs uz Liepāju. Ja tas tiešam tā notiks, tad vēju pilsēta būs tikai ieguvēja (šim viedoklim liepājnieku municipāļi droši vien nepiekritīs), bet šādā gadījumā lai jau veicas abiem – gan Baltic Beach Party, gan Fountaine Festival.

***

“Mēs” vērtējums:

Baltic Beach Party

Latvijas klausītāji nav naski uz pārmaiņām un augstu godā tur tradīcijas, tāpēc kaut vai no šā viedokļa vien pludmales festivālam cilvēku tūkstoši ir garantēti.

PLUSI. Piecas skatuves pie Baltijas jūras – tas vien ir pietiekams iemesls, lai apmeklētu šo festivālu. Diskonaktis ir pierādījušas, ka publikai joprojām patīk 80. gadu mūzika, arī par to nefanojošajiem te būs ko darīt, jo programma ir ļoti plaša un visaptveroša. Turklāt brāļi Mediņi sevi pierādījuši kā teicami organizatori, tātad festivālā viss būs labākajā kārtībā, bet tas nav maz.

MĪNUSI. Šis festivāls bez labiem laika apstākļiem nav iedomājams, bet latvju (un it īpaši jau Liepājas) klimats ir ārprātīgi kaprīzs. Ja būs vējains un lietains, tad nāksies krietni piespiesties, lai sevi aizdzītu uz festivālu, kur pastāv risks dzirdēt tādas šausmas kā Scooters un Right Said Fred, kā arī virkni aizdomīgi nezināmu Rietumu viesu. Gluži subjektīvi skats kaut kā aizķeras pie tā, ko sola Lielā skatuve, palaižot garām visu uz pārējām četrām skatuvēm notiekošo.

Fountaine Festival

Pērn šis festivāls jau pierādīja savu dzīvotspēju, bet šogad klausītāju pilnīgi noteikti būs vēl vairāk. Fountaine palace ir sava, visai simpātiska, aura, ar ko tagad aplipināts arī šis divdiennieks.

PLUSI. Eirovīzijā daļa klausītāju piedalās tā sauktajā protesta balsojumā, par saviem favorītiem izvēloties metālistus vai dīvainīšus, un arī šajā gadījumā Liepājas mūzikas dzīves (vai vienkārši laba tusiņa) cienītāji, kā protestējot pret pludmalē skatāmajām senilajām zvaigznēm, varētu izvēlēties kaimiņpasākumu. Turklāt festivāls būs arī interesants tieši informatīvajā ziņā – kad vēl iespējams vienkopus redzēt tik daudz grupu no tik plaša ģeogrāfiskā spektra! Underground kultūras fani gan par to visu pat neaizdomāsies – viņi vienkārši brašā un vienotā solī maršēs ciemos pie Luī Fontēna!

MĪNUSI. Pie kluba esošās teritorijas iespējas ir stipri ierobežotas, tātad spaidīšanās pūļos ir garantēta. Mierīgi atpūšoties labu mūziku klausīties gribošos tas atbaidīs kā krusa atpūtniekus pludmalē. Turklāt – fīlings šādos festivālos nepieciešams diezgan specifisks, ne katram tāds būs.

Luī FONTĒNS:

“Ideja organizēt pirmo Fontaine Festival radās pēc kluba Fontaine Palace atkal atvēršanas 2006. gadā. Mums šķita, ka tā ir laba doma – skatuve ārpus kluba, kā arī koncerti kluba telpās.

Fontaine Festival un Baltic Beach Party nav konkurenti. To apmeklētāji ir dažādas auditorijas, kas klausās dažādu mūziku, un šeit ir izvēles iespējas. Un noteikti nebūtu jēgas organizēt divus festivālus ar nedēļas atstarpi vienā pilsētā, cilvēkiem tiek dota iespēja izvēlēties un apmeklēt dažādu veidu pasākumus dažādās Liepājas vietās: Beach Party notiek pludmalē, savukārt Fontaine Festival – pilsētas centrā.”

Raivo MEDIŅŠ:

“Manuprāt, rīkot divus festivālus vienā pilsētā un tajās pašās dienās ir pilnīgi nepareizi un neloģiski. Pludmales festivālu rīkojam jau septiņus gadus, tāpēc būtu pareizi, ja cita festivāla rīkotāji atrastu citus datumus savam pasākumam. Taču tas nenozīmē, ka mēs savā starpā par kaut ko plēstos – neko apzināti viens pret otru nedarām un nedarīsim, taču šāda nekoordinētība taktiski nav pareiza. Nevar jau veikt tādu auditorijas analīzi, lai noskaidrotu, cik cilvēku aiziet uz vienu vai otru pusi, taču ir daudz tādu, kas labprāt aizietu uz abiem festivāliem, bet šādā variantā šīs iespējas stipri sarūk.

Sandris Vanzovičs,
“Neatkarīgā rīta avīze” pielikums “Mēs”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz