Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kur glabājas “Mis Liepāja” kronis?

Kur glabājas “Mis Liepāja” kronis?
02.02.2007 14:34

0

Atslēgvārdi

Aija Laugale neatklāja kur tieši glabājas “Mis Liepāja – 2007” titula ieguvējas sudraba kronis, ko darinājis mākslinieks Andris Grebis. Tikai pateica to, ka tas esot viņas mājās. Tā kā šogad bija desmitā reize, kad skaistumkonkursu Liepājā organizēja producenti Simona Laiviniece un Edvīns Sveilis, tika nolemts, ka meitene, kurai piešķirs Mis titulu, kroni varēs paturēt savā īpašumā uz visiem laikiem. Nolēmām nedaudz ielūkoties konkursa aizkulisēs un, lai iepazītos, aicinājām uz sarunu abus šā gada uzvarētājus – “Mis Liepāja – 2007” Aiju Laugali un titula “Misters Liepāja – 2007” ieguvēju Jāni Štālu.

Ko viņi dara?

Aija jau otro gadu studē uzņēmējdarbību un vadīšanu Rīgas Tehniskajā universitātē un strādā SIA “Grobiņas SPMK” par sekretāri lietvedi. Viņas lielā aizraušanās ir dziedāšana un kopā ar Sandija Nolmaņa vadīto grupu “M3” pabūts ne vienā vien sarīkojumā. Jānis mācās J.Čakstes 10.vidusskolas 12.klasē un šobrīd zina, ka augstāko izglītību grib iegūt Rīgā. Brīvais laiks tiek pavadīts ar dzelžiem. Siltajā laikā tā ir motociklu ķīlēšana un, kad tie kust, arī braukšana. Esot draugu desmit, kuriem patīk šādas motolietas. Ziemai paliek autobraukšana.


Pirmais solis – pieteikšanās

Aija stāsta, ka nemaz neesot domājusi doties uz konkursa atlasi. Pirms gada gan prātojusi pieteikties, tomēr pārdomājusi. Atlase notika 3.decembrī, bet pulksten 1 naktī uz 3.decembri piezvanījusi māsa Līga un visādi centusies Aiju pierunāt, lai taču aizejot un izmēģinot savu laimi. Neatlika nekā cita kā apsolīt un iet. Un viņa kļuva par vienu no finālistēm.

Jānis atklāj, ka televīzijā redzējis iepriekšējā gada Liepājas skaistumkonkursu un toreiz nodomājis, ka tas ir pavisam tāls un nerealizējams sapnis. Pērnā gada nogalē dzirdējis reklāmu pa radio, ka aicina konkursam pieteikties puišus. Apsvēris – kādēļ ne? Arī vecāki mudinājuši un atbalstījuši. Tagad “Misters Liepāja” saka: “Cik nemanāma tā robeža starp tagadējo titulu un to rītu pirms atlases, kad vēl nopietni šaubījos, vai vispār turp doties. Bet gribējās vispirms jau sev pierādīt, ka varu.” To, ka konkurss un tituli nebūt nav viņus padarījuši par iedomīgiem, bet par sevi pārliecinātākiem gan, atzīst abi jaunieši.


Otrais solis – sagatavošanās

“Tas nu gan bija lielisks laiks vairāk nekā mēneša garumā,” atzīst Aija un Jānis. “Mēs, visi finālisti, diezgan ātri sadraudzējāmies, un izveidojās jautra, darbīga un citam pret citu tiešām labvēlīgi noskaņota kompānija. Pēc obligātajām nodarbībām bieži vien visi gājām patusēt uz kādu klubu.”

Ne Aija, ne Jānis iepriekš nav dejojuši, bet fināla uzvedumam bija jāiestudē vairākas dejas. “Iemācījāmies!” viņi saka. “Galvenais uztraukums treniņu laikā bija par to, lai visu apgūtu labi, lai dejojot ar kādu savu neveiksmi neiegāztu pārējos. Kad savas dejas iestudēja horeogrāfe Tamāra Ēķe, bija ļoti interesanti. Meitenes viņa sauca par meičukām, bet mūs visus par māksliniekiem. Kad sadusmojās, tad teica: “Kas jūs galīgi ču-ču?!” Lieliskas bija nodarbības arī ar horeogrāfu Andri Bukalovski.” Fināls notika 19.janvārī, bet vēl 17.datumā Aija augstskolā paguva nokārtot eksāmenu par nodokļiem un nodevām. Vislielākais uztraukums bijis tieši ģenerālmēģinājumā teātrī. Jānis atceras: “Vienu brīdi iedomājos – mēs būsim uz skatuves un mūs vēros kādi pieci simti skatītāju! Bet nebija citu variantu, bija vien jāuzstājas!” Dienu pirms fināla mēģinājums teātrī notika no rīta līdz vēlai pēcpusdienai. Vakarā nogurums bijis tik liels, ka satraukums nemaz nevarēja izpausties – naktī gulējuši labi. Aija smejas: “Es tonakt sapnī redzēju mūsu komandas biedrus, kā mēs dejojam apgūtās dejas!” Jānis piebilst: “Es aizmiegot dungoju vienas dejas melodiju.”


Trešais solis – fināls

Pirms priekškara vēršanas nekāds lielais lampu drudzis vis neesot drebinājis, atceras abi uzvarētāji. Visi draudzīgi turējušies kopā un cits citu uzmundrinājuši. Galvenais bijis neaizmirst, kurā skatuves pusē nolikti tērpi un kur jāpārģērbjas katram nākošajam uznācienam.

Tikai sākoties otrajai konkursa daļai, bija laiks no skatuves pavērot, cik un kādi cilvēki īsti ir zālē. Jānis atceras: “Kad sāka paziņot titulus, man bija pārliecība, ka mistera titulu piešķirs citam puisim.” Aija priecājas: “Biju tiešām ļoti pārsteigta, kad izdzirdēju savu vārdu! Biju pārliecināta, ka titulu iegūs cita.” Sarkano kleitu, kurā notika kronēšana, iepriekš nebija redzējusi neviena no finālistēm. “Labi, ka Jānis zināja, kur zem skatuves jāiet uz to vietu, no kuras mūs pacēla uz kronēšanas ceremoniju! Es biju tiešām satraukusies!”

Aija un Jānis ir vienisprātis, ka piedalīšanās skaistumkonkursā viņiem devusi vienreizēju iespēju pilnveidot sevi. Arī citiem jauniešiem viņi noteikti iesaka izmantot šo izdevību.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz