Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Trešdiena, 20. jūnijs

Vārdadiena: Maira, Rasa, Rasma

Lai piedzīvotu sapņu kāzas, jādara daudz

Atslēgvārdi kāzas | plānošana

Kā zināms, vasara ir aktīvākais kāzu laiks, kad "jā" vārdu viens otram saka tūkstošiem pāru, kas sola mīlestību līdz mūža galam. Taču katram pārim ir dažādas kāzu vēlmes, ko ne vienmēr ir tik viegli piepildīt. Dažiem kāzu organizēšana norit viegli, citiem grūtāk.

Kāzas gaidīšanas laikā

Zīmīgajā datumā 07.07.17 Latvijā salaulājās 300 pāru. Starp viņiem bija arī Viktorija un Renārs Sprūdi. Par datuma izvēli Viktorija smej: "Protams, tas ir zīmīgs un skaists datums, taču to arī vīram būs vieglāk atcerēties, lai mājās pārnestu ziedus." Kaut arī pāris bijis saderinājies jau pusotru gadu, par kāzu datumu izlēmuši vien divus mēnešus pirms lielās dienas. Kaut arī paši ir liepājnieki, salaulāties viņi izvēlējās līgavas dzimtajā pusē – Rucavā, lai gūtu nevien sirsnīgāku atmosfēru, bet arī būtu mazāki izdevumi. Arī par svinību vietu tika izvēlēta līgavas lauku māja, kur nelielajam viesu skaitam bijusi plaša vieta visām aktivitātēm. Pārim sirsnība un tuvība bijusi ļoti svarīga, tādēļ uz kāzām aicināti tikai paši tuvākie.

Tā kā Viktorija šobrīd ir gaidībās, lielākais satraukums bijis par kāzu kleitas atrašanu, taču vīramāte ir šuvēja, tādēļ līgava tikusi pie tieši viņai šūtas kleitas. Taujāta, vai grūtnieces vēders nav radījis problēmas, kāzu plānošanā, līgava teic, ka reizēm vairāk nogurusi, taču atminas, ka bieži veikalos no pārdevējām jutusi lielāku atbalstu un palīdzību. Jaunais pāris atzīst, ka visu sarūpēt bijis vieglāk, jo saņēmuši lielu atbalstu no apkārtējiem:"Godīgi sakot, visvairāk plānošanā un lietu kārtošanā saņēmām atbalstu no abu vecākiem, ģimenēm un draugiem. Viņi ļāva mums neiespringt uz sīkumiem, aktivitātēm, dekoriem. Par fotogrāfi pieteicās man laba un tuva draudzene, taču par ēdināšanu parūpējās manas mammas draudzene, kura ir lieliska pavāre." Citus daudzos kāziniekus manījuši tikai mirklī, kad braukājot pa Liepājas populārākajām vietām, nācies sastapties ar citu jaunlaulāto un viesu rindām. Viktorija lielāko daļu no nepieciešamā bija sarunājusi jau pusotru mēnesi iepriekš, taču citi to bija atstājuši uz vēlāku laiku, tādēļ braucot pēc pasūtījumiem, līgava vienmēr slavēta par punktualitāti.

"Mūsu kāzas bija brīnišķīgas, kaut arī ar minimāliem izdevumiem. Ja nepieciešams, jāatver plašāki ceļi plānošanai - galvenais ir atcerēties, ka šī ir jaunā pāra diena, nevis citu, tādēļ šī diena ir svarīga, lai izbaudītu viens otra mīlestību."

Kāzas plāno gandrīz gadu

7. jūliju par savas lielās dienas datumu izvēlējās arī Monta Ferneste-Brolīte ar vīru Artūru, jo viņi kopā ir jau septiņus gadus un to uzskata par savu veiksmes skaitli. Viņi jau pagājušā gada vasarā sākuši meklēt vietu svinībām, kas nebūt nebija tik viegli.

"Bijām izbraukājuši vairākus viesu namus līdz pat Ventspilij, bet gandrīz visos saskārāmies ar vienu problēmu – izrādījās, ka cilvēki sākuši rezervēt viesu namus jau divus gadus iepriekš."

Pāris atradis vietu svinībām, kuru ar dekorētājas palīdzību izdevies pārvērst par sapņu vietu kāzām. Monta un Artūrs bija izlēmuši, ka kāzās vēlas arī vakara vadītāju, fotogrāfus un video operatoru. Monta stāsta, ka ne viss noritēja gludi – pēkšņi viņi palikuši bez muzikantiem, taču veiksmīgi atraduši vietā citus, tādēļ tic, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek. Galvenā kāzu plānotāja bijusi līgava:"Ar līgavaini mums bija ļoti viegli saprasties , būtībā visus galvenos darbus viņš uzticēja man, bet es vienmēr apspriedos ar viņu pirms pieņēmu lēmumus. Izvērtējot, kā viss sanāca, mēs nevēlētos mainītu pilnīgi neko , jo tā bija mūsu laimīgākā diena mūžā ar visu, par ko bijām sapņojuši."

Kāzu datumu izvēlas dēla dēļ

Vidaga un Ivars Magones laulības noslēdza piektdien, 14. jūlijā. Abi bija izlēmuši, ka kāzas tiks svinētas jūlijā, taču 14. datums tika izvēlēts, jo arī dēla dzimšanas datumā ir skaitlis 14. Viņiem kāzas izdevies noorganizēt četru mēnešu laikā, taču nācies saskarties ar dažādām grūtībām. Kaut arī kāzas nebija liela mēroga, grūti bija tikt pie dažādu pakalpojumu sniedzējiem – daudzi fotogrāfi un mūziķi jau bijuši aizņemti. Arī Liepājas veikalu piedāvājums apgrūtinājis iespēju iegādāties dažādas preces, ko nācies meklēt citviet. Laicīgi pāris vienojies par laulību slēgšanas vietu. "Jau pirms kāzu plānošanas abi vienojāmies, ka laulāsimies baznīcā, jo nepatīk dzimtsarakstu nodaļas "konveijers". Baznīcā šķiet personīgāk, svinīgāk, gaišāk. Tā kā abi esam kristieši, mums tas bija ļoti svarīgi," stāsta Vidaga. 

  • 0

Aktīvā zona

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!