Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Kustēties ar prieku

Kustēties ar prieku
Foto: Egons Zīverts
27.04.2019 07:09

liepajniekiem.lv

Bērni arvien vairāk laika pavada sēžot – gan izglītības iestādēs, gan mājās pie televizora, datora. Iestājoties siltajam laikam, ir vieglāk savas atvases mudināt doties laukā un kustēties vairāk.

Ne visi bērni apmeklē kādas sporta nodarbības, tādēļ ir būtiski radināt bērnus pie kustīga dzīvesveida. Dažādu kustību izmēģināšana ar prieku ir būtiska kopējai bērna fiziskajai un garīgajai attīstībai. Regulāras fiziskas aktivitātes patērē bērna lieko enerģiju, veicina koncentrēšanos, uzlabo veselību, samazina stresu, kā arī veicina pastāvību. Portāls apkopojis dažādus padomus, kā vairot bērnu vēlmi kustēties.

1. Rādiet bērniem piemēru. Sākotnēji, pat tad, ja bērns neiesaistās, pieradiniet pie tā, ka ģimene kopā sporto, dodas pastaigās. Radiet bērnam vēlmi pašam iesaistīties, jo piespiešana var radīt tikai pretējo efektu. Ieplānojiet katru dienu aptuveni pusstundu kopīgām sportiskām aktivitātēm, kas arī saliedēs ģimeni.

2. Mazākiem bērniem kustēšanās prieku iemāciet caur rotaļām. Atcerieties savas bērnības rotaļas un iemāciet tās bērniem, pastāstot jautrus stāstus par savu bērnību. Leciet klasītes, spēlējat “ķeršanu”, “sunīšus”, “augstāks par zemi” utt.

3. Rīkojat sacīkstes – kurš tālāk, ilgāk, augstāk, ātrāk. Ejot pastaigā, ierosiniet iet pa ietves apmalīti, nenokrītot, lēkt pa bruģa rūtiņām, celt kājas augstu, atdarinot dzērves, kopā lēkt no akmens, zālājā mest kūleņus utt. Izmantojot fantāziju, lai grīda kļūtu par lavu vai nogulšanās uz zemes spētu radīt nakti.

4. Ja ir slikti laikapstākļi, radiet mājās vidi, kurā kustēties. No viņa rotaļlietām un citām mantām izveidojiet šķēršļu joslu, uz ātrumu salasiet kādus mazus priekšmetus, piemēram, pogas, zirņus,

5. Ļauj izdomāt bērnam, ko viņš vēlētos darīt. Iespējams, viņš jau kādu laiku vēlas ar vecākiem rāpties kokā vai doties izbraucienā ar velosipēdu. Ja bērns jutīs savu devumu laika plānošanā, viņš ar lielāku prieku piedalīsies aktivitātēs, kuras pats būs ieteicis.

6. Laiku pa laikam ieplānojiet līdzekļus inventāra iegādei un kopā ar bērnu dodaties nopirkt bumbas, lecamauklas, hanteles.

7. Apbalvojiet bērnu par sasniegumiem un nežēlojat labus vārdus. Atgādiniet, ka ar viņu lepojaties un iedrošiniet, ja kaut kas neizdodas, lai bērnam būtu drosme to mēģināt vēlreiz.

8. Izveidojat ģimenes motivācijas tabulu, kurā pierakstīt kopīgos mērķus, idejas. Nolieciet to redzamā vietā un regulāri papildiniet.

9. Mainiet vidi. Aizbraucat uz pludmali, parku, sporta laukumu. Paņemiet līdzi draugus ar bērniem. Radiet pārsteigumus, lai bērniem neapniktu vienveidīgas aktivitātes.

10. Novērtējat bērna spējas un neizvirziet pārāk augstas prasības.

Avoti: tvnet.lv sporto.lv mammamuntetiem.lv

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli