Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai izbrauciens ar auto būtu ērts arī dzīvniekam

Lai izbrauciens ar auto būtu ērts arī dzīvniekam
22.09.2009 07:41

Līga Stālberga

Atslēgvārdi

Lai gan vasara tikko beigusies un izbraucieni ar auto vairs netiek plānoti, priekšā rudens – ražas novākšanas laiks, kad brauciens uz laukiem kļūst par iknedēļas rituālu. Savu četrkājaino mājas mīluli jau arī parasti ņemam līdzi.

Un tā kā pašiem brauciens uz laukiem jau tik ierasts, nemaz nepiedomājam, ka kaķim vai sunim, tas var kļūt par nepatīkamu iknedēļas pārdzīvojumu, ja vien neievērojam pāris svarīgus padomus.

Pirmais ir jau tik bieži dzirdētais padoms, ko vēl joprojām dzīvnieku saimnieki pamanās neievērot – neatstājiet savu mīluli mašīnā vienu! Šķiet šis noteikums varētu attiekties tikai uz vasaras karstajām dienām. Bet, nē – pat tad, kad mums gaisa temperatūra šķiet patīkami vēsa, ir nepieciešamas tikai 10 minūtes, lai gaisa temperatūra mašīnas iekšienē uzkarstu par vairākiem grādiem. Un, cik ilgi jūs parasti atrodaties lielveikalā, vai kur citur, atstājot četrakājaini vienu pašu mašīnā? Vēl jo vairāk šis padoms attiecas uz aukstajām ziemas dienām, kad mašīna atdziest ļoti ātri un dzīvnieciņš var pat nosalt līdz nāvei.

Dzīvniekus mašīnā ieteicams pārvadāt būros – gan saimnieku, gan pašu dzīvnieku ērtībai. Taču jāpievērš uzmanība, lai dzīvnieka “māja” būtu labi ventilēta un pietiekami liela, lai viņš tajā varētu apgulties, apsēsties, piecelties kājās un apgriezties – vārdu sakot, lai nebūtu gluži kā sprostā. Lielajiem suņiem šādam nolūkam var izmantot auto bagāžnieku, kuru no salona šķir režģis.

Dienā, kad plānots brauciens, dzīvnieciņu vajadzētu pabarot kādu laiku pirms izbraukšanas ar vieglu maltīti, lai brauciena laikā mīlulim nerastos diskomforta sajūta. Galvenais, kas jāatceras – nebarot dzīvnieku braucošā mašīnā, pat, ja tas ir garš brauciens.

Īpaši filmās, dzīvnieki, parasti jau suņi, brauc, izkarot galvu ārā pa logu. Taču tas ir tabu. Ne tikai dažādi šķēršļi vai lidojoši objekti var savainot dzīvnieku – viņš var gūt arī iekšējās auss traumas vai plaušu infekcijas.

Ja izbraukumi ar mašīnu, līdzi ņemot savu mīluli, ir ierasta lieta, vajadzētu būt gatavam “ceļojumu komplektam”. Līdzās ēdienam, traukam, tīram dzeramajam ūdenim, saitītei, medikamentiem un kopšanas līdzekļiem, jāieliek arī dzīvnieciņa iemīļotākā rotaļlieta, spilvens vai sega, lai mīlulis justos ceļā ērtāk.

Pēdējais, bet ne mazsvarīgākais ieteikums, ir žetons, kas piestiprināts pie kakla siksnas ar dzīvnieka vārdu, saimnieka vārdu un tālruņa numuru vai vēl kādu kontaktinformāciju, lai, ja mīlulim gadījies izsprukt kādā nezināmā vietā, viņu sveiku un veselu varētu atgriezt mājās.

Avots: www.aspca.org

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz