Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latviešu Biedrības nama pagrabtelpu bohēma

Latviešu Biedrības nama pagrabtelpu bohēma
18.08.2008 16:20

Atslēgvārdi

Kur ir dzirdēts, ka kāds saka: ”To soliņu mēģini spēlēt ātrāk!” vai, piemēram, ”Velns, atkal vālītes pazudušas!”? Nē, tas nav ne komisijas veikalā, ne tirgus skārņos, bet gan mēģinājumu telpās. Neraugoties uz to, ka Liepājā ir vairākas tādām nodarbēm paredzētas vietas, šis stāsts būs par jaunu un varbūt ne tik jaunu Liepājas grupu mēģinājumiem Latviešu Biedrības nama pagrabā atrodamajās telpās.

Rožu laukumā stāvēt aizliegts

Latviešu Biedrības nama direktore Vija Hartmane atklāj, ka telpas grupu mēģinājumiem tiek atvēlētas jau divus ar pus gadus. Šajā laika periodā spēlējušas tādas grupas kā ”The Briefing”, ”Coming Soon” u.c. Necik sen vairākas grupas savu darbību mēģinājuma telpās pārtraukušas finansiālu problēmu dēļ, jo par telpām tomēr tiek prasīta īres maksa.

Hartmanes kundzei iespiedies atmiņā, lūk, šāds kuriozs notikums – kāda grupa atstājusi automašīnu Rožu laukumā, iepretim Biedrības nama ārdurvīm, un devusies pēc saviem mūzikas instrumentiem uz mēģinājuma telpu. Tā nu sanācis, ka grupa, atgriežoties pie sava spēkrata, esot bijusi spiesta konstatēt, ka tam aiz vējstikla tīrītāja aizlikts protokols par stāvēšanu neatļautā vietā. Izrādās, ka policijas darbiniekiem pieticis ar šo visai neilgo laika sprīdi.

Nefilozofē – strādā!

Kā noskaidrojās sarunā ar bundzinieku Ulvi un ģitāristu Sandi no apvienības ”Bark” (vokālists Ingars un basģitārists Lāčuks diemžēl ierasties nevarēja), viņi Latviešu Biedrības nama telpās spēlējuši gadu. Kad tiek jautāts, kā tad īsti ir spēlēt pagrabā, puiši atzīst, ka diez ko apmierināti ar to nav bijuši, jo pagrabs ir un paliek pagrabs, respektīvi, arī skanējis kā zem zemes. Pēc tam gan Ulvis atzīst, ka nav ko īpaši pārdzīvot, jo esot bijis jābūt apmierinātiem ar to, kas ir pieejams.

Runājot par mēģinājumu biežumu, noskaidrojas, ka dotajā brīdī grupai ir tāds kā atelpas brīdis, jo divi no dalībniekiem iepeld laulības ostā. Bet pirms koncertiem mēģināts tiek daudz un dikti – no trīs līdz četrām reizēm nedēļā. Un kad jāstrādā, tad jāstrādā – mūziķi uz mēģinājuma telpu nav devušies filozofēt, bet gan strādāt, jo par telpām, gribi vai negribi, tomēr bijis jāmaksā. Bēdīgi gan esot tas, ka nav bijusi iespēja mēģinājuma telpā uzturēties arī naktīs, jo tad bijuši tie radošākie momenti.

Protams, neiztikt arī bez starpgadījumiem – ir gadījušās arī tādas dienas, kad, ienākot mēģinājuma telpā, nācies konstatēt, ka saplēsts kombja sietiņš, pazuduši vadi vai pārlauztas atstātās bungu vālītes. Bet skumjos brīžus atsvēruši priecīgie – kuriozi visbiežāk notikuši nevis mēģinājuma telpā, bet gan ierakstot dziesmas studijā pie Meža – turpat pagrabstāvā.

Nelaiž mēģinājumu telpā

Savukārt grupas ”High Voltage” dalībnieki – Gļebs (ģitāra), Dainis (bungas) un jaunais basģitārists Antons – Biedrības namā muzicē jau pusotru gadu. Atšķirībā no ”Bark” puišiem, viņi par akustiku tik ļoti nesūkstās un vērtē to kā ciešamu. Sava taisnība jau ir – ko tad citu no pagraba var gaidīt.

Kā kuriozs tiek uzsvērts, lūk, šāds gadījums – Gļebs ar vēl vienu ģitāristu devušies uz mēģinājumu telpu, lai mazliet kaut ko uzspēlētu, bet iekšā nav laisti. Kad jautāts, kas par lietu, atklājies, ka iepriekšējā vakarā kāda cita grupa kārtīgi nodevusi uguņus, un rezultātā pagrabs ir nedaudz zaudējis savu iepriekšējo pievilcību. Bet puiši nav lieki tērējuši laiku un vienkārši devušies uz krogu. Tādējādi viss beidzies labi.

Mobilos telefonus zagt nemēdz

Grupas ”The Briefing” ģitārists Raimonds Dobelis telefonsarunā atklāja, ka arī brīfingi jau no 2004. gada spēlē Biedrības nama pagrabā līdz pat šodienai, un šo tradīciju plāno arī turpināt, lielākoties spēlējot reizi nedēļā. Noskaidrojās, ka ”The Briefing” mēģinājumi norisinās zem Biedrības nama skatuves. Šim apstāklim ir savas ēnas puses – brīžos, kad uz skatuves notiek kādas aktivitātes, zem tās nekas īpaši skaļš tomēr notikt nevar. Respektīvi, ja grupa nav informēta par mēģinājuma laikā paredzēto pasākumu un muzicē pilnā sparā, kāds no administrācijas drīz vien nonāk lejā un palūdz ievērot klusumu.

Kā vēl vienu reizē traģisku un komisku atgadījumu Raimonds atceras to brīdi, kad koridors bijis pilns ar gados jauniem dejotājiem, kuriem vēlāk nozagti mobilie tālruņi. Pēc tam aplaupītie bērni devušies pa taisno pie grupas ”The Briefing” un prasījuši, vai mūziķiem nav kas zināms par mīklaino un nepatīkamo telefonu masveida pazušanu. Lieki piebilst, ka brīfingi vainīgi nebija.

Artūrs Hūns

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz