Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Liepājas dejotāji piedalās baleta klases stundās Rīgā

Liepājas dejotāji piedalās baleta klases stundās Rīgā
Foto: LBJC
10.10.2019 14:50

liepajniekiem.lv

Otrdien, 8.oktobrī, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) mūsdienu deju dejotāji kopā ar saviem pedagogiem Ainu Apeni un Montu Sprūdi, kā arī deju studijas “Extra” vadītāja Dina Bruže ar audzēkni devās uz Rīgas Horeogrāfijas skolu (RHS), lai piedalītos radošās izaugsmes seminārā.

“Tā bija fantastiska pieredze un iespēja ieskatīties RHS ikdienas darba procesā, redzēt, kā strādā audzēkņi un pedagogi profesionālā mācību iestādē,” iespaidos dalās A.Apene

Dejotāji un pedagogi piedalījās dažāda vecuma baleta klases stundās, kuras vadīja izcili baleta pedagogi – Indra Lapšina, Ludmila Vikānova un Rita Lukašēvica.

“Redzējām modernā baleta stundu Latvijas Nacionālās Operas (LNO) baleta mākslinieces un baleta pedagoga Milanas Komarovas vadībā, kā arī zēnu klases stundu, kuru vadīja LNO baleta solists un pedagogs Sergejs Neikšins,” atceras mūsdienu deju metodiķe A. Apene.

Rīgas Horeogrāfijas skola ir vienīgā iestāde Latvijā, kurā var iegūt baletdejotāja diplomu. Šogad pirmo gadu tika izveidota jauna programma “Laikmetīgā deja”, kur uzņem audzēkņus pēc 9.klases beigšanas.

Liepājniekiem bija iespēja redzēt šīs programmas laikmetīgas dejas stundu, kuru vadīja horeogrāfs un baleta pedagogs Dmitrijs Gaitjukēvičs.

“Mūsu audzēkņi varēja piedalīties nodarbībā un pamēģināt savus spēkus, izpildot dažas kombinācijas kopā ar RHS audzēkņiem,” stāsta metodiķe un piebilst, ka brauciena mērķis ir bijis dot iespēju audzēkņiem ieskatīties RHS ikdienas darba procesā un virzīt talantīgākos dejotājus uz RHS “Laikmetīgās dejas” programmu.

Semināru organizēja LBJC mūsdienu deju metodiķe Aina Apene sadarbībā ar Rīgas Horeogrāfijas skolu.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli