Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ķīniešu “stūrītis” Liepājā

Ķīniešu “stūrītis” Liepājā
02.03.2009 07:05

Līga Stālberga

Atslēgvārdi

Nu jau vairāk kā pusgadu arī liepājniekiem ir iespēja baudīt profesionāli pagatavotu suši ķīniešu restorānā un suši barā “Ginger”, Peldu ielā 54. Tādēļ, lai uzzinātu ko vairāk par šo savdabīgo austrumu ēdienu, kurš pēdējā laikā kļuvis iecienīts arī latviešu vidū, devāmies pie japāņu restorānu ķēdes “SushiPoint” mārketinga vadītājas Sintijas Griezes, kā arī ķīniešu restorāna un suši bara “Ginger” direktores Inetas Strēles.

Pirms pieciem gadiem, ieviešot Latvijā japāņu restorānu ķēdi “SushiPoint”, bija pārliecība, ka arī mūsu mierīgās un konservatīvās mentalitātes pārstāvji iecienīs austrumos tik ikdienišķo ēdienu – suši. “Tā tik tiešām arī notika,” atcerējās Sintija. “Latvijā suši bieži izvēlas tieši veselīgā dzīvesveida piekritēji.” 

Tiesa gan Latvijā baudāmos rīsu veltnīšus nevarētu pilnībā pielīdzināt suši, ko gatavo Japānā, jo katrai mentalitātei tomēr ir citas garšas prasības. “No mentalitātes mainās suši saldums un pildījums,” pastāstīja Sintija. Izrādījās, ka latvieši visvairāk iecienījuši suši ar lasi, Kalifornijas maki (avokado, gurķis, krabju nūjiņas, lidzivs ikri) un Filadelfijas maki (lasis, siers “Filadelfija”, avokado). “Arī liepājnieki ir iecienījuši suši ar avokado, lasi un lidzivs ikriem. Taču ir vēl divi veidi, ko labprāt izvēlas restorānā “Ginger” – suši ar gurķi un suši ar tīģergarneli,” sacīja Ineta. Sintija piebilda, ka “SushiPoint” netiek gatavotas tradicionālās suši receptes, jo, ņemot vērā mūsu mentalitāti, tām šeit nebūtu noieta. Arī Ineta pastāsta, ka latviešu suši gaume manāmi atšķiras no tradicionālās: “Latviešu izpratne par suši bieži vien diezgan daudz atšķiras no izpratnes par tradicionālo suši. Latvietim gribas, lai ēdiens būtu treknāks, lai tajā būtu daudz Filadelfijas siera, kas tradicionālajam suši nav vispār, kā arī citas sastāvdaļas, kura tradicionālajā suši neliek.” 

“Neatkarīgi no pildījuma, suši pamatā ir rīsu veltnis, kas pildīts ar dažādiem ingredientiem, palīgā ņemot presētas izkaltētas jūras aļģes – nori. Nori palīdz saturēt rīsu veltņiem formu un piedod arī specifisku garšu – šīm jūras aļģēm piemīt arī dziednieciskas īpašības,” atklāja Sintija. 

Lai gan ir dažādas suši veidi un principi, vienkāršāko no tiem, ietinot rīsus un vēlamo pildījumu nori izkaltētās jūras aļģēs, var izmēģināt arī mājās. Dažādus ieteikumus un pamācības var atrast internetā ar atslēgas vārdiem “suši pagatavošana”, taču ne visur ir minēts, kā pareizi pagatavot tieši rīsus, no kuriem gatavo suši. “Biežākās kļūdas gatavojot mājās ir tās, ka suši rīsi reti tiek gatavoti tā, lai tie garšotu adekvāti, jo ir svarīgi ievērot rīsu etiķa, cukura u.c. sastāvdaļu proporcijas,” sacīja Ineta.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz