Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kikboksa treneris Maslovs: Neņemu cilvēkus no nelabvēlīgas vides, jo negribu, lai treniņos apgūto viņi izmantotu ielās

Kikboksa treneris Maslovs: Neņemu cilvēkus no nelabvēlīgas vides, jo negribu, lai treniņos apgūto viņi izmantotu ielās
Foto: Alisa Jermolajeva
10.04.2020 06:00

liepajniekiem.lv

Ārkārtējās situācijas laikā slēgtas sporta zāles un pārcelti gaidītākie sporta pasākumi. Visai sporta sabiedrībai un līdzjutējiem nav viegli. Arī fiziski aktīviem liepājniekiem, kuri pieraduši pie regulārām fiziskām slodzēm un spilgtām emocijām, kuras dāvina sports.

Starp tiem, kuri nepacietīgi gaida treniņu atsākšanu, ir arī vairāk nekā pussimts Liepājas puišu un meiteņu, kuri aizrautīgi nodarbojas ar kikboksu sporta kluba “Ballistic Boxing Club” vecākā trenera Aleksandra Maslova vadībā.

Šo gadu Liepājas jaunie kikbokseri sākuši ļoti veiksmīgi – Ventspilī notikušajā 24. Latvijas atklātajā čempionātā liepājniekiem godalgu birums – 11 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļas, izcīnot godpilno otro vietu komandu ieskaitē. Labs iemesls, lai uz sarunu aicinātu treneri.

-Bērnu un jauniešu skaits, kuri nodarbojas ar kikboksu Liepājā, ir iespaidīgs
-Jā, šobrīd man ir divas treniņu grupas – jaunākajā (5-8 gadi) nodarbojas ap 25 bērniem, bet vecajā (9-18 gadi) – ap 50 pusaudžiem, puse no viņiem piedalās sacensībās. Varbūt sākumā pat nebiju domājis, ka būs tik daudz audzēkņu, bet vecāki ļoti prasīja “uzņemt kikboksa sekcijā”.

-Un jūs uzņemat visus, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības un citiem faktoriem?
-Noteikta atlase tomēr ir. Savulaik esmu strādājis Valsts policijā un daudz esmu redzējis, tāpēc neņemu cilvēkus no nelabvēlīgas vides. Negribu, lai treniņos apgūto viņi izmantotu ielās.

Man patīk trenēt jauniešus, kuri grib nopietni nodarboties un piedalīties sacensībās, vai mainīt sevi, piemēram, atbrīvoties no liekā svara. Man ļoti patīk vērot to, kā viņi mainās uz labo pusi, kļūst sportiskāki, pārliecinošāki un veselīgāki. Redzu, ka bērns arī pats jūt, ka treniņi dod rezultātu un viņam parādās vēlme trenēties vel cītīgāk.

-Ar ko šis sporta veids ir tik pievilcīgs bērniem un pusaudžiem?
-Daudz atkarīgs no trenera. Precīzāk sakot, viss ir atkarīgs no trenera. Ir gadījumi, kad atnāk bērns un ir redzams, ka viņam ir dotības, bet raksturi nesakrīt un viņš vairs nenāk. Brīžiem, ja tiešām jūtu, ka viņam vajadzētu apmeklēt treniņus, vēl kādu laiku zvanu un jautāju, kāpēc nenāk un gaidu, ka tomēr mainīs lēmumu. Gadās arī tā, ka sākumā šķiet, ka esmu stingrs, bet pēc treniņa bērna viedoklis mainās un viņš jau gaida nākamo tikšanos.

Vairāki mūsdienu bērni ir lieli individuālisti, viņus ir grūti ar kaut ko aizraut. Iespējams, tieši tāpēc viņi komfortablāk jūtas individuālajos, nevis komandu sporta veidos.

Patiesībā – nav svarīgi, ar kādu sportu tu nodarbojies. Galvenais – lai tu esi aktīvs – skriet un izpildīt vingrinājumus var arī mājās, tomēr labāk trenēties pieredzējuša trenera vadībā.

-Kikboksu mēdz saukt par īsto lēdiju sportu
-Puse no maniem audzēkņiem ir meitenes. Tiesa, tikai piecas piedalās sacensībās, pārējās nodarbojas savam priekam. Nav brīnums, ka kikbokss patīk meitenēm un sievietēm – šīs sporta veids attīsta visas muskuļu grupas, palīdz uzlabot kustību koordināciju, izturību, tikt vaļā no negatīvas enerģijas, kā arī iemācīties pašaizsardzības pamatus.

-Vai kļūt par treneri bija jūsu sapnis kopš bērnības?
-Nē, par treneri es kļuvu nejauši. Ar sportu esmu saistīts vairāk nekā 20 gadus, no tiem sešus es nodarbojos ar boksu un aizvadīju ap 60 cīņām, bet tad aizrāvos ar kikboksu. Nodarbojos ar sportu un mācījos. Pēc vidusskolas absolvēju Valsts policijas koledžu, sāku strādāt Valsts policijā un neklātienē mācīties Liepājas universitātē, iegūstot sociālā pedagoga specialitāti. Tagad laikam šāda profesija vairs neeksistē, palikuši sociālie darbinieki. Tobrīd nemaz nedomāju, ka varētu kļūt par treneri.

Strādāju Valsts policijā un turpināju trenēties, piedalījos sacensībās. Kolēģi zināja par manu hobiju un vienā dienā kāds no viņiem palūdza nedaudz patrenēt viņa dēlu, lai viņš spētu aizsargāt sevi.

Viņš atnāca ar draugu, nākamajā treniņā viņi atveda vēl dažus puišus. Pēc pāris nedēļām jau varējām organizēt grupu. Tā tas arī sācies.

Paralēli trenēju kolēģus, kuri gribēja uzlabot fizisko formu vai apgūt cīņas paņēmienus.

Protams, daudzi jautāja, vai man ir kāds trenera sertifikāts, un es sapratu, ka jāmācās tālāk. Atkal devos uz Liepājas universitāti un mūžizglītības nodaļā pabeidzu profesionālās pilnveides programmu, saņemot C kategorijas sporta speciālista diplomu. Par treneri strādāju jau astoto gadu un uzskatu sevi tieši par bērnu treneri.

-Lielākā daļu no jūsu audzēkņiem ir “grūtā vecuma” pusaudži. Kā jums izdodas atrast atslēgu pie katra, aizraut viņus tā, ka katrs treniņš viņiem ir kaut kas vērtīgs.
-Domāju, tas ir tādēļ, ka dvēselē pats joprojām esmu bērns. Mums treniņos nav stingras subordinācijas, tajā pašā laikā nav familiaritātes – bērnu mani uzrunā uz ”jūs”, bet nebaidās pienākt un kaut ko pajautāt. Nav tā, kā bija ar manu treneri – viņš mūs turēja lielā distancē un mēs vienkārši baidījāmies kaut ko pateikt vai izdarīt ne tā, kā vajag.

Cenšos saprast savus audzēkņus, sekoju tendencēm modē un mūzikā, brīvajā laikā man patīk datorspēles. Esam uz viena viļņa un tas noteikti piesaista audzēkņus.

Ievēroju, ka daudzi grib līdzināties man. Domāju, tā arī ir jābūt, trenerim jārāda piemērs visās lietas. Tas nozīmē, ka man ir noteiktas prasības arī pret sevi. Pat ja nav noskaņojuma vai vienkārši jūtos ne pārāk labi, audzēkņiem tas nav jāredz. Vienmēr cenšos būt vienāds – savaldīgs, pārliecināts, ar smaidu, bet stingrs. Visi zina, ka esmu stingrs, nevis ļauns. Ja pieklibo disciplīna, tad varu nolamāties tā, ka līdz treniņa beigām visi klusēs, bet viņi tāpat zina, ka tā arī jābūt.

-Vai ir kādi no jūsu audzēkņiem, par kuru panākumiem jūs esat īpaši lepns?
-Man ir daudz audzēkņu, kuri ļoti veiksmīgi piedalās starptautiskajās sacensībās, bet vislielāko pārsteigumu man sagādājuši Arina Mūrniece un Dmitrijs Kuklijanovs. Pagājušajā gadā mēs Budapeštā notikušajā 25 WAKO (Pasaules kikboksa organizāciju asociācija) Pasaules kausā izcīnījām divas pirmās vietas. Protams, mēs cītīgi gatavojamies, treniņu laikā bija daudz sviedru un asaru, bet viņu panākums pārsniedza visas cerības. Tajā brīdī es kā treneris biju ļoti priecīgs un lepns par saviem audzēkņiem. Par to, ka viņi demonstrēja ļoti cienīgu sniegumu, pārstāvot Latviju.

Šobrīd Dmitrijs turpina atjaunoties pēc savainojuma, bet Arina šogad kļuva par astoņkārtējo Latvijas kikboksa čempioni un visvairāk titulēto sportisti valstī starp savām vienaudzēm.

-Ja nebūtu koronavīrusa, tad pagājušajā mēnesī mēs vērienīgi atzīmētu Liepājas 395. dzimšanas dienu. 
-Es ļoti mīlu savu pilsētu, lai cik smagi laiki būtu Mums bijušas dažādas situācijas gan pilsētā, gan valstī, man nevienu reizi nav radusies doma aizbraukt. Mums ir skaista pilsēta. Mums ir īpaši, atsaucīgi cilvēki. Jā, sākumā var šķist, ka daudz drūmu seju, tomēr, ja kaut ko prasīsi, neviens neskatīsies šķībi, gluži pretēji, centīsies palīdzēt, cik vien tas ir viņa spēkos.

Pilsēta attīstās, tas ir jūtams. Tagad mums jābūt pacietīgiem, lai visi kopā izturētu šo cīņu pret koronavīrusu, ar pārējām problēmām mēs tiksim galā. Gribētos, lai mūsu, liepājnieku, kļūst vairāk, bet enerģijas un vēlmes mērķu sasniegšanai mums ir ļoti daudz.

Vizītkarte

Aleksandrs Maslovs
-33 gadi
-Sporta kluba “Ballistic Boxing Club” vecākais treneris un vadītājs
-Kikboksā kopš 15 gadu vecumā, pirms tam sešus gadus nodarbojās ar boksu
-2005.gadā pabeidza Liepājas 7. vidusskolu, 2006. gadā – Valsts policijas koledžu
-2011. gadā absolvēja Liepājas universitāti, saņemot sociālā pedagoga specialitāti, bet 2013. gadā tajā pašā mācību iestādē saņēma C kategorijas sporta speciālista diplomu
-Vaļasprieki – datorspēles, braukšana ar motociklu
-Precējies, sieva Lidija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz