Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Liepājnieki Lāčplēša dienā Latvijas karogu paceļ Āfrikā

Liepājnieki Lāčplēša dienā Latvijas karogu paceļ Āfrikā
Foto: ekspedīcijas foto
13.11.2018 07:06

liepajniekiem.lv

Liepājnieki, kuri ar speciāli šim nolūkam iegādātām un saremontētām pavecāka gadagājuma automašīnām ”Volvo” 2. novembrī par godu Latvijas simtgadei devās ekspedīcijā uz Āfriku, veiksmīgi sasnieguši galamērķi un tur Lāčplēša dienā pacēluši Latvijas karogu.

Ekspedīcijas idejas autors un viens no tās dalībniekiem Klāvs Vikmanis neslēpa, ka piedzīvojumu ceļā bijis daudz. Speciāli sagatavotās automašīnas ar Latvijas karodziņiem piesaistīja ne mazums uzmanības. Jau turpceļā spāņi sumināja ekspedīcijas dalībniekus un sveica Latviju simtgadē.

”Kas ir un kur atrodas Latvija? Tāds bija visbiežāk uzdotais jautājums ne tikai Marokā, bet diemžēl arī Eiropas dienvidos – Francijā, Spānijā,” stāsta Klāvs. “Pateicoties automašīnām un spilgtajiem krekliņiem, mēs bijām uzmanības centrā ik uz soļa. Cilvēki ar neviltotu interesi nāca mums klāt, lai pajautātu, no kurienes esam. Kāds pavecāks pāris no Beļģijas, ko sastapām Malagā, mūs uzskatīja par poļiem. Un, tā vien likās, bija stipri pārsteigti, uzzinot, ka ir tāda Latvija!”

Kaut arī ekspedīcijai nācās piedzīvot arī ne vienu vien sūrāku brīdi, piemēram, Marokā palūgts no mašīnām noņemt uzlīmes ar vietējo karti. Tāpat bijuši iebildumi pret T kreklu apdrukām.

Taču tieši Lāčplēša dienā, 11.novembrī, pludmalē starp Kasablanku un Rabatu ekspedīcija pacēla Latvijas karogu. Kaut arī tas tika paveikts, sev īpašu uzmanību nepiesaistot, Klāvs atzīst: ””Ekspedīcija “Latvija – Maroka” ir izdevusies! Ekspedīcijas mērķis ir izpildīts par 100 procentiem. Sasniegts Āfrikas kontinents, reklamēta Latvija un ar lepnumu pacelti karogi Lāčplēša dienā!”

Portāls jau informēja, ka 2.novembrī ekspedīcija sāka ceļu no Liepājas. Klāvs pirms izbraukšanas pastāstīja ”Ideja man ir jau ļoti sen, gadus desmit. Mani neliek mierā doma, ka gribu ar mašīnu aizbraukt uz Āfriku. Gadu no gada vienmēr tā atlikta, jo kādam negribas, bet kāds nevar. Un tikai divatā ar sieviņu arī negribas tik tālā ceļā laisties. Nu beidzot sapnis īstenojas. Kad tad vēl, ja ne Latvijas simtgadē!”

Nu ekspedīcijas dalībnieki uzsākuši atpakaļceļu, lai Latvijas 100. dzimšanas dienā jau būtu mājās. Liepājnieku piedzīvojumiem iespējams sekot feisbukā: “Expedition: Latvia-Morocco“.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli