Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Koka auto modeļu sacīkstēs spēkojas meistarībā

Koka auto modeļu sacīkstēs spēkojas meistarībā
Foto: BJC
19.12.2018 12:50

liepajniekiem.lv

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) kokapstrādes un jaunāko klašu tehniskās modelēšanas pulciņu dalībnieki, 18. decembrī devās uz Kalnciema pagasta vidusskolu, lai piedalītos koka auto modeļu ātruma sacīkstēs ”Ziemassvētku kauss 2018”, informē BJC tehniskās Jaunrades metodiķis Guntars Graudiņš.

Auto modeļus dalībnieki izgatavo no koka, ievērojot dažādas noteiktās svara un gabarītu prasības. Sacensības notiek uz slīpas, speciāli izgatavotas trases. Uzvarētājs tiek noteikts pēc tā, kurš pirmais sasniedz finišu.

Sacīkstes pulcēja ap 30 auto modeļu izgatavotājus no Brocēniem, Talsu 2. vidusskolas, Liepājas BJC un Kalnciema vidusskolas. Katru iestādi pārstāvēja viena vai vairākas komandas, kas sastāvēja no trīs dalībniekiem.

Vērtēts tika gan individuālais, gan komandas sniegums, pēc kura arī noteica ”Ziemassvētku kausa” ieguvēju. Par cik ātruma sacīkstēs tiek apbalvoti tikai pirmo trīs godalgoto vietu ieguvēji, lai vairotu ieinteresētību, tika izveidota papildus profesionāļu kategorija.

Bez ātruma sacīkstēm, notika arī dizaina konkurss, kur katram bija iespēja izlikt savu koka auto modeli žūrijas vērtēšanai. Komandas vērtējumā ”Ziemassvētku kausu” izcīnīja Talsu 2. vidusskola.

No Liepājas Bērnu un jaunatnes centra dalībniekiem 2. vietu ātruma sacensībās profesionāļu grupā ieguva Jānis Straume, bet 3. vietu dizaina konkursā ieguva Lauris Cveiģelis.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli