Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Lietuviešu ugunsdzēsējs dodas 3500 kilometru skrējienā apkārt Baltijas jūrai

Lietuviešu ugunsdzēsējs dodas 3500 kilometru skrējienā apkārt Baltijas jūrai
Foto: liepajniekiem.lv
01.08.2013 12:10

LETA

Lietuviešu ugunsdzēsējs Aids Ardzijausks ceturtdien devies 3500 kilometru skrējienā apkārt Baltijas jūrai, plānojot dienā vidēji noskriet 80 kilometrus un visu ceļu bez atpūtas dienām pieveikt pusotra mēneša laikā, ziņo Lietuvas Televīzija.

Šai skrējienā, kura maršruts vedīs caur Latviju, Igauniju, Krieviju, Somiju, Zviedriju, Dāniju, Vāciju un Poliju, viņš vēlas nest pasaulei ziņu par Lietuvu kā Eiropas Savienības prezidētājvalsti, vienlaikus popularizējot veselīgu dzīvesveidu un ugunsdzēsēja profesiju. Visa skrējiena laikā iecerēts arī vākt līdzekļus bojāgājušo ugunsdzēsēju ģimeņu atbalstam.

Ceturtdien plkst.11 Ardzijausks dodas tālajā ceļā no Klaipēdas Teātra laukuma, plānojot atkal atgriezties šai vietā 14.septembrī. Dažos ceļa posmos lietuvietim gatavojas pievienoties citu valstu skrējēji, bet Zviedrijā kopā ar savu tautieti plāno skriet arī Lietuvas vēstnieks.

Liepājas pusē kaimiņvalsts skrējēju var gaidīt ierodamies jau ceturtdienas vakarā, piektdien viņš plāno doties tālāk uz Ventspili, bet sestdien turpināt skrējienu Kolkas virzienā.

Otrdien, 6.augustā, no plkst.10 līdz 11 ar Ardzijausku varēs tikties Lietuvas vēstniecībā Rīgā, Rūpniecības ielā 24. Vēstniecība laipni aicina uz šo tikšanos visus, kas vēlētos parunāt ar skrējēju un pavadīt viņu tālākajā ceļā.

Viļņas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks Ardzijausks ir pieredzējis maratonskrējējs, kas ar skriešanu aizrāvies kopš 1980.gada un gada laikā skriešus mēro aptuveni 5000 kilometrus – vidēji 17 kilometrus dienā.

Pērn viņš 24 dienās veica 1000 kilometrus garu skrējienu apkārt Lietuvai. Ardzijausks apskrējis apkārt arī Gibraltāram, Vatikānam un Balatona ezeram, trīs reizes skrējis no Viļņas uz Tallinu un septiņas reizes – no Nidas Kuršu kāpās uz Būtiņģi. Kopumā savos skrējienos viņš mērojis aptuveni 38 000 kilometru garu ceļu.

Lietuviešu skrējējs pieveicis 17 klasiskā maratona distances – viņa labākais rezultāts ir 2 stundas 48 minūtes 2 sekundes. Astoņas reizes viņš piedalījies 100 kilometru skrējienos, sešas reizes – 101 kilometra skrējienos, trīs reizes – 50 kilometru skrējienos un divas reizes – sešu stundu skrējienos.

Ardzijauska ceļojuma maršrutam var sekot interneta vietnē “http://runnerpatch.lt/running-the-baltic-seaside/”.Interesenti tiek aicināti pievienoties viņa iecerei gan kā skrējēji, gan kā brīvprātīgie. Potenciālajiem ārvalstu brīvprātīgajiem nepieciešamas angļu valodas un vietējās valodas zināšanas un prasme palīdzēt tulkošanā, kā arī autovadītāja apliecība.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli