Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Kojas” studentiem paliks labā atmiņā

“Kojas” studentiem paliks labā atmiņā
29.10.2010 08:00

Liene Andersone

Kā zināms, daudziem studentiem vislabākās atmiņas saistās ar koju laiku. Liepājas Universitātes vecāko kursu studenti stāsta, ka no kojām būs žēl šķirties. “Tās būs atmiņas par jaukiem cilvēkiem un atgadījumiem, ka pat visus nevar atcerēties,” savās sajūtās dalījās Raivis, Reinis, Jānis un Daira, kurus aicināju uz sarunu studentu mājvietā – Ganību ielas kopmītnēs.

Galvenais ir labi istabas biedri

Raivis Stankuns ir uzņēmējdarbības students, Kopmītņu padomes priekšsēdētājs un 4.stāva vecākais. “Esmu no Apriķiem. Kojās izvēlējos dzīvot, jo dzīve tajās man nebija sveša – iepriekš dzīvoju RTU kopmītnēs,” savu izvēli pamato Raivis, vēl piebilstot, ka kojās dzīvot ir gan ekonomiski izdevīgi, gan tās atrodas tuvu augstskolai. “Kojās ir jaunu un interesantu cilvēku sabiedrība,” stāsta puisis. Kad ievācies kopmītnēs, istaba bijusi apmierinošā stāvoklī. “Neko arī neremontēju un neinvestēju līdzekļus istabā,” saka Raivis.

Pēc Raivja teiktā, koju sadzīvē īsti nekas nav mainījies. “Cepti kartupeļi joprojām ir topā,” viņš piebilst. “Man patīk gatavot tādus ēdienus, ko var uztaisīt pēc iespējas ātrāk un garšīgāk, piemēram, makaronus.” Puisis piebilst, ka studenti ir samērā slinki uz ēst gatavošanu. Viņš azīst, ka vislielākās tradīcijas kopmītnēs saistās ar dzimšanas dienu svinēšanu un iešanu uz klubiem. “Patīk vakaros pasēdēt un paspēlēt visādas spēles – kārtis, aliasu, tvisteri.” Viņš arī piebilst, ka ļoti paveicies ar istabas biedru. “Tas ir daudz no svara, ja ir labi istabas biedri.” Puisis atzīstas, ka kojās tomēr esot pagrūti ar mācīšanos. “Nekad nevarēsi dabūt to klusumu, kāds vajadzīgs,” viņš piebilst. 

Kojas sniedz sajūtu gammu

Daira Kārkliņa ir kultūras vadības studente. Viņas dzimtā puse ir Pierīga. “Kojās var izbaudīt dažādu sajūtu gammu. Studijas ir īstais laiks, kad to var izbaudīt,” azartiksi savu stāstu sāk jauniete. “Man ļoti noveicās ar istabiņu – tā ir gaiša un mājīga. Arī es un mana istabas biedrene Anna neko neremontējām, tikai nopirkām dažus vajadzīgus atribūtus, piemēram, galdautus, krēslus un paliktni uz ledusskapja,” stāsta Daira, izrādot savu istabu, kurā “valda minimālisms”.  “Šķiroties no kojām man pietrūks tieši istabiņa!” mazliet skumji piebilst jauniete, bet norāda,ka gribot nokārtot pati savu dzīvi un iet dzīvot uz dzīvokli. Viņai esot ļoti noveicies ar istabas biedreni. “Mēs abas esam dvēseļu radinieces un arī pedantes – reizē mācamies, reizē ēdamun klausāmies mūziku,” saka studente. Viņa norāda, ka istabā atrodas pašas vajadzīgākās lietas. Daira stāsta, ka viņa pa dienu pusdieno skolā, bet kojās ēdod dažādas uzkodas, kafiju, augļus, jogurtu, šokolādi.

“Jē, man ir kartupeļi!” dzirdama kāda priecīgas koju iemītnieces balss. Daira smejas un saka, ka tāda ir ierastā dzīve. Kopmītnēs studenti viens otram arī izpalīdz – gan ar ēdiena izejvielām, gan praktiskām lietām. Daira piebilst, ka viņai mācīties kojās nav grūti. “Mēs ar istabas biedreni viena otru respektējam, tādēļ mācāmies reizē.” Par interesantākajiem notikumiem Daira vienmēr atcerēsies to, ka bijusi atstājusi puspavērtu logu. “Kad atgriezos, logs bija atrauts vaļā, palodze – sniegā.” Esot gadījies, ka viņas istabā, kas tobrīd nav bijusi aizslēgta, ienākot kāds svešinieks un vienkārši ejot gulēt.

Dreskods, bamšlings un pērtiķis

Datordizaina studenti Reinis Sudars un Jānis Jankevics, vides pārvaldes students Niks Peterlevics istabā dzīvo trijatā. Niks intervijas dienā aizbraucis mājās.

“Dzīvojot kopmītnēs, nav tāds stress, kāds būtu, dzīvojot dzīvoklī. Šeit ir kā mājās,” koju priekšrocības uzsver Reinis. Arī puiši neko istabiņu av remontējuši. “Esam pārbīdījuši mēbeles un saplēsuši tepiķi, slaukot to,” piebilst Jānis. Viņu istabiņas iekārtojums ir oriģināls – pie sienām un plauktiem dažādi mākslas darbi un atribūti. Uz krēsla un istabas durvīm ar krāsu uzpūsts pērtiķis. “Tas ir bijušā kursabiedra darbs,” stāsta Jānis. Durvis esot viņu vizītkarte. “Tikai cerams, ka durvis nepārkrāsos, jo otrajā un trešajā stāvā tas jau ir izdarīts,” zina stāstīt puiši.

Puišiem ir ļoti daudz interesantu stāstu par dzīvi, sadzīvi un tradīcijām kojās.  Uz kojām atceļojušas ļoti daudz mantas.  “Es nesen eksperimentēju, cepot cepumus. Izcepu nevis vairākus cepumus, bet vienu lielu – kā picu,” smejoties stāsta Reinis. Vienu reizi izcepuši pankūkas, kuru mīklai bija pielikuši klāt uztura bagātinātāju. “Mēs ēst gatavošanā esam ļoti individuāli, vairāk eksperimentē Reinis,” norāda Jānis, pieminot, ka dažkārt tomēr izcepuši kotletes, pagatavojuši sautējumu vai zupu.  Dzimšanas dienas tiekot svinētas kā tematiskie vakari – tad esot noteikts dreskods. Kādu brīdi par nacionālo sporta veidu bija kļuvis bamšlings – boulings ar pieclitru plastmasas pudelēm, ko spēlējuši koridorā. Savulaik pastāvējis viņu istabiņā likums – nelamāties. Par katru lamu vārdu iekasēta soda nauda. “Tā mēs Reini izmācījām,” smejoties saka Jānis. Tagad esot iestājies tāds periods, ka gribot vairāk eksperimentēt un daudz ko izmēģināt, jo saprotot, ka kojās atlicis dzīvot ļoti maz.

Sesijas laikā esot daudz negulētu nakšu un valdot pamatīgs bardaks, jo nereti, kā jau studenti, mēdzot dažas lietas atstāt uz pēdējo mirkli.

 

Kojās istabiņu durvis ir kā mākslas galerija – teju uz katrām ir kāds zīmējums.

 

Reiņa, Jāņa un Nika istabiņā ir ļoti īpašs krēsls – ar pērtiķīti. Savukārt tā otrā pusē ir rakstīts “Nezagt! Lūdzu.”

Dairas Kārkliņas un viņas istabas biedrenes istabā valda minimālisms.

 

Raivis Stankuns ar savu istabu bija un ir ļoti apmierināts.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz