Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rādīs saražoto

Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rādīs saražoto
Foto: Egons Zīverts
30.11.2017 13:19

liepajniekiem.lv

Sestdien, 2. decembrī no pulksten 11 līdz 15 tirdzniecības centrā “Ostmala” notiks reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus “Ziemassvētkus gaidot”, kurā ar saviem ražojumiem piedalīsies 26 skolēnu uzņēmumi, kuri piedāvās dažādas oriģinālas un interesantas lietas ne tikai svētku dāvanām, bet arī ikdienai, portālam ziņoja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

SMU gadatirgū “Cits Bazārs” viskuplāk būs pārstāvēta DALP 5. vidusskola ar septiņiem uzņēmumiem, Liepājas Raiņa 6. vidusskola (4), Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola (4). Jau otro gadu SMU gadatirgū piedalīsies arī Krotes Kronvalda Ata pamatskola ar diviem uzņēmumiem. Gadatirgi ir lieliska iespēja skolēniem gūt vērtīgu mācību, kā tirgoties un idejas, kā uzlabot savu piedāvājumu.

Produkcijas piedāvājumu klāsts papildus jau ierastajiem rokdarbiem, rotaslietām, ziepēm un tējām šogad solās būt īpaši plašs un interesants – stresa noņēmēji, personalizēti un apgleznoti vāciņi viedtālruņiem, leļļu drēbītes, filcēšanas tehnoloģijā izgatavotas apkakles no aitu vilnas, apgleznoti T-krekli, dekupēti māla podi telpaugiem, atbalsti telefonu lādētājiem, viegli pārvietojami infrasarkanie sildītāji, skaliņi un iekuriņi no otrreizējiem materiāliem, dažādi interjera un dizaina priekšmeti. Būs iespējams iegādāties apsveikuma kartiņas, dāvanu maisiņus, kārbiņas, aploksnes un dažādus dekorus Ziemassvētkiem.

Darbošanās SMU skolēniem ir ilglaicīgs projekts – no dibināšanas līdz uzņēmuma slēgšanai tam jānostrādā 6 līdz 8 mēnešus. Tas šodienas jauniešiem prasa lielu koncertēšanās spēju, laika plānošanu un neatlaidību.

SMU gadatirgu vērtēs komisija, kurā būs pārstāvji no “Swedbank”, Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Liepājas domes Attīstības pārvaldes, kā arī uzņēmējdarbībā pazīstamas personības, piešķirot jaunajiem censoņiem savas Simpātiju balvas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)